Planuri cladiri legendare

Coryllus

Well-Known Member
Propun ca planurile care ne raman dupa construirea unei cladiri legendare sa poata fi comercializate 2:1 pentru planuri apartinand altor cladiri legendare.
 

DeletedUser

Guest
servus

acest lucru nu se va implementa... totusi pentru acele planuri va exista o cale de utilizare cum a fost anuntat Aici

merci
la buna vedere
 

Coryllus

Well-Known Member
Nu vorbeam de dubluri. Eu am construit o cladire legendara si mi-au ramas 2 planuri (poate o sa mai primesc si altele) , nu pot face nimic cu ele??
 

DeletedUser

Guest
servus

nici acolo nu se vorbeste de dubluri, ci de planurile ramase sau castigate ulterior, la cladirile deja aflate pe harta

merci
la buna vedere
 

Coryllus

Well-Known Member
OK, am inteles ca se va gasi o utilizare pt ele, dar probabil ca nici voi nu stiti inca care va fi aceea.

Merci
 

DeletedUser327

Guest
posibile intrebuintari pentru planurile detinute pentru cladiri construite :
- se transforma in puncte forge ( un plan= 1 punct)
- cladirea produce cu 5% in plus la primirea unui plan pe cladire deja construita
- la 9 planuri poti schimba pe un alt plan, dar pe alta cladire
- schimb pe o misiune
 

DeletedUser

Guest
ce-a mai penibila situatie la foe este faptul ca atunci cand comercializezi 2 planuri de la o cladire, primesti tot unul care-l ai. pai domnilor, atunci cand comercializez ceva, o fac pentru ceva ce-mi trebuie nu pentru lucruri care nu-mi trebuie. sau la foe notiunea de comert are alt schepsis care sigur nu tine de logica. eu stiu ca atunci cand fac un troc, il fac pentru ceva ce n-am. doar EDITATvand 2 produse pe un produs care nu le trebuie. sau se crede ca asa creste sansa ca jucatorii sa cumpere diamante?! sigur asta enerveaza si n-o sa aiba rezultatul asta, dimpotriva!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Interesant e si faptul ca poti cumpara un plan cu ouale de Paste. Un plan random, de la o cladire pana la epoca in care te afli. deci s-a pus o conditie pe "random" ala, adica o limitare. in schimb nu s-a pus o excludere pe cladirile deja construite. Sa facem un calcul:
sunt la evul mediu mijlociu. Asta inseamna ca am sansa sa primesc planuri de la 8 cladiri legendare (2/epoca), iar eu am 3 deja construite. Sansa sa primesc un plan de la o cladire construita e foarte mare. Si asa si a fost. cam jumatate din planuri le-am primit pt cladiri deja construite. Nu mai zic ca si la cele pe care nu le-am construit primesti dubluri. adica in realitate jumatate de plan sau chiar mai putin, ca si cand schimbi dubluri....... surpriza!!! tot dublura. :)
Problema foarte deranjanta e ca nu pot face nimic cu ele. Cumperi plan si nici macar nu poti sa-l vezi. Pt ca nu mai ai acceas la inventarul planurilor pt cladirile construite. Iar propunerea cu un plan - un punct forge, inseamna 10 puncte 200 oua. adica cu ouale astea mai bine iau doua pachete de 10 puncte forge si sunt mai castigat.
asta e. Cauti pe forum, constati ca toata lumea stie de aspectele astea si sa ai rabdare ca o sa se rezolve.
Hai sa ne mai uitam odata, sa vedem cam de cand se cunoaste problema si sa vedem cam cat a trecut, ca sa stii la ce sa te astepti. ;)
 

DeletedUser2761

Guest
eu sunt in coloniala si am cumparat de 500 de oua planuri.......nu am primit decat dubluri...
 

DeletedUser6497

Guest
eu am 14 cladiri descoperite si la 3 dintre ele mai imi trbuie un plan ca sa le pot construi dar de vreo o luna jumate aproximativ numa dubluri peste dubluri.si mai aiurea e ca la unele am 4 sau 5 planuri de acelasi fel si nu pot sa fac nimik cu ele
 

DeletedUser5822

Guest
Stii ca dublurile si triplurile se pot schimba aleatoriu intre ele.......?
eu am 14 cladiri descoperite si la 3 dintre ele mai imi trbuie un plan ca sa le pot construi dar de vreo o luna jumate aproximativ numa dubluri peste dubluri.si mai aiurea e ca la unele am 4 sau 5 planuri de acelasi fel si nu pot sa fac nimik cu ele
 

DeletedUser6497

Guest
da dar le am in acelas loc de ex la planu nr. 3 am 4 planuri si nu pot sa fac nimik cu ele nu pot sa comercializez 2:1 .sau se poate si nu stiu eu??
 

DeletedUser115

Guest
da dar le am in acelas loc de ex la planu nr. 3 am 4 planuri si nu pot sa fac nimik cu ele nu pot sa comercializez 2:1 .sau se poate si nu stiu eu??
Pentru a putea comercializa planurile, trebuie sa ai minim 2 planuri duble, adica planul x de 2 ori , planul y, tot de 2 ori , sau un singur plan sa il ai de 3 ori, apoi bifezi planurile/planul in cauza, si dedesupt ai comercializeaza.
 

DeletedUser6079

Guest
a reusit cineva sa faca o cladire generala fara sa fi bagat bani in joc?
 

DeletedUser5853

Guest
cam 70% dintre membri activi au facut legendarele fara investitiii (BANI)...
asa este @robi,ai spus bine activi,trebuie folosite toate posibilitatile care ti le ofera acest joc pt aface rost de planuri si a creste...vorba multa si fara rost pe chat sau circulare nu iti face rost de planuri,etc...fata de cei care nu au o cladire si se pling ca nu au,este din cauza activitatii scazute...am la unele cladiri cite 2-4 planuri pt fiecare schita(cred ca depasesc la unele schite 20 de planuri) si aproape toate schitele la toate legendarele,deci se poate daca vrei,iar cu bani mai bine cumperi expansiuni
 

DeletedUser2761

Guest
asa este @robi,ai spus bine activi,trebuie folosite toate posibilitatile care ti le ofera acest joc pt aface rost de planuri si a creste...vorba multa si fara rost pe chat sau circulare nu iti face rost de planuri,etc...fata de cei care nu au o cladire si se pling ca nu au,este din cauza activitatii scazute...am la unele cladiri cite 2-4 planuri pt fiecare schita(cred ca depasesc la unele schite 20 de planuri) si aproape toate schitele la toate legendarele,deci se poate daca vrei,iar cu bani mai bine cumperi expansiuni
in prima luna cand au fost introduse cladirile legendare in joc eu adunam zilnic 30000-40000 monezi doar din m/f pentru ca umblam dupa planuri....acum le am toate 14 construite si la 12-13 dintre ele am toate planurile in inventar.daca vreti legendare trebuie sa investiti timp in m/f ,jafuri etc..
 
Sus