Mutarea decoratiunilor in inventar

  • Autor subiect DeletedUser6608
  • Data de început

DeletedUser6608

Guest
Propunerea mea este de a ni se permite sa mutam decoratiunile in inventar ori de cate ori dorim si sa le putem aduce inapoi fara costuri suplimentare ... daca cladirile nu se pot roti (stiu, flash-ul nu permite!) macar putem face un pic de loc cand vrem sa ne reorganizam orasul fara a fi nevoiti sa vindem decoratiunile la un pret mai mic decat am dat pe ele ... astept opiniile voastre, multumesc pentru atentie
 

DeletedUser8319

Guest
Contra,cel mai simplu este sa le stergi si dupa sa le pui la loc,si in felu asta putem face un oras in inventar,si sa stii ca flash-ul permite sa rotesti cladirile doar ca cei de la FoE trebuie s-o implementeze
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, in acest moment inventarul este folosit doar pentru stocarea obiectelor, planurilor sau PF-urilor primite cadou in urma finalizarii unor misiuni sau primite la eventuri.
Cat despre rotirea cladirilor in oras, nu credeti ca e prea simplu cu aceasta posibilitate? Nu e un pic mai interesant jocul daca ne chinuim sa aranjam cladirile in oras asa cum sunt?

O zi placuta :)
 

DeletedUser6608

Guest
alex, daca pentru tine este simplu sa stergi si apoi sa faci altele, nu pentru toata lumea este la fel ... unele dintre ele nu sunt ieftine ... deci nu vorbi dintr-un punct de vedere egoist ... iar referitor la a face un oras in inventar, de unde scoti aberatia asta? vorbeam despre decoratiuni si mutarea lor ... le muti in inventar apoi, dupa ce ai facut rearanjarea cladirilor, le aduci inapoi ... asa este corect, nu sa le vinzi ... despre flash ca nu permite rotirea cladirilor este o inventie FOE ... dupa cum ne spune si moderatorul sef, ideea este de a face mai complicat ceea ce se poate face foarte simplu ... nu comentez insa doar sugerez ca ar fi mult mai bine daca ati muta accentul de pe ideea de joc de constructie pe cel de joc de strategie, atac si aparare si ati lasa constructia sa se desfasoare simplu, fara sa o complicati prin imposibilitatea de a roti cladirile ...
 

DeletedUser8399

Guest
Sunt de acord si sustin ideea ta Matrixcta! Chiar vroiam sa adresez o intrebare pe tema asta, dar am zis sa consult inainte forumul, sa vad ce gasesc ref. subiect.
Eu consider ca, si sunt convinsa ca cel putin 90% dintre jucatori sunt de acord cu mine, inventarul ar trebui sa ofere posibilitatea de a stoca temporar decoratiuni, cladiri etc. pt. a facilita rearanjarea orasului, in momentul in care ai nevoie temporar de spatiu.
Avand in vedere ca noi - jucatorii investim timp si uneori bani in acest joc dar mai ales pasiune, consider ca ar trebui sa se analizeze aceste propuneri si sa se tina seama de doleantele noastre. Un mic ajutor uneori impulsioneaza jocul si jucatorii! Nu vad de ce ar dauna jocului posibilitatea de a muta temporar in inventar decoratiuni sau chira cladiri...
Pe de alta parte, ma gandesc la cata risipa de resurse este cand esti nevoit sa vinzi anumite cladiri de productie, pe care ai platit nu putin, deoarece ai nevoie de spatiu, ca mai apoi sa le cumperi, deoarece ai iar nevoie de ele... Normal vad eu, sa le poti stoca in inventar, iar cand ai nevoie de ele, sa le scoti din inventar si sa le pui din nou in oras. Am trait experienta asta pe pielea mea, am fost nevoita sa vand o fabrica, ca mai apoi peste ceva vreme sa fiu iar nevoita sa o cumpar!
Dupa cum spune KingLeorix referitor la posibilitatea de rotire, e mai interesant sa ne chinuim, doar ca, echipa FoE ar trebui sa aiba in vedere si anumite facilitati, nu doar punere la incercare a rabdarii, devotamentului...
 

DeletedUser3920

Guest
Ai putea pune in inventar zeci de decoratiuni si cladiri... si nu este o aberatie, adica intr-un fel chiar s-ar construi un oras in inventar si ce joc ar mai fi acela?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser44

Guest
Parerea mea este ca momentan e bine asa cum este,face jocul mai real pentru ca pe vremuri nu cred ca aveai un inventar unde sa arunci cladiri,asa jocul devine mai real si il imbunatateste,iar rotirea cladirilor nu e chiar atat de necesara,ar face jocul mai usor dar parerea mea este ca sunt bune cum sunt momentan
 
Sus