Nu primesc planuri

  • Autor subiect DeletedUser8319
  • Data de început

DeletedUser8319

Guest
De doua luni dau m/f cladirilor din Evul Mediu Mijlociu si nu primesc niciun plan in schimb,dar daca m/f alte cladiri din alte ere la rand primesc planuri in era respectiva :(
 

DeletedUser2967

Guest
ghinion, ce pot sa zic. planurile se iau aleatoriu. eu am luat 3 intr-o zi (2 unu dupa altul)
 

DeletedUser3920

Guest
Într-adevăr pe mijlociu şi eu m/f mult pentru a lua plan la Basilica San Marco, dar nu iau si sper să nu fie vreun bug.
 

DeletedUser6079

Guest
pot sa motivezi si 3 luni in continuu daca nu iti cade asta E
 

DeletedUser8319

Guest
pot sa motivezi si 3 luni in continuu daca nu iti cade asta E

Pai ce stau si dau m/f un an pentru o cladire sau mai rau stau un an pentru 2 planuri...chestia asta aleatorie este prost gandita...adica dai m/f 3 luni pentru un plan !? hai sa fim seriosi
 

DeletedUser216

Guest
Cel mai sigur este sa donezi puncte la cladirea unde vrei planuri, asa poti sa iei 2, chiar 3 planuri o data, depinde pe ce loc termini.
 

DeletedUser3920

Guest
Pai ce stau si dau m/f un an pentru o cladire sau mai rau stau un an pentru 2 planuri...chestia asta aleatorie este prost gandita...adica dai m/f 3 luni pentru un plan !? hai sa fim seriosi

Alex, nu trebuie să o iei asa... nu cred eu că a stat cineva 3 luni de zile şi să nu ia plan, contele-drequla a zis în sensul că poţi să f/m mult (eu cred că în jur de 200 e maxim) şi să nu iei plan (a dat doar un exemplu cu 3 luni :)) )
şi cred că nu este prost gândită deloc...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
si ce jocul nu iti este dator gandestete ca toti am asteptat atata asteapta si tu
 

M4V3r1ck

Active Member
M/F doar cladirile din Evul Mediuu Mijlociu, iar pana nu primesti toate planurile de care ai nevoie nu mai motiva alt tip de cladire.
 

DeletedUser8328

Guest
planurile din motivări nu sunt o „datorie” pe care trebuie s-o plătească jocul.
nu e nimic prost gândit.

motivările sunt făcute ca să-ți ajuți vecinii/prietenii/colegii de ghildă. ele dublează producția de monede sau de unelte în clădirea pe care cineva o motivează. alt jucător mă roagă pe mine să-i motivez o casă, dar nu-mi spune niciodată că pentru asta îmi dă un plan... în schimb, mă motivează și el pe mine.
ÎNTÂMPLĂTOR, mai „răsar” de acolo și planuri. asta nu înseamnă că FoE a fost creat special ca să ne apucăm noi acum de nebuni să motivăm tot ce prindem.

văd și pe chat mereu „nebunia” asta, de parcă ar fi toți cuprinși de un „virus”: la fiecare minut apare acolo un anunț de genul „caut jucători pentru motivări zilnic”. asta e alegerea fiecăruia, dacă vrea să-și facă un „scop în viață” din motivările acestea. dar ceva „aleator” așa aleator rămâne, chiar dacă motivezi 6 luni la rând, nu doar 3 luni cum zicea altcineva mai sus. dacă continuați să gândiți așa, veți sta 8 ore pe zi și veți rupe tastatura la motivări, fără să mai faceți și altceva în joc. dar e alegerea voastră, bineînțeles.

vrei planuri „la sigur” ? donează puncte la alte Clădiri Legendare. acolo într-adevăr jocul e obligat să ți le dea atunci când se termină nivelul. și cel puțin acolo ai tot timpul control asupra a ceea ce se întâmplă. vezi câte puncte ai donat, câte mai trebuie până la final și ce alți jucători mai donează în afară de tine.

trebuie să înțeleagă toată lumea un lucru foarte simplu de înțeles, chiar dacă e greu de acceptat, pentru că noi vrem mereu mai mult decât ni se oferă. :D planurile din motivări apar la noroc. nu există nici o regulă fermă în joc care să spună că NEAPĂRAT iau planuri dacă motivez. și nici cât de repede se întâmplă asta. așa că dacă am motivat de 10000 de ori și n-am găsit plan, nu-mi rămâne decât să motivez de 20000 de ori. asta va face 20000 de jucători mai fericiți pe moment, iar eu poate mă aleg la rândul meu cu toate casele și atelierele motivate (sigur nu voi avea niciodată 20000 în oraș).

motivările nu sunt făcute pentru planuri, ci pentru stimularea producției. planurile în cazul ăsta sunt ceva „extra”.
 

Shadowss

Well-Known Member
Nu iti dau dreptate , treaba cu donatul este la fel de incerta ca si M/F. Am bagat sute de puncte in cladiri legendare sa primesc planuri imi cad numai dubluri , la M/F dubluri. Inteleg ca nu este un jocul dator sa satisfaca pe toata lumea dar totusi este imposibil sa comercializezi 12-16 planuri sa iti cada pe dubluri atata timp cat mai am 3 sloturi libere unde imi trebuie plan.

La M/F au tot dreptul sa iti cada dubluri , bagi ca prostu PF in cladiri legendare sperand ca iei plan si teapa din nou cad dubluri. Macar atunci cand comercializezi ar trebui sa fie sansa mai mica sa iti cada dubluri , sa fie ceva gen 80% sansa de succes sa iti cada plan unde iti trebuie , totusi sa fim seriosi. Seamana cam a japca pe fata , bagati diamante sau stati ca prostii si priviti lung
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
de 5 zile tot m/f si nu mi-a mai cazut nici macar 1 plan....
 

DeletedUser9828

Guest
Nu iti dau dreptate , treaba cu donatul este la fel de incerta ca si M/F. Am bagat sute de puncte in cladiri legendare sa primesc planuri imi cad numai dubluri , la M/F dubluri. Inteleg ca nu este un jocul dator sa satisfaca pe toata lumea dar totusi este imposibil sa comercializezi 12-16 planuri sa iti cada pe dubluri atata timp cat mai am 3 sloturi libere unde imi trebuie plan.

La M/F au tot dreptul sa iti cada dubluri , bagi ca prostu PF in cladiri legendare sperand ca iei plan si teapa din nou cad dubluri. Macar atunci cand comercializezi ar trebui sa fie sansa mai mica sa iti cada dubluri , sa fie ceva gen 80% sansa de succes sa iti cada plan unde iti trebuie , totusi sa fim seriosi. Seamana cam a japca pe fata , bagati diamante sau stati ca prostii si priviti lung

Sunt de acord cu tine, planurile sunt doar dubluri. Chiar si cand comercializez dublurile, tot dubluri primesc! Jocul te obliga in felul asta sa cumperi diamante, cine nu e rabdator vreo 2 ani de incercari.

Eu nu o sa bag niciun leu din moment ce joc de mult timp si primesc numai dubluri.
 
Sus