oras fara aparare

mirceacluj

Member
playerii scot intentionat apararea pt a nu face pct ceilalti playeri
-propun ca acele orase fara aparare sa poata fi jefuite de pct forje la primarie
-propun sa poata fi jefuite 2-3 cladiri de productie
-propun sa fie jefuita si legendara daca lasi orasul fara aparare
-propun ca soldaul di bronz sa cada din prima lovitura si nu din 2 lovituri ( nu mi se pare corect ca zeus si aachen =lvl 10 si atac cu cavaler in armura sa cada tot din 2 lovituri )
- eventurile sun foarte ,,dulcege '''gen farm ville si ar trebui mai multe misiuni pe ataca si jefuieste si cucerirea de sectoare
 

maketi

Well-Known Member
Contra , daca foloseai functia de cautare ai fi vazut ca s-a mai discutat acest subiect , e un joc de strategie si fiecare alege strategia care il avantajeaza cel mai mult . Am si eu o curiozitate , cum faci diferenta intre un jucator care pune in aparare un bandit cu o linie de viata (nu faci 100pct) si unul care lasa 8 parasutisiti (peste 29000pct), teoretic amandoi jucatori au pus aparare .
 

DeletedUser6079

Guest
contra si de unde ai luat chestia cu luatul d epuncte forge de la primarie?
 

DeletedUser8328

Guest
dar ce zici de problema mea? :

eu am pus intenționat apărare, tocmai ca să fie mulțumiți cei care atacă și să fiu fair-play...
am observat însă că îmi sunt jefuite clădirile și m-am gândit că nu e prea „fair” pentru mine.
le-am transmis atacatorilor (am scris pe profil) că ar fi de bun simț să nu mai jefuiască, iar dacă se mai repetă voi scoate atunci apărarea. bineînțeles că nu-i poate opri nimeni, dar m-am gândit că și pentru ei ar fi mai avantajos să facă puncte pe atac.
am făcut ceva rău dacă le-am atras atacatorilor atenția astfel?
 

DeletedUser6083

Guest
Eu am tinut in aparare 8campioni din moderna (care ofereau vrep 30K puncte atacatorului)...sa faca lumea puncte.
dar un singur vecin a avut bunul simt de a nu jefui...restul au profitat ca nu sunt prea activ.
 

mag1001

Active Member
eu as zice ca daca nu ai nimic in aparare sa fii jefuit , chiar daca nu ai productia terminata...sa vezi atunci cum au toti aparare:)
si nu poti pune orice tip de armata : sa nu fie mai veche de o era , si completa , adica 8 la numar .
 

DeletedUser8244

Guest
Eu propun asa:
1. avarie cladire (productia va fi oprita 1 ora)
2. jefuire primarie (va fi furat un PF)
3. jefuire cladire (productia va fi jefuita, chiar daca nu-i terminata)
4. avarie primarie (productia de PF va fi oprita 1h)

ATENTIE: Asupra unei cladiri se poate aplica doar o singura actiune/zi
 

DeletedUser7062

Guest
mircea e cea mai mare prostie pe care am auzito vreodata...
propun sa nu mai poata fi jafuri!
propun sa nu mai poata fi atacuri!
propun sa nu mai existe vecinatati!
propun sa mergi la mare sau la munte mircea, daca nu ai bani cel putin la iarba verde, sau chiar la teiul din fata blocului la umbra sa te racoresti! :)))))
 

DeletedUser7929

Guest
Avand in vedere ca am zilnic atacuri , majoritatea din ere superioare, si jafuri cat cuprinde desi am armata in aparare, nu sunt de acord cu jafurile. Parerea mea ar fi ca orasele fara aparare sa poata fi jefuite , iar cele care au aparare sa nu mai fie si jefuite. Sau sa nu mai poti ataca ere inferioare . Asa degeaba am eu aparare ca de jefuit sunt jefuit oricum. Iar cei care jefuiesc cred ca-si pun ceasul sa sune la ora la care s-au prins ei ca ai tu gata productia. Eu am unul care daca nu prinde nimic din productie tot jefuieste o casa sa nu plece cu mana goala. Ca ataca pentru puncte am inteles si de asta am si pus armata , sa faca omul puncte , dar si sa jefuiasca si sa te pandeasca pentru asta mi se pare fara bun-simt.
 

