Posibilitatea de a ataca pe oricine

  • Autor subiect DeletedUser3827
  • Data de început

DeletedUser3827

Guest
Propun ca jucătorul X care nu este în lista vecinilor să poată fi atacat contra unui număr de diamante. 50 sau 100 de diamante, încă nu m-am decis. :laugh:
 

DeletedUser6213

Guest
contra
daca cel ce vrei sa-l ataci te bate?Ai dat 100 diamante degeaba?
 

DeletedUser

Guest
pai si cum dai o gramada de diamante ca sa ataci un jucator mai degraba asa propune ca lista vecinilor sa se mareasca
 

DeletedUser

Guest
servus

PRO sub rezerva neimplicarii diamantelor... toti jucatori trebuie sa aibe sanse egale
 

DeletedUser5822

Guest
:) Va dati seama ce macel ar fi ? Sa va dau un exemplu : un coleg de ghilda este batut regulat, zi de zi, si nici unul din ghilda noastra nu il are ca vecin pe ..bataiosul (sa ii spunem :)). Daca am avea aceasta facilitate, sa bati pe care vrei tu , nu ar incepe atacuri toata ghilda asupra lui bataiosul ?! Ar fi fain dar ce cacialma ar iesi :)))))
Partea buna , ar fi ca nu ne-am mai plange ca nu avem vecini, eu unu , efectiv nu am cu ce sa fac puncte , avand doar 45 vecini, dintr-e care 15 au un punctaj mai ....maricel !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2304

Guest
pt ca nu au toti bani de investit in acest joc. iar diamantele primite ca recompense sunt foarte rare si prea pretioase pentru a le cheltui pe atacatul jucatorilor. daca spuneai contra unor monezi , genul infiltrarilor din provincii , mai mergea. suma sa fi fost diferita in functie de nivelul celui pe care-l ataci dar invers proportional cu nivelul jucatorului. adica sa fie o suma mai mica pt cel cu puncte multe si mai mare pt cel cu punctaj mic. asta pt a nu plati spre exemplu 1000 de monezi si sa-i ataci pe cei din epoca brozului si sa-i jefuiesti la greu...... cu o cheltuiala de 10.000 de monede (spre exemplu) nu ai ataca si jefui unul cu doi sulitasi in aparare care se afla in epoca bronzului..... parerea mea. in schimb daca ar trebui sa cheltui 10.000 pe unul care se apara si poti obtine peste 10.000 de puncte din lupta respectiva , cred ca ar fi atractiva ideea.
 
Sus