Misiuni Diamante

Dragon X

Well-Known Member
Nu înțeleg la ce mai faceți misiunile astea in care dați diamante ,dacă trebuie sa ajungi la 1 număr de locuitori este ceva aberant in care trebuie stocat tot orașul sa ajung la suma cerută de voi , chiar asa bătaie de joc , nu mai implementati misiuni in care dați diamantele astea ca nu își are rostul , este un fel de bătaie de joc , nu pot folosi 50 de stocari sa iau nici măcar 1000 de diamante , apăi câteva sute ce dați voi acolo
 

Vali

Well-Known Member
Știu, dar sunt niște absurdități pentru ce le mai implementează ca oricum abandonezi misiunea, sunt pe modul doar sa le vezi ca de luat nu le ia nimeni
Pentru un jucator foarte mic nu e o absurditate, e o misiune care poate fi dusa la capat.
Dar, na, asa e cand vezi jocul doar din punctul de vedere a unui jucator care joaca de 3-4 ani... La ala care a intrat de 2-3 luni ne mai gandim si noi?! :))
 

Dumi.

Well-Known Member
Pentru un jucator foarte mic nu e o absurditate, e o misiune care poate fi dusa la capat.
Dar, na, asa e cand vezi jocul doar din punctul de vedere a unui jucator care joaca de 3-4 ani... La ala care a intrat de 2-3 luni ne mai gandim si noi?! :))
nu e adevarat
e o misiune la care ajungi cand deja ai undeva la 600-1000 de oameni in oras
am [re]inceput jocul pe brisgard acum 2 zile
desigur am abandonat aceasta misiune idioata, inutila si dementa :)))))
 

Dragon X

Well-Known Member
Pentru un jucator foarte mic nu e o absurditate, e o misiune care poate fi dusa la capat.
Dar, na, asa e cand vezi jocul doar din punctul de vedere a unui jucator care joaca de 3-4 ani... La ala care a intrat de 2-3 luni ne mai gandim si noi?! :))
Învață sa joci și după vei vedea despre ce vorbesc
 

Dragon X

Well-Known Member
Pentru un jucator foarte mic nu e o absurditate, e o misiune care poate fi dusa la capat.
Dar, na, asa e cand vezi jocul doar din punctul de vedere a unui jucator care joaca de 3-4 ani... La ala care a intrat de 2-3 luni ne mai gandim si noi?! :))
743D65E8-217E-4921-89B9-2AF71DD4D356.jpeg
 

Dragon X

Well-Known Member
Altă dată sa nu mai spui că asta nu este o absurditate, este pentru orice ce jucător o problemă aici privește populația și privește ce îți cere el , dacă am Inovație in oraș ce fac șterg clădirea sa îmi dea 125 de diamante
 

dunbarton

Well-Known Member
Omu' a zis 'jucator mic', adica aflat la inceputul lumii. Fiind la inceput nu prea ai cum sa ai T. Inovatiei; la fel, nu poti primi ca premiu seturi de date genom. Ca sa nu mai spun ca, in exemplul tau, misiunea de 40 de cladiri este indeplinita si ai de unde sa stergi, mai ales ca nu exista cladire din Contemporana care sa ofere mai putin de 1400 locuitori, deci poti sterge 7 cladiri si ai cazut sub 1000.
 

Vali

Well-Known Member
Învață sa joci și după vei vedea despre ce vorbesc
:D

Altă dată sa nu mai spui că asta nu este o absurditate, este pentru orice ce jucător o problemă aici privește populația și privește ce îți cere el , dacă am Inovație in oraș ce fac șterg clădirea sa îmi dea 125 de diamante
Construiesti cladiri care sa-ti foloseasca oamenii aia ;) Invata sa joci, pustane ... esti penibil cu postarile astea, zau asa...
O fabrica de materiale plastice (contemporana, asa cum ai postat tu) necesita 1980 de cetateni... Construieste 5 fabrici de-alea si ai ramas cu mai putin de 1000 de locuitori. Misiunea nu e irealizabila. Ca nu vrei tu, pentru ca nu ai loc suficient, sau ca trebuie sa astepti 15 ore sa se construiasca acele cladiri, asta e alta poveste. Dar nu e irealizabila.

