numar de jucatori

Rhade

Member
As vrea insa sa stiu daca numarul jucatorilor este in crestere sau scadere.
Defapt as vrea sa stiu daca se va deschide un server nou, dar probabil nimeni nu stie iar acest lucru nu s-ar realiza daca numarul jucatorilor ar fi in scadere.
Sunt deja 2 an si 8 luni (din cate am gasit) de cand s-a deschis ultima lume iar jucatorii noi si cu spirit competitiv nu au sanse impotriva celor care joaca de mult timp.
Am intrebat deja community manager-ul insa nu s-a deranjat sa-mi raspunda.

Multumesc
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Nu știu unde ați întrebat community managerul, pentru că nu văd vreo altă temă deschisă pe această temă de dvs. Iar răutăcismele se trec astăzi cu vederea, pentru că a ieșit un pic soarele.

Noi nu avem informații cu privire la deschiderea unei noi lumi de joc, pentru că, dacă le-am avea, ar fi deja anunțuri peste tot pe forum și în joc.
 

Rhade

Member
Am intrebat marti, prin conversatie privata. Am asteptat ~3 zile un raspuns, timp in care v-ati conectat pe forum de mai multe ori.
De asemenea, banuind ca nu aveti informatii despre desciderea unei lumi noi, am intrebat daca numarul de jucatori este in crestere sau scadere.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Detaliile despre noile lumi nu se oferă prin răspuns la un mesaj privat, cu siguranță. Chiar nu înțeleg „strategia” dvs. de a întreba astfel.
Iar despre trendul numărului de jucători, mă tem că nu am informații.
 

dunbarton

Well-Known Member
am intrebat daca numarul de jucatori este in crestere sau scadere

Nu poti obtine un raspuns relevant; numarul de jucatori poate sa creasca dar, in acelasi timp, sa scada numarul celor cu adevarat activi. Cred ca numarul acestora este mai important; ar fi interesant daca am putea avea o asemenea statistica, care insa, dupa parerea mea, este foarte greu de realizat.
 

Rhade

Member
Cu siguranta dezvoltatorii jocului au acces la statistici.
Poti afla usor numarul de vizitatori unici ai site-ului dintr-o luna si compara cu lunile precedente.
De asemenea, poti compara numarul de tranzactii/valoarea lor, asta conteaza cel mai mult.

Am considerat ca, intreband in privat, veti vedea mai usor mesajul, poate nu urmariti intreg forumul in fiecare zi.
 

Rhade

Member
Pana la urma am intrebat direct la Innogames si mi-au zis ca nu au de gand in viitorul apropiat. Intrebarea de acolo se referea la o lume pe ro/eng/intl.
 
Sus