Legendarele care produc bunuri de productie

  • Autor subiect DeletedUser8485
  • Data de început

DeletedUser8485

Guest
salutare, am si eu o propunere cu privire la legendarele care dau bunuri de productie zilnic si anume: dresden, babel, san marco, farul. momentan aceste legendare dau un anumit numar de bunuri(in functie de nivelul care il au) aleator din cele 5 feluri de produse din epoca in care te afli. as propune sa dea aleator numai din 3 tipuri de produse din epoca in care te afli, adica sa nu mai dea produse la care ai deja fabrici si depozit de produse. cum fiecare jucator are cate 2 depozite de produse pentru fiecare epoca mai raman alte 3 produse care trebuie sa si le procupe prin schimburi la piata cu alti jucatori. daca s-ar modifica cum am zis eu, jucatorii nu ar mai depinde asa de mult de piata sau sa apeleze la alti jucatori decat foarte rar(acesta e un avantaj)
dezavantaje: nu vad niciunul

Astept pareri pro si contra
 

DeletedUser6083

Guest
CONTRA !

Unii jucatori nu construiesc fabrici in orase,ci se bazeaza pe bunurile de la CL.

Propunerea are si cateva lipsuri......ce se va intampla de la moderna in sus?Daca cineva are bonus de struguri si de cafea...ar insemna sa nu mai primeasca deloc cafeaua necesara de la CL,astfel fiind obligat sa fie foarte dependent de piata....pentru a putea produce bunurile rafinate la care are bonus.......
 

DeletedUser5248

Guest
Buna dimineata, si eu sunt CONTRA acestei propuneri. Tocmai, ca are mult mai multe dezavantaje decat avantaje (desi nu vad nici un avantaj).
Si aici avem in vedere jucatorii care nu au in oras deloc cladiri de bunuri si se bazeaza numai pe aceste legendare (si aici ma refer la toate erele). Dezavantajul este vizibil, respectivul jucator ramane cu zero la doua categorii de bunuri din cele cinci specifice fiecarei ere, si tot la piata va apela pana la urma.
Ca o particularitate (ce vizeaza strict era moderna si postmoderna) acolo dezavantajul ar fi si mai mare, avand in vedere ca trebuie bunuri din coloniala si industriala pentru a putea produce bunuri rafinate din moderna si postmoderna. La fel, te bazezi mai mult pe legendare, ca nu prea iti convine sa mai pui si cladiri de bunuri din coloniala si industriala, pe langa cladirile de bunuri din aceste ultime doua ere.
O zi buna in continuare.
 

DeletedUser6079

Guest
se poate schimba asta prin simplul fapt ca fiecare jucator face ce vrea cu cladirile legendare adica nu cred ca il deranjeaza ca ii vine bunuri pe care le are din teritoriile continentului si sa zica mersi ca are de unde lua bunuri multi jucatori nu dispun de caldiri ce ofera bunuri poate doar farul in rest celelalte se gasec un pic mai greu
 
Sus