Ordinea Motivarilor/Finisarilor cladirilor din oras

  • Autor subiect DeletedUser12834
  • Data de început

DeletedUser12834

Guest
Dupa ce criteriu imi dau seama ordinea cladirilor/decoratiunilor care urmeaza sa fie m/f ?
 

dunbarton

Well-Known Member
Ca regula generala, se motiveaza cu prioritate cladirile care iti aduc avantaje mai mari; daca ai, de exemplu, un Azil Abandonat nivel 9, care iti ofera, printre multe altele, 11 PF si un Altarul Cunoasterii care iti ofera doar 1 PF, intotdeauna se va motiva/ finisa mai intai Azilul Abandonat.
 

DeletedUser12834

Guest
Am observat acest amanunt insa spre exemplu cladirea Trenul ierni de level 9, desi este are o productivitate mai mare decat a unui altar al cunoasterii, este o cladire care se motiveaza abia ultima cand nu mai ramane nici-o alta cl sau decoratiune de m/f.

Daca stie cineva un site de pe care ma pot documenta in legatura cu ordinea m/f imi poate lasa link la dilema mea.
 

DeletedUser7314

Guest
In primul rand iti finiseaza decoratiunile in functie de era in care esti ( pentru ca asa vor dezvoltatorii jocului, deoarece decoratiunile nu-ti ofera mai nimic, si asta e scopul celor care au facut jocul) . Dupa aceea urmeaza cladirile care iti ofera ceva semnificativ. Cel mai bun sfat este sa nu ai nici o decoratiune in oras si sa-ti aduci cladirile importante in era in care esti!!
 
Sus