Problema conectare cont joc

  • Autor subiect DeletedUser9899
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser9899

Guest
Bun gasit
Am o mare problema ...poate v-ati confruntat si voi cu ea, sau nu, insa doresc sa va cer parerea.
Nu ma pot conecta la una dintre lumile din joc si anume Brisgard (ro2).
De pe acelasi browser ma conectez pe ro1 (arvahall), ro3(cisgard) si ro4(dinegu) iar pe ro2(brisgard) imi da eroare la conectare. Mentionez ca pe ro2 (brisgard) este contul in care joc in mod curent de 2 ani si jumatate.
Pe 1 martie dimineata am intrat pe cont, iar mai tarziu(seara), nu m-am mai putut conecta.
Am incercat si de pe alte browsere si este acelasi lucru. Am intrat de pe un alt calculator si acelasi lucru se intampla. Fac precizarea ca doar in PC-ul meu personal este memorata parola contului.
DOAR PE LUMEA BRISGARD NU MA POT CONECTA!
Am deschis tichet pe 2 martie, dar mi se spune ca problema este la mine (la curatarea browsere-lor).
Am curatat browserele, am scanat computerul. Acelasi lucru si astazi.
Am facut print screen la imaginile cu jocul (le aveti atasate). Mai am inca 20 imagini, cu fiecare zi in care am intrat si nu m-am putut conecta.

Intrebarile mele sunt:
Stie cineva cam care ar putea fi cauza/cauzele? ..browserele?... calculatorul meu?...alta cauza?
De ce de pe acelasi browser ma conectez la 3 lumi de joc diferite, iar in lumea brisgard nu ma mai pot conecta?
De ce de pe browsere diferite ma conectez la cele 3 lumi din joc, iar in lumea brisgard nu se poate?

Exista posibilitatea sa fie altcineva conectat si eu sa nu mai pot intra? Dar cum, daca eu nu am dat parola?

Orice sugestie, idee, sfat este binevenit si va multumesc.
Semiramida.


PROBLEMA CONECTARE RO2 FOE.jpg ne-functionare cont foe.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7516

Guest
Poti sa incerci sa te conectezi de pe aplicatia din telefonul mobil sa vezi daca poti .
Cat despre ce zici ca altcineva sa fie conectat eu stiu ca te conecteaza daca intri si il deconecteaza pe cel care a fost conectat primul dar sigur sigur nu stiu la mine asa sa intamplat.
 

DeletedUser9899

Guest
Multumesc....pe mobil stiu ca trebuie sa download-ez flash mob....si nu-mi incarca aplicatia, din pacate.
 

DeletedUser7925

Guest
Există aplicație oficială pentru Android și IOs cât despre problemă poate ți-au banat contul și nici măcar ei nu știu asta :eek:
 

DeletedUser9899

Guest
Nu mi-au spus nimic despre faptul ca ar fi banat....si nici nu vad motivul, din punctul meu de vedere.
 

DeletedUser5468

Guest
Încearcă la altcineva să vezi dacă merge jocul.
Sau descarci bluestacks-puffin-încerci FoE.(alternativă la telefon mobil cu android)
Descarci aplicația pe mobil oficială pentru FoE.
Dacă nu îți intră problema e de la server, dacă intră, problema e de la tine.

Încearcă eventual adwcleaner la tine în pc, fă o scanare și apoi o resetare la PC, apoi încearcă din nou să intri pe joc să vezi dacă merge.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9899

Guest
Buna dimineata

multumesc mult pentru raspunsurile, sfaturile si recomandarile voastre...am facut tot ceea ce mi-ati indicat (mai am un pas si reinstalez windows-ul). Pe data de 4 a putut fi accesat contul de pe lumea B, de la un alt PC si din alta locatie. Pe mobil, la fel, daca ma conectez prin wi fi acasa, nu se conecteaza, daca ma conectez prin conexiunea de date mobile, se conecteaza. Concluzia pe care am tras-o eu, este ca serverul de pe lumea B imi blocheaza IP-ul de acasa. De ce? Nu stiu. Am transmis tichet sa se verifice daca se intampla acest fapt si astept raspuns.
 

DeletedUser7925

Guest
Înseamnă că poate ai un vecin care stă conectat pe wifi-ul tău și are și el cont pe FoE sau poate un membru al familie care și-a făcut cont, dacă doi jucători împart aceiași conexiune la internet trebuie să anunțe la suport altfel unul din conturile sau toate conturile care folosesc aceiași conexiune vor fi banate
 

DeletedUser5468

Guest
Problema e de la conexiunea ta de net, mai exact de la provider.
Scrie în căsuța de căutare, stânga sus, 192.169.1.1...introduci datele de conetare în funcție de modemul tău.(de obicei admin la ambele căsuțe). Apoi cauți pe acolo funcția de resetare. Mai mult ajutor poți primi de la firma ta de internet, suni la ei și spui că ai probleme în afișarea și conectarea pe anumite pagini, te vor îndruma tot ei cu acea resetare.
După bănuielile mele ești pe telekom sau rcs rds...
Nu e nevoie de reinstalare Windows, dacă spui că tu ai aceeași problemă și pe wi-fi...deci...fă ce am spus mai sus.

Mult succes, asta e ultima soluție.

Revin,corect e 192.168.1.1, greșeala mea!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9899

Guest
da, problema a fost de la conexiunea de net, de la Provider( sunt pe UPC) ..am transmis datele si problema s-a rezolvat...astazi la 19,15 am intrat in cont.

multumesc frumos tuturor...rog admini sa inchida topicul
 

DeletedUser5468

Guest
Cu plăcere. Am știut că a fost de la ei...nu ești singurul care a mai pățit acest lucru.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus