Marcaj sectoare gvg si Superliga diamant

Dumi.

Well-Known Member
nu sunt de acord cu marcarea sectoarelor in GVG
exista discord, exista skype
si asa, la reset, mai ales pe TE, jocul e supra incarcat....dai o lupta si iti apare interfata ca ai castigat lupta mult mai tarziu, ca sa nu mai vorbim ca te scoate si sdin joc destul de des daca e multa lume online pe TE
cu propunerea 2 nu stiu ce sa zic
nu vad a fi fezabila....pici tu ghilda de pe E cu o ghilda de pe A care are tezaut de 10 ori mai mare decat ai tu si stai in baza 10 zile :))) [e doar un exemplu]
 

capitan222

Well-Known Member
La gbg nu conteaza numai tezaurul conteaza si cat de activi sunt membri si cine are multe diamante pentru tabere si nu ar fi o problema sa fie implementata.
 

Luluca

Member
1. Daca joci in gvg in multe harti, in multe ere, ametesti cautand coordonate, indiferent cat vorbesti pe discord.
2. In ceea ce priveste gbg, am precizat ca ar trebui sa fie nevoie o inscriere. In acest fel, ramai in lumea ta daca nu te tine tezaurul sa participi in superliga.

As mai avea o propunere in ceea ce priveste gbg. Ar fi bine daca anumiti jucatori ar putea bloca la un moment dat luptele pe un sector atacat de colegi. Multe ghilde au aceasta problema, de a lua sectoarele fara sa-si doreasca acest lucru. Ma gandesc, de exemplu, ca semnul ,,interzis" sa fie asociat cu acest blocaj.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Am și eu o propunere. Să nu mai joci pe mai multe lumi, că de aia "amețești". :D
În legătură cu semnele, ele există deja. Degeaba! :)
Liderii pun semnul interzis pe un sector, iar unii colegi fac ce vor, nu i interesează.
 

005baghera

Well-Known Member
adi,din postarile tale am observat ca nu prea ai habar despre ce inseamna gbg,lasa pe altii sa isi de a cu parerea la acest capitol te rog
 

005baghera

Well-Known Member
ar fi interesanta propunerea cu un gbg interlumi,doar ca ar trebui gasita o solutie ca si timp/spatiu,un jucator cu un alcatraz nivel 80-100 nu cred ca ar face fata la gvg,gbg,eg,vecini [unde e cazul ] si gbg interlumi toate in acelasi timp
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Baghera tu știi de toate, păcat că nu ai impresar bun, erai antrenor până acum! :D

Tocmai am scris că există acele semne care se pun pe sectoare la gbg. Dar există și jucători peste tot în ghilde care nu le respectă. Pune liderul semnul interzis, se găsesc vreo 2 care atacă și așa, pentru că așa vor ei. Pentru tine asta înseamnă că nu știu gbg.... Să fii sănătos atunci.
 

005baghera

Well-Known Member
nu am nevoie de impresar cand ai tu atatea impresii,dar na,mereu tu esti cel care le stii pe toate,cred ca e greu pentru tine sa te uiti in jurul tau si sa iti dai seama ca esti cel mai desteot si le rezolvi tu pe toate......tu ai citit ce a scris omul? in loc de semn sa ai posibilitatea sa blochezi sectorul mai atotstiutorule
 

Luluca

Member
Superliga nu trebuie sa dureze prea mult, de exemplu, cele 3 zile dupa gbg-ul normal ar putea fi suficiente.
In plus, am precizat ca o simpla inscriere a ghildei in competitie ar rezolva problema. S-ar inscrie doar un nr. redus de ghilde aflate in diamant, dispuse sa se bata in ... razboiul suprem. :))
Mai mult, nici frecventa competitiei nu ar trebui sa fie prea mare.
Dar ar fi o provocare pentru ghildele care simt nevoia de mai mult in gbg.
 

haos

New Member
Draga Lulu ,
Stii foarte bine ca dezvoltatorii jocului nu mai doresc o imbunatatire a GVG`ului , pentru simplu fapt ca nu aduce bani :) ,
GVG`ul este mai mult sau mai putin ( din punctul meu de vedere ) o chestie de orgolii intre ghildele mai mari de pe toate serverele A - E , unde doar se consuma si nu se castiga mai nimic :) . (exceptand faptul ca faci puncte pentru ghilda sa urci in clasament).
Introducerea GBG`ului , a pus pe tusa foarte mult GVG`ul pe tusa , cei interesati de GVG fiind jucatorii vechi si foarte putini din cei noi sunt interesati sa invete/intre sa joace modul acesta de joc .
GBG`ul in schimb , atrage mult mai multi jucator , din toate epocile , unde pot beneficia de bunuri/armate/diamante/statuia/drumul/etc. , de care te poti ajuta sa avansezi mult mai usor .
Superliga pe care o propui , asa cum spui "ar fi o provocare pentru ghildele care simt nevoie de mai mult" . Cred ca ar fi un + .
 

