Limita de 2000 de repetitive abandonate, pe zi

Dumi.

Well-Known Member
Este adevarat ca ati impus o limita de 2000 de repetitive abandonabile, pe zi, FARA sa anuntati acest lucru, in prealabil, pe forum?
 

Dumi.

Well-Known Member
Am ales sa postz aici deoarece, desi am intrebat adminul [ieri], in privat, despre acest lucru, nu am primit raspuns. [desi adminul era pe forum!!]
intrebare.jpg
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Problemele despre joc nu se discută în mesaje private. Iar anunțul este aici. Punerea în practică s-a amânat cu o lună din cauza problemelor care au dus la încetinirea jocului.
 
Ultima editare:

Dumi.

Well-Known Member
Da, corect.
Personal mi se pare o idee idioata, deoarece acest aspect va afecta puternic si pe cei care dau corect lupte din acele repetitive. Pentru ca daca iti termini cele 2000 de repetitive abandonate din lupte, o sa te trezesti ca nu mai poti cotiza pentru frontenac, pentru ca s-a dus cu repetitivele de abandonat dintre cotizari.
Probabil un jucator suficient de lenes si de gelos pe faptul ca altii fac puncte din repetitive, s-a gandit sa faca scandal.
Eh, acuma o sa ramana si mai slab si amarat.
La fel ati facut si cu schilodirea de la legendara VIRGO....tot pentru ca un jucator AMATOR, s-a gandit sa inceapa sa bazaie pe vre-undeva ca el a muncit mult pentru apararea lui la oras si nu vrea sa il bata oricine :)))
o sa fac un printscreen la acest post, pentru ca ma astept sa fie sters :)
 
Ultima editare:

Lady S

Community Manager
Membru personal
Vă rog să vă exprimați părerile pe forum fără a mai jigni alți jucători. Mulțumesc.
 

Dumi.

Well-Known Member
si daca e sa judecam corect, de fapt ati incercat sa reparati chiar greseala facuta de voi, anume de a baga acele repetitive cu lupte
Problema e ca ati reparat-o lamentabil, cumva pe genunchi, asa cum faceti mai tot in ultima vreme
[vezi noua era SAV, care un afara de trupele pictate altfel, nu aduce NIMIC NOU.
Stai peste un an sa lucrezi la o era noua si pui ACELEASI REPETITIVE?
Stai peste un an sa lucrezi la o era noua si bagi o legendara absolut inutila si nefiabila?
Cat de slab sa fii ca designer de joc? :))
Iar pe beta, dupa peste 30 de pagini de feedback NEGATIV, nimic nu se intampla, deci stati linistiti ca nu numai la noi staff-ul NU isi face profesional treaba...
 

Vali

Well-Known Member
Iertati-ma ca intervin cu o "solicitare"... asa cum sunt multe texte in acest joc care lasa loc de interpretari, inclusiv postul citat de dvs @simona lasa loc de interpretari! Cumva e trecut vreun numar maxim de abandonari undeva? Pai spre exemplu eu abandonez foarte multe misiuni repetitive, care cel putin pentru mine sunt inutile si joc preponderent misiunea repetitiva cu colectarea unui numar de PF. De ce sa fiu limitat la un numar de abandonari pentru un numar de jucatori care folosesc boti/scripturi sau ce-or mai folosi ei? Parerea mea ar fi sa-i "cautati" mai bine pe astia si sa le inchideti conturile daca stiti ca exista asa ceva! Se pot face analize sa se vada "umanitatea" din clickurile respective. Am vazut ceva videoclipuri pe Youtube, dar majoritatea scripturilor au un interval fix intre click-uri.. este putin probabil ca un om sa dea 7-8 click-uri pe butonul de abandon la acelasi interval de timp, asa ca log-ati interactiunile pe butonul de abandon... si daca dupa 3, 4 sau 5 clickuri consecutive au practic acelasi interval, refrishati pagina, spre exemplu :) Asta e un exemplu scurt asa, fara o analiza prea detaliata, si stiu ca se poate implementa LEJER. Doar sa se vrea!

Dumi, mai calm, ca te agiti degeaba, scade imunitatea, prinzi Covid-ul de picioare mai repede :D
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Dumi20, tu cu atâta îndârjire încerci să-ți "faci dreptate" pe aici, de parcă tu ai creat jocul ăsta și l-ai urcat pe internet...

Las-o mai moale frate, că nu e singura modalitate de petrecere a timpului liber asta....
Păi dacă jocul îți creează atâta stress și frustrări, datorită "nedreptăților" care ți se fac, nu te mai "autoflagela". Lasă-l deoparte și citește niște cărți, bagă o tură cu bicicleta sau cu skateboardul că uite a venit și primăvara în sfârșit, du-te la "Românii au talent" sau la "Câștigă România"....

Jean-Paul Sartre, Erik Kierkegaard și Emil Cioran la un loc, cu problemele lor existențiale, sunt mici copii pe lângă tine, care ești gata să ieși în stradă să te iei de gât cu guvernul pentru că nu mai poți refuza misiunile repetitive!

:p. :D.
 

Dumi.

Well-Known Member
Dumi20, tu cu atâta îndârjire încerci să-ți "faci dreptate" pe aici, de parcă tu ai creat jocul ăsta și l-ai urcat pe internet...

Las-o mai moale frate, că nu e singura modalitate de petrecere a timpului liber asta....
Păi dacă jocul îți creează atâta stress și frustrări, datorită "nedreptăților" care ți se fac, nu te mai "autoflagela". Lasă-l deoparte și citește niște cărți, bagă o tură cu bicicleta sau cu skateboardul că uite a venit și primăvara în sfârșit, du-te la "Românii au talent" sau la "Câștigă România"....

Jean-Paul Sartre, Erik Kierkegaard și Emil Cioran la un loc, cu problemele lor existențiale, sunt mici copii pe lângă tine, care ești gata să ieși în stradă să te iei de gât cu guvernul pentru că nu mai poți refuza misiunile repetitive!

:p. :D.
ce ar fi sa iti cresti tu copii tai si sa ne lasi cu texte d-astea de filosof la pensie?
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Stai peste un an sa lucrezi la o era noua si pui ACELEASI REPETITIVE?
Nu vad cum sa nu-i dau dreptate lui Dumi20.Aceleasi repetitive de o lunga perioada de timp de le-am invatat si ordinea in care vin.
Acelasi lucru pot spune si despre "provocarea zilei" ,unde premiile sunt aceleasi de pe vremea lui Burebista.
Cat priveste limita de 2000 de repetitive ,la momentul asata nu ma deranjeaza daca se aplica,pare la prima vedere o limita rezonabila.
 

Matix

Member
salut,
aceasta limita de 2000 misiuni ce pot fi refuzate este zilnica?
daca nu, se reseteaza limita la cat timp sau in ce conditii?

Multumesc anticipat.
 
Sus