Coryllus

Well-Known Member
avand in vedere ca am zilnic atacuri , majoritatea din ere superioare, si jafuri cat cuprinde desi am armata in aparare, nu sunt de acord cu jafurile. Parerea mea ar fi ca orasele fara aparare sa poata fi jefuite , iar cele care au aparare sa nu mai fie si jefuite. Sau sa nu mai poti ataca ere inferioare . Asa degeaba am eu aparare ca de jefuit sunt jefuit oricum. Iar cei care jefuiesc cred ca-si pun ceasul sa sune la ora la care s-au prins ei ca ai tu gata productia. Eu am unul care daca nu prinde nimic din productie tot jefuieste o casa sa nu plece cu mana goala. Ca ataca pentru puncte am inteles si de asta am si pus armata , sa faca omul puncte , dar si sa jefuiasca si sa te pandeasca pentru asta mi se pare fara bun-simt.

contra!
 

DeletedUser5248

Guest
Avand in vedere ca am zilnic atacuri , majoritatea din ere superioare, si jafuri cat cuprinde desi am armata in aparare, nu sunt de acord cu jafurile. Parerea mea ar fi ca orasele fara aparare sa poata fi jefuite , iar cele care au aparare sa nu mai fie si jefuite. Sau sa nu mai poti ataca ere inferioare . Asa degeaba am eu aparare ca de jefuit sunt jefuit oricum. Iar cei care jefuiesc cred ca-si pun ceasul sa sune la ora la care s-au prins ei ca ai tu gata productia. Eu am unul care daca nu prinde nimic din productie tot jefuieste o casa sa nu plece cu mana goala. Ca ataca pentru puncte am inteles si de asta am si pus armata , sa faca omul puncte , dar si sa jefuiasca si sa te pandeasca pentru asta mi se pare fara bun-simt.

Salutare, si eu sunt CONTRA la ceea ce ai spus tu, mai exact la partea cu jafurile. Pai sansele sunt destul de mici sa stai mai mult de 2 saptamani intr-o vecinatate in care ceilalti sunt in ere superioare ca nivel de dezvoltare. Prin urmare, trebuie sa setezi productia si bunurile la anumite ore (eventual sa mai si schimbi din cand in cand) si sa stai foarte atent atunci cand trebuie sa colectezi casele si alte cladiri speciale ce pot fi colectate. Alta sansa nu ai in cele doua saptamani, dupa aia ai sanse mai mari daca iti schimba vecinatatea.
In schimb, sunt DE ACORD cand ai zis ca unii vecini nu au bun simt, asta asa este. Dar atat timp cat nu incalca regulamentul, oricine poate juca cum crede el de cuviinta.
Acum ca o paranteza foarte importanta, nu te opreste nimeni sa nu ataci la GvG, crede-ma, de acolo se iau cele mai multe puncte, nu de la vecini.
La revedere.
 

DeletedUser8891

Guest
CONTRA cea mai prosta ideie...daca cineva scoate apararea treaba lui...io o scot pt ca tot uit ca sa pun apararea :)
 

DeletedUser8891

Guest
Avand in vedere ca am zilnic atacuri , majoritatea din ere superioare, si jafuri cat cuprinde desi am armata in aparare, nu sunt de acord cu jafurile. Parerea mea ar fi ca orasele fara aparare sa poata fi jefuite , iar cele care au aparare sa nu mai fie si jefuite. Sau sa nu mai poti ataca ere inferioare . Asa degeaba am eu aparare ca de jefuit sunt jefuit oricum. Iar cei care jefuiesc cred ca-si pun ceasul sa sune la ora la care s-au prins ei ca ai tu gata productia. Eu am unul care daca nu prinde nimic din productie tot jefuieste o casa sa nu plece cu mana goala. Ca ataca pentru puncte am inteles si de asta am si pus armata , sa faca omul puncte , dar si sa jefuiasca si sa te pandeasca pentru asta mi se pare fara bun-simt.

CONTRA si la el...io zic ca asa cum este ii cel mai **
 
Sus