So, cine are de invatat, pustane?! ;)
 

Proud129

Well-Known Member
Cred ca misiunea respectiva nu este din conteporana. Cred ca e din epoci mult mai inferioare.
Daca nu stiati, daca dati "abandoneaza misiune" la misiunile suplimenare in unele ere, acestea iti revin in erele urmatoare.
 

Dragon X

Well-Known Member
:D


Construiesti cladiri care sa-ti foloseasca oamenii aia ;) Invata sa joci, pustane ... esti penibil cu postarile astea, zau asa...
O fabrica de materiale plastice (contemporana, asa cum ai postat tu) necesita 1980 de cetateni... Construieste 5 fabrici de-alea si ai ramas cu mai putin de 1000 de locuitori. Misiunea nu e irealizabila. Ca nu vrei tu, pentru ca nu ai loc suficient, sau ca trebuie sa astepti 15 ore sa se construiasca acele cladiri, asta e alta poveste. Dar nu e irealizabila.

So, cine are de invatat, pustane?! ;)
Pai și dacă nu am loc in oraș ce fac cocoș ? Asta știam și eu sa fac ce îmi spui ,doar ca trebuie sa ștergi din oraș anumite chestii sau sa le stochezi , plus ca sunt alte misiuni care îți cere număr exact de locuitori la care Primești diamante , dar in fine n-are rost să dezbat aiurea
 

Dragon X

Well-Known Member
Omu' a zis 'jucator mic', adica aflat la inceputul lumii. Fiind la inceput nu prea ai cum sa ai T. Inovatiei; la fel, nu poti primi ca premiu seturi de date genom. Ca sa nu mai spun ca, in exemplul tau, misiunea de 40 de cladiri este indeplinita si ai de unde sa stergi, mai ales ca nu exista cladire din Contemporana care sa ofere mai putin de 1400 locuitori, deci poti sterge 7 cladiri si ai cazut sub 1000.
Sunt clădirile de event modernizate, plus săniile din cauza asta au fost luate cele 40 in calcul , trebuie stocate sau șterse pentru a putea fi puse in oraș , iar asta nu se merita
 

Dragon X

Well-Known Member
:D


Construiesti cladiri care sa-ti foloseasca oamenii aia ;) Invata sa joci, pustane ... esti penibil cu postarile astea, zau asa...
O fabrica de materiale plastice (contemporana, asa cum ai postat tu) necesita 1980 de cetateni... Construieste 5 fabrici de-alea si ai ramas cu mai putin de 1000 de locuitori. Misiunea nu e irealizabila. Ca nu vrei tu, pentru ca nu ai loc suficient, sau ca trebuie sa astepti 15 ore sa se construiasca acele cladiri, asta e alta poveste. Dar nu e irealizabila.

So, cine are de invatat, pustane?! ;)
Nu a spus nimeni ca nu poți sa faci misiunea ți-am spus ca este făcută sa o abandonezi ca trebuie sa stochezi clădiri sau sa ștergi sa poți face misiunea ceea ce nu se merita
 

Vali

Well-Known Member
Nu a spus nimeni ca nu poți sa faci misiunea ți-am spus ca este făcută sa o abandonezi ca trebuie sa stochezi clădiri sau sa ștergi sa poți face misiunea ceea ce nu se merita
Eu nu abandonez asa ceva... E o misiune care se poate ideplini usor, deci e pacat sa pierzi asa ocazie... O las acolo, ca nu cere de mancare, si o fac mai tarziu, cand mai pun o expansiune, doua, care ma pot ajuta sa castig niste diamante...
Nu joci misiunea. in ideea ca sunt putine diamante pentru ce cere misiunea, asa nici fantanile nu le-am mai pune, la ce procent de a da diamante au!
Tot ce da diamante, nu trebuie iertat!

Dar, fiecare joaca in stilul lui! Asta e :)

Spor!
 

Dumi.

Well-Known Member
asa e
e dupa stil
fiecare joaca cum doreste
dar misiunea asta e manusa mai mult pentru cei care joaca de dragul de a juca
si ajungi sa iti permiti sa tergi la greu ca ce stergi nu era cine stie ce :p
pentru cine joaca mai profi sau kiar semiprofi, jocul asta, misiunea asta e aberanta in continuare :)))
 
Sus