Licitație suma maxima și achiziționare instant. Prieteni Nr maxim

Licitație suma maxima pt un bun și achiziționarea lui instant fara sa mai stai doua ore

  • Nu știu ce să zic

    Voturi: 0 0,0%

  • Total votanți
    10

Nicholas-Azrael

Active Member
Salutare,
Am și eu doua propuneri pentru îmbunătățirea jocului.
1. La licitațiile comerciantului sa fie o sumă maxima pentru care se poate licita pentru un anumit bun, iar atunci când licitezi maxim sa achiziționezi instant bunul respectiv. Asta ar îmbunătății și timpii...că dacă vrei să iei o clădire ai platit instant și apoi se poate scoate o altă clădire la licitație.
2. După cum se știe tu că și jucător poți trimite cereri de prietenie unui număr de 80 jucători însă poți primii cereri de prietenie de la ceilalți jucători până la un număr maxim de 140 daca nu mă înșel. Ar trebui sa se modifice și să poți trimite sau primii cereri până la 140 sa nu fii nevoit să îți trimita alt jucător cerere că nu mai poți trimite tu... Așa ar fi corect pentru toți jucătorii...cei mici sunt clar dezavantajați că nu pot trimite decât până la 80... Pentru că jucătorii mari au deja 140 și nu vor mai trimite cereri.
 

005baghera

Well-Known Member
la o licitatie nu ai suma maxima ci suma minima de la care se pleaca licitatia,deci nu ai cum sa oferi suma maxima ,doar din punctul de vedere e 'maxima' atat iti permiti tu dar atunci ai lua sansa altuia care nu e on sa participe la licitatie si sa ofere mai mult,nu e graba sa iei articolul si sa il si bagi in inventar -timpul de 2 ore mi se pare ok,dand posibilitatea mai multora sa liciteze in acest timp,
la punctul 2 propus de tine,da sunt de acord -logic si normal ar fi sa poti trimite tu cereri de prietenie pana la numarul maxim admis -140,sa nu fi nevoit sa stergi din lista 61 de persoane pentru a adauga pe cineva [ ma refer cand ai lista plina ]
 

.BISMARCK.

Active Member
De acord la punctul 2 ...licitația nu poate avea un punct maxim este la libera alegere a fiecăruia cat de mult își dorește respectiva clădire
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Licitația de aceea e "licitație", ca să participe cât mai mulți cumpărători, nu ca să iei tu obiectul instant. Există rubrică de cumpărături pe loc la vânzătorul de antichități, separat de licitație.
 

Nicholas-Azrael

Active Member
Daca ai
Licitația de aceea e "licitație", ca să participe cât mai mulți cumpărători, nu ca să iei tu obiectul instant. Există rubrică de cumpărături pe loc la vânzătorul de antichități, separat de licitație.
Daca ai participat la licitații, sa știi că sunt licitații la care obiectele pot fi achiziționate instant daca se licitează o anumită sumă.
Forumul este pentru propuneri....fiecare poate propune ceva pentru că pur și simplu așa vrea el. Nu trebuie sa fiu eu convins că nu e bine ce am propus. Din moment ce am propus e clar că aș vrea "sa joc" ceea ce am propus, fie că e bine sau rău...pur și simplu sa vad cum e
 

Vali

Well-Known Member
Si de-aia e forum, sa fie si pareri contra, din partea celor carora li se pare dezavantajati de propunere sau pur si simplu li se pare o "tampenie" (tine cont de ghilimele :) )
N-am auzit de licitatii cu suma fixa.. Daca exista asa ceva, s-ar putea sa fie prin Teleorman :p :D:D:D Alea-s blaturi, nu licitatii

Noroc!
 

Nicholas-Azrael

Active Member
Si de-aia e forum, sa fie si pareri contra, din partea celor carora li se pare dezavantajati de propunere sau pur si simplu li se pare o "tampenie" (tine cont de ghilimele :) )
N-am auzit de licitatii cu suma fixa.. Daca exista asa ceva, s-ar putea sa fie prin Teleorman :p :D:D:D Alea-s blaturi, nu licitatii

Noroc!
Sunt site uri de Anglia...că astea îmi vin in minte....unde se vând tot felul de prostii inclusiv auto
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Daca ai participat la licitații, sa știi că sunt licitații la care obiectele pot fi achiziționate instant daca se licitează o anumită sumă.
Așa cum a mai scris cineva aici, ideea pe care o ai tu nu înseamnă "licitație". Tu vrei să dai "o anumită sumă" și să devii "stăpânul inelelor" :p
.... Să avem pardon, dar suma respectivă cine o stabilește? Presupun că ai vrea tot tu să fii acela... :p:D
 

Popocatepetl

Well-Known Member
"Daca ai participat la licitații, sa știi că sunt licitații la care obiectele pot fi achiziționate instant daca se licitează o anumită sumă.".... Alea sunt licitații cu oferta în plic, nu la fața locului. Nu poate fi cazul aici de așa ceva. Ca să știi cât să plătești ca să iei un obiect, trebuie să vezi întâi cât a dat cel dinainte.
 
Sus