lipsa sunet

AlexMerlin

Well-Known Member
De cateva zile (aproximativ de la ultima actualizare incoace, deci poate nu are legatura cu actualizarea) nu am sunet la joc.. am verificat butoanele din interfata, nu e oprit de acolo.
Am golit cache-ul browser-ului, nimic... am incercat si in alt browser, tot nimic...
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Ia verifică încă ceva: poți să joci fără sunet? Pune niște clădiri în oraș... Bagă niște vizite la taverne... Niște lupte... Merge să dai click cu degetul sau cu mouse unde vrei sau nu...?
Dacă merge e în regulă. Pune-ți spotify să cânte în timp ce joci dacă vrei neapărat gălăgie :)))
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Ia verifică încă ceva: poți să joci fără sunet? Pune niște clădiri în oraș... Bagă niște vizite la taverne... Niște lupte... Merge să dai click cu degetul sau cu mouse unde vrei sau nu...?
Dacă merge e în regulă. Pune-ți spotify să cânte în timp ce joci dacă vrei neapărat gălăgie :)))
Cum de nu m-am gandit la asta? Merci, apreciez "ajutorul"! :D
 

dunbarton

Well-Known Member
Bai, eu cred ca Popo e sef de scara, sau ceva de genul asta: de ce sa fie bec la fiecare etaj?, daca nu-ti convine ia-ti lanterna; de ce sa fie caloriferele functionale pe scara?, ca sa te incalzesti urca alergand pana la usa ta; ce nevoie ai de arc pentru a se inchide automat usa de la bloc?, ia incearca, sa vezi ca poti s-o inchizi si manual; ce nevoie are femeia de serviciu de detergent, ce, iti petreci viata pe scara ca sa iti miroasa frumos?

Esti belea, omule, daca ai copii, le-ai cumparat vreodata vreo jucarie?
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Fratioare Dunbarton, aici nu e vorba de aspecte atât de "marcante" pentru viață cum e cumpărarea unei jucării pentru un copil. Eu mi-am oprit sunetul la joc fiindcă mă agasează. Și joc fără sunet de am rupt opincile și au crăpat podinele, vorba cântecului popular!
Acuma nu zic că ar fi rău nici să facem tichet la suport toți cei la care cumva chiar nu merge sunetul în joc... Să nu cumva să pierdem puncte din cauza asta, sau să coborâm în clasamentul general....
Vă rog să mă scuzați că mi-am permis.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Gluma, nu gluma dar eu tot nu am sunet nici acuma...
De muzica nu-mi pasa, pe aia oricum am oprit-o din prima zi de cand ma joc... dar niste sunete in rest nu m-ar deranja.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Nici nu am pus problema că te-ar "deranja" sau nu. Dar chiar așa să-ți influențeze "strategia", încât să faci plângere la suport că nu auzi cum scârțâie ușa la tavernă...?! :D
 

AlexMerlin

Well-Known Member
In primul rand: pentru asta exista acest topic - sa raportam buguri.
In al doilea rand: clar, daca nu aud poporul cum se distreaza cand intru in taverna, nu pot sa-mi fac strategia :cool:
In fine, si-a reveni candva... daca nu, ma duc sa caut o taverna si ma joc acolo :D
 

Ahdrian

Well-Known Member
Boxele mai merg? Pe altceva cu sunet... Uneori e posibil să fie o problemă cu boxele, difuzorul, sau cu firele de la boxe. Verifică dacă ai sunet pe alte aplicații, de exemplu pe o muzică de la Youtube. Dacă nu ai sunet nici pe alte programe, nu e problema jocului ci a instalației tale de sunet.
 

john58

Well-Known Member
Ia verifică încă ceva: poți să joci fără sunet? Pune niște clădiri în oraș... Bagă niște vizite la taverne... Niște lupte... Merge să dai click cu degetul sau cu mouse unde vrei sau nu...?
Dacă merge e în regulă. Pune-ți spotify să cânte în timp ce joci dacă vrei neapărat gălăgie :)))
Mai bine verifica-ti dumneata ideile ca te comprti ca un neavenit in functia pe care o detii
 

john58

Well-Known Member
Boxele mai merg? Pe altceva cu sunet... Uneori e posibil să fie o problemă cu boxele, difuzorul, sau cu firele de la boxe. Verifică dacă ai sunet pe alte aplicații, de exemplu pe o muzică de la Youtube. Dacă nu ai sunet nici pe alte programe, nu e problema jocului ci a instalației tale de sunet.
Oare ni s-au stricat boxele la toți sau este un bug mare la acest joc?
 

Ahdrian

Well-Known Member
Eu nu am remarcat acest bug, dar probabil fiindcă rareori activez sunetul jocului, dacă prefer să ascult altceva în timp ce joc - muzica mea, știri la TV, etc.
 
Sus