Lupte pentru medalii

  • Autor subiect DeletedUser8656
  • Data de început

DeletedUser8656

Guest
Va rog sa verificati cum poate face jucatorul Stupisor 22000 de pcte intr-o singura la luptele pentru extindere,turnuri epoca fierului,avand in vedere ca avem 47 de vecini !!!!
Mi se pare mai mult decat suspect ?!?!
 

DeletedUser6083

Guest
Poate are armata foarte multa sau diamante s-o invie si ataca la greu pe harta gvg.
 

DeletedUser8656

Guest
ieri avea la 40 de batalii - 21347 de pcte ( ar trebui sa capete 700 medie pe batalie ...lucru imposibil la ce armate sunt aici) - eu am facut ieri din 26 de bataliii 9204 pcte
si azi avea 55 batalii si 29764 pcte , deci azi in 15 batalii a facut peste 8000 de pcte !!! absolut ireal

rog un raspuns din partea unui moderator asupra acestei probleme !
 

DeletedUser7925

Guest
te-ai gandit ca poate ataca vecini mai dezvoltati adica cu 8 arcasi poti sa bati 8 cavaleri (evul mediu mijlociu) sau 8 infanteristi in armura si poti face cu tot cu pierderi cam 2000 de pct

caveleri: 8x350=2800 pct-pierderi=2000 pct
infanteristi in armura : 8x230=1840 pct-pirderi=1000-1200 pct

uitate aici http://forum.ro.forgeofempires.com/showthread.php?5694-Caracteristici-Trupe

uite si niste posturi mai vechi ca sa-ti faci o idee

ndw.jpg

wenfw;.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8656

Guest
4 jucatori sunt in evul mediu timpuriu (si asta la inceput de timpuriu) ..alte explicatii ????
 

DeletedUser6678

Guest
Buna ziua.
Sunt mai multe variabile care concura la realizarea punctajului in batalii, si anume: bonusul de atac al celui care ataca si/sau bonusul de aparare al celui atacat (deci existenta sau nu a cladirilor legendare si nivelul lor, alte constructii cu astfel de bonus); armata atacatorului si/sau armata celui atacat (deci punctajul fiecarei unitati ucise sau ranite si de o parte si de cealalta); maiestria in lupta a celui care ataca si tipul de teren intalnit; etc., fara ca ordinea in care le-am enumerat sa fie aceasta.
In cazul in care constatati ca numarul de batalii dat pe parcursul unei zile este mai mare decat numarul vecinilor, cel mai probabil jucatorul respectiv lupta fie in teritorii, pe harta dar si in GvG, unde se intalnesc multe tipuri de unitati militare, cu punctaje diverse :)
 

DeletedUser8656

Guest
daca va rog ,puteti verifica acest jucator ? pentru linistea mea sufleteasca :)
 

DeletedUser6678

Guest
Pentru linistea dumneavoastra sufleteasca se pot face verificari, dar nu in/din forum.
Va rog sa faceti tichet la suport, in lumea in care jucati.

O zi frumoasa sa aveti si spor la joc :)
 

DeletedUser6083

Guest
4 jucatori sunt in evul mediu timpuriu (si asta la inceput de timpuriu) ..alte explicatii ????

O posibila explicatie ar fi a o anumita ghilda a pus multi campioni in apararea sectorelor pe harta din epoa de fier....si jucatorul respectiv a facut puncte f. multe distugandu-i:unsure:
 
Sus