Noul teren de luptă in Progresista

  • Autor subiect DeletedUser5468
  • Data de început

DeletedUser5468

Guest
Bună ziua!
Deschid această temă datorită Noului Teren de luptă din Era Progresistă!
Vreau să vă spun, că, câţiva vecini sau prieteni printre care și eu, ne plângem deoarece, ne merge foarte greu să luptăm pe noul teren de luptă, ne ia 5-6 secunde pt. o mutare, și merge în reluare!
Nu toată lumea are Pc foarte bun, nici eu, recunosc!
Și ar mai fi o problemă, cand vreau să încerc să dau pe butonul luptă automată, nu imi dă voie și mă continuă să lupt tot eu!
Se poate rezolva această problemă?
Cei care aveți această problemă vă rog să scrieți aici!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2761

Guest
:laugh::whistle: stai linistit ca nu esti singuru care are aceasta problema,nu ii de la pc-ul tau,este de la joc.
nu este singurul bug al noii ere,cand dai automat mai iti da si eroare interna,peste o luna cel putin cred eu ca o sa se rezolve toate bugurile noii ere,dar pana atunci la fiecare bug ar fii mai ok sa faceti tichet la suport pentru rezolvarea lor.:whistle::up:
 

DeletedUser3752

Guest
Aceeasi problema si la mine.....este un bug care probail va fi rezolvat pe viitor.
 

DeletedUser5468

Guest
Ok, deja stăteam și 5 minute pt. o luptă pe continent!
 

DeletedUser2761

Guest
Ok, deja stăteam și 5 minute pt. o luptă pe continent!
pe noua harta eu toate luptele leam dat pe auto pentru ca altfel dura prea mult....
sunt curios de luni cand o sa avem toti cate 80 de vecini cati dintre ei mai putem ataca cand dureaza asa mult luptele...:unsure:
 

DeletedUser5468

Guest
Eu aștept, eu sunt încă în industrială, mai am de parcurs mult până în progresistă, deci eu nu voi avea probleme decat dacă voi avea vecini din progresistă!
 

DeletedUser5248

Guest
Si la mine este aceeasi problema. Dar daca nu va fi remediata imediat vor iesi scantei, ca mie nu imi convine sa stau o gramada de timp numai pentru o singura lupta, mai ales ca am de atacat 80 de vecini in fiecare zi. Este adevarat, ca nu toti vor fi in era progresista, dar vreo 20 s-ar putea sa fie de luni incolo, sau si alti vecini sa puna in aparare vreo unitate free din era progresista, suficient cat sa se schimbe campul de lupta.
Eu sper sa fie remediata cat mai repede problema, in maxim o saptamana.
 

DeletedUser1279

Guest
Buna ziua,
Din pacate, exista aceasta problemuta cu luptele insa este raportata si in curs de remediere...
Speram cat mai curand posibil...
Intre timp incercati sa curatati cache-ul browserului folosit (temporary internet files) si sa stergeti cookies-urile.
Desigur, nu rezolva problema dar o amelioreaza.
Multumim pentru intelegere.
O zi frumoasa!
 

DeletedUser

Guest
ca cineva care curata cache/cookies zilnic,imi permit sa afirm ca nu o amelioreaza deloc
 

DeletedUser216

Guest
Si ar mai fi ceva, sau poate mi se pare doar mie...
Datorita noului sistem de calculare a deplasarii, trupele din erele inferioare ajung foarte greu la capatul celalalt al hartii... o sa se ajunga iar la folosirea predominanta a unitatilor cu raza lunga de actiune...
 

DeletedUser2761

Guest
Si ar mai fi ceva, sau poate mi se pare doar mie...
Datorita noului sistem de calculare a deplasarii, trupele din erele inferioare ajung foarte greu la capatul celalalt al hartii... o sa se ajunga iar la folosirea predominanta a unitatilor cu raza lunga de actiune...
ai foarte mare dreptate,eu ma gandeam sa construiesc doar tunuri cu culata si sa renunt la noile trupe care oricum au nevoie de prea mult spatiu...:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ehe!
Tunurile au devenit din nou arme utile. :)

On-topic Jocul se misca intradevar ma greu seara (probabil din cauza incarcarii mai mari a serverelor) dar si dupa ce ai vizitat mai multe orase dezvoltate. Din cate stiu un singur program poate accesa maxim 4GB de RAM (in Win x64). La mine cand flash-ul a ajuns sa consume 3.7GB, a dat crash.
 

DeletedUser

Guest
Si ar mai fi ceva, sau poate mi se pare doar mie...
Datorita noului sistem de calculare a deplasarii, trupele din erele inferioare ajung foarte greu la capatul celalalt al hartii... o sa se ajunga iar la folosirea predominanta a unitatilor cu raza lunga de actiune...
Nu doar asta, dar am constatat ca daca folosesti doar trupe din industriala contra trupelor din progresista, desi ai 100% bonus in atac, tot n-ai nicio sansa! E aiurea!
 

DeletedUser3255

Guest
EDITAT.... cu 24 vanatori bati toata harta pe auto intr.o zi...echilibrarea atac/aparare e mai mult decat buna...vedeti ca s.au schimbat bonusurile atac/aparare...daca pana acum in cele 7-8 ere sau cate au fost bonusurile au fost aceleasi...acum sunt total diferite.
Ca si exemplu inainte mergeam pe 8 tunuri cu 8 cai...echivalentele din progresiva ar fi tun rapid si masina blindata...eh..nu mai merge. Pt ca tunul rapid are atat bonus de atac cat si de aparare contra unitatilor rapide(unitati rapide) si te indoaie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
totusi este era progresista urmeaza inca o era presupun
 

DeletedUser

Guest
ok,s-au unit vecinatatile...din 84 de vecini,jumatate au cel putin o unitate din era progresista,ceea ce inseamna teren de lupta nou,ceea ce inseamna o eternitate sa bati pe unul singur...ca sa stai sa ataci 40 de vecini cu armata din progresista,inseamna ca nici n-ai treaba multa si ai si nervi de otel,ceea ce la mine nu se aplica de nici un fel...pe automat nu-mi permit sa dau la aparari de peste 250%,fiindca n-am 15 cazarmi si nu-mi permit sa pierd jumate din armata cand pot sa pierd doar 2 trupe sau mai putin...in conditiile astea,adio punctaj,adio turniruri...in curand,adio foe,timpul meu e mult prea pretios si am si altele de facut in this life...
 

DeletedUser6079

Guest
si eu acuma sunt multumit adica aveam vecini de 1000K puncte si sigur ca ma faceau praf in aparare cu noile unitati dara acuma am vecini de 55K puncte si eu am 31K deci ma simt bine
 

DeletedUser5468

Guest
Eu am reușit să bat 75 de vecini, dar armata e făcută praf, nu mai am decat 15 unitati ale mele, din 60 și ceva!
De acuma începe războiul, păcat că nu-mi ajunge și timpul!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
si merita sa ataci vecini de teapa ta dar o sa ne plictisim:)
 

DeletedUser5468

Guest
Cei care sunteți in era progresistă, incercați să faceți o luptă pe noul teren de luptă, mie imi merge foarte bine deoadată, imi merge perfect de acuma cateva minute!
 
Sus