Problema cu clickurile

  • Autor subiect DeletedUser8645
  • Data de început

DeletedUser8645

Guest
de ceva vreme am o problema cu clickurile...de fiecare data cand dau pe mutare sau stergere unei cladiri, imi selecteaza sau sterge cladirea/drumul care se afla sub semnul de mutare/vindere...chestia se intampla si la cladirile de productie, cand dau click pe o productie(orice durata), automat imi deschide meniul de la cladirea care se afla sub semnul respectiv...problema nu ar fi atat de grava, dar acum mi-a amplasat 2 expansiuni in pozitii complet aiurea...am dat pe expansiune si a aparut exact sub