Popocatepetl

Well-Known Member
in loc de semn sa ai posibilitatea sa blochezi sectorul mai atotstiutorule
Nu poți să blochezi accesul jucătorilor, mai ales dacă sunt mai mulți. Ține de "bucătăria internă" a ghildei. E dreptul fiecăruia să dea lupte, dacă poate.
Membri ghildei trebuie să respecte semnele dacă sunt puse.
Soluția ar fi să organizeze "grupe de atac" formate din maxim 4 colegi. Fiecare să dea un număr fix de lupte (20 sau 30). Altfel nu ai cum să controlezi.
 

Ciufulicy

Active Member
Nu poți să blochezi accesul jucătorilor, mai ales dacă sunt mai mulți. Ține de "bucătăria internă" a ghildei. E dreptul fiecăruia să dea lupte, dacă poate.
Membri ghildei trebuie să respecte semnele dacă sunt puse.
Soluția ar fi să organizeze "grupe de atac" formate din maxim 4 colegi. Fiecare să dea un număr fix de lupte (20 sau 30). Altfel nu ai cum să controlezi.
Adi , cu tot respectul esti paralel cu gbg . propunerile sunt ok sa vedem ce decizie ia dezvoltatorul
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Dezvoltatorul nu poate lua decizii împotriva principiilor jocului.
Sectoarele din gbg sunt puse acolo ca să fie ocupate de ghilda care dă cel mai repede numărul de lupte necesare. Nu ca să fie "rezervate" pentru mai târziu.

Gbg este, în principiu, o luptă între ghilde. Nu este corect ca un singur jucător să aibă la un moment dat controlul acolo, atunci când "blochează" un sector cum propuneți voi.

Există diferențe între membrii aceleiași ghilde. Cei mai avansați pot da și câte 100 de lupte pe automat în scurt timp. În felul ăsta un sector poate fi luat de 2 jucători, poate chiar de 1 singur.... Lasă 2-3 lupte și blochează. Ceilalți colegi mai "slabi" nu mai au unde să dea lupte.... La sfârșitul ciclului îi eliminați din ghildă pentru că nu au fost activi în gbg....
 

Ciufulicy

Active Member
Dezvoltatorul nu poate lua decizii împotriva principiilor jocului.
Sectoarele din gbg sunt puse acolo ca să fie ocupate de ghilda care dă cel mai repede numărul de lupte necesare. Nu ca să fie "rezervate" pentru mai târziu.

Gbg este, în principiu, o luptă între ghilde. Nu este corect ca un singur jucător să aibă la un moment dat controlul acolo, atunci când "blochează" un sector cum propuneți voi.

Există diferențe între membrii aceleiași ghilde. Cei mai avansați pot da și câte 100 de lupte pe automat în scurt timp. În felul ăsta un sector poate fi luat de 2 jucători, poate chiar de 1 singur.... Lasă 2-3 lupte și blochează. Ceilalți colegi mai "slabi" nu mai au unde să dea lupte.... La sfârșitul ciclului îi eliminați din ghildă pentru că nu au fost activi în gbg....
Acel jucator pe care il mentionezi tu Adi este lider si poate lua decizi in cadrul unei gilde si face o anumita strategie si alianta cu alte gilde si este corect ca un singur jucător să aibă la un moment dat controlul acolo, atunci când "blochează" un sector .
Dezvoltatorul poate sa ia decizi chiar daca sunt impotriva principilor tale de joc
adiucu cu tot respectul chiar esti paralel cu GBG
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Tu ești perpendicular.
Liderul unei ghilde nu poate face ce vrea pe gbg doar pentru că este liderul unei ghilde. Să blochezi sectoare înseamnă să îngrădești accesul celorlalți jucători.
 

Ciufulicy

Active Member
Tu ești perpendicular.
Liderul unei ghilde nu poate face ce vrea pe gbg doar pentru că este liderul unei ghilde. Să blochezi sectoare înseamnă să îngrădești accesul celorlalți jucători.
Liderii si coordonatorii GBG fac aliante si baga diamante .Ca sa inchida un sector fie din vointa sau ........ ceilanti jucatori
adimucu cu tot respectul esti paralel dar chiar paralel cu GBG ( de curiozitate pe ce lume joci ?)
 
Sus