Negustor de antichitati - licitatii mai scurte

Sunriser

Active Member
Propun sa se scada durata la licitatiile care se tin acolo. Cand deschizi Negustorul de antichitati, esti parasutat intr-o noua licitatie care tocmai a inceput. Vezi un obiect care iti trebuie si pui o suma. Apoi trebuie sa-ti aduci aminte peste inca 2 ore ca vrei obiectul ala. Si evident, de obicei uiti de licitatie sau iti aduci aminte dupa ce a trecut. Ca e greu sa nimeresti fix ultimele 30 de secunde.
Cred ca licitatii mai scurte de 15-30 de minute (cu pauze de 5 min) ar fi mai antrenante si ar aduce si mai multe articole la vanzare.
Multumesc.
 

Proud129

Well-Known Member
ideea nu rea dar cred ca dezvoltatorii jocului au ales acesti timpi pentru viteza jocului gandeste daca ar fi la 30 de minute asta ar veni undeva la 45 de iteme pe zi., ar da o viteza prea mare jocului.
 

dunbarton

Well-Known Member
Nu e numai din cauza vitezei; ganditi-va ca daca ar fi o licitatie la 30 de minute, mai multi jucatori ar fi dispusi sa participe, iar atunci, pe de o parte ar creste pretul de achizitie al bunului licitat, iar pe de alta parte s-ar epuiza mai repede zestrea de monede si pietre pretioase a fiecarui jucator. S-ar ajunge la situatia ca multe licitatii sa nu mai aiba cumparatori.
 

Sunriser

Active Member
Azi iar am pierdut un obiect pt ca am uitat de licitatie si am intrat la 10 minute dupa ce s-a terminat. In alte zile am pierdut la 5 minute, la 3 si chiar mai repede. E foarte frustrant ca licitatiile sunt lungi si e greu sa intri la inceput si apoi sa iti aduci aminte sa mai intri odata la sfarsit.
Trebuie facute licitatiile mai scurte. Si n-as ramane fara monezi, ca oricum n-ai ce sa cumperi decat 1-2 lucruri utile pe saptamana. Macar asa lucrurile utile ar fi mai dese.
 

Proud129

Well-Known Member
Azi iar am pierdut un obiect pt ca am uitat de licitatie si am intrat la 10 minute dupa ce s-a terminat. In alte zile am pierdut la 5 minute, la 3 si chiar mai repede. E foarte frustrant ca licitatiile sunt lungi si e greu sa intri la inceput si apoi sa iti aduci aminte sa mai intri odata la sfarsit.
Trebuie facute licitatiile mai scurte. Si n-as ramane fara monezi, ca oricum n-ai ce sa cumperi decat 1-2 lucruri utile pe saptamana. Macar asa lucrurile utile ar fi mai dese.
1.Cred ca iti trebuie pastile de memorie. (e o gluma te rog sa nu te superi)
2.Daca ai aplicatia instalata pe telefon te anunta ca licitatia a intrat in ultimele 10 minute
3.Intentia dezvoltatorilor e sa petreci cat mai mult timp in joc.
 

DeletedUser10378

Guest
1. Inițial a fost la 4 ore. Deja s-au făcut modificări.
2. Vorba lui @Proud129 , intenția e de a petrece cât mai mult timp in joc. Cred că ai și tu o viață, un serviciu(școală, etc), care nu-ți permite 24/7 pe joc. Mai lasă și la alții :)
3. Ai chiar așa mulți arginți? Dă-mi și mie:D
 

dunbarton

Well-Known Member
Daca vrei licitatii mai dese inseamna ca esti dispus sa stai mai mult timp in fata calculatorului; daca esti dispus sa stai mai mult, inseamna ca pentru tine este important; daca este important, pune-ti alarama sa sune cu cateva minute inainte de a se incheia licitatia.
 
Sus