Prea multe monede, prea putine provizii

  • Autor subiect DeletedUser8009
  • Data de început

DeletedUser8009

Guest
Ma enrveaza faptul ca am monede sa imi pun si in cap, dar nu pot face nimic pentru ca nu am provizii. Propun sa se poata cumpara provizii cu monede si sa se poata vinde provizii pentru monede. Asa am putea sa ne dezvoltam si noi mai repede. Ce ziceti?
 

Coryllus

Well-Known Member
contra!
stai calm frate nu te enerva ca-ti face rau la inima, asa ceva nu se va implementa.
 

DeletedUser3827

Guest
nu ai provizii ia si fă clădiri mai multe de provizii si pune-le mai des... la 5 minute )))
 

DeletedUser6079

Guest
si inca un lucru cei acre au monezi cu milioanele stiu ca expansiunile deja au depasit un milion de monezi deci dati seama ca in era moderna vro 2,5 milioane de monezi se dau pe expansiuni ele sunt cele mai scumpe chestii din joc iar proviziile frate sa fim sincer se produc multe daca ai si ajutorul ghildei pe suport si prezenta zilnica in joc
 

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, sunt CONTRA unei astfel de propuneri. Iar ca un sfat pentru cel care a conceput propunerea, in speta ManagerMihai88, concentreaza-te pe San Marco, Royal Albert Hall si Farul din Alexandria, trei legendare VITALE pentru economie. Plus ca aceste trei legendare dau si bunuri suport de la era moderna incolo, bunuri cu ajutorul carora produci din cele rafinate din erele superioare.
Tocmai, ca sunt doua legendare care dau bonus la colectarile de provizii, deci ar fi indicat sa iei in considerare sfatul meu.
In plus, ca o paranteza, ajung la concluzia ca tocmai aceste 3 legendare merita a fi ridicate si dupa level 10, alaturi de Alcatraz, cam ele ar trebui sa fie in prim-planul oricarui jucator (desi mai sunt inca alte cateva, in nici un caz toate). Este doar un punct de vedere propriu.
O seara buna in continuare.
 

DeletedUser8891

Guest
CONTRA...pune mana sa construiesti case de provizii si cucereste sectoare care dau provizii
 

DeletedUser7274

Guest
Salut

Intradevar si dupa mine momenzile sunt mult mai importante decat proviziile , dar sunt si momente cand ai nevoie de provizii mai multe , in acest sens s-ar putea face o cladire de schimb pe care daca vrei sa o ridici bine daca nu, nu .
Sa fie o cladire de schimb intre monede si provizii cat si invers .
 

DeletedUser8891

Guest
idee prosta daca aveti nevoie de mai multe monezi sau provizii exista casele(de provizii/monede) si cladirile legendare
 

DeletedUser7274

Guest
eu m-am descurcat tot timpul si cu momenzile si cu proviziile dar nu as avea nimic impotrica cu existenta unei case de schimb in multe alte jocuri exista asa ceva si nu vad cuce ar deranja
 

DeletedUser5248

Guest
Buna dimineata, in continuare imi sustin punctul de vedere, si sunt CONTRA unei astfel de propuneri. Consider ca nu este chiar asa de greu sa construiesti in oras un anumit numar de case si cateva cladiri de provizii (cat sa iti sustina bine economia orasului), se gaseste loc pentru fiecare. In plus, revin iar la ce am spus in acest topic, sa aiba fiecare jucator toate cele 3 legendare care dau bonus la colectari, San Marco, Royal Albert Hall si Farul din Alexandria. Chiar si la nivelul 1 sunt utile, si trebuie ridicate in nivel ca sa se amplifice bonusul oferit de ele.
O zi buna va doresc.
 

DeletedUser8891

Guest
eu m-am descurcat tot timpul si cu momenzile si cu proviziile dar nu as avea nimic impotrica cu existenta unei case de schimb in multe alte jocuri exista asa ceva si nu vad cuce ar deranja
poi daca s-ar baga iti dai seama ca cei mai ''destepti'' ar face numa case de monezi/provizii si ar schimba in provizii/monezi si cercetarile la fel numa ca sa faca case noi si mai bune
 

DeletedUser3235

Guest
Contra! E un joc de strategie si trebuie sa stii cum sa iti planifici actiunile viitoare tinand cont si de resurse.
 
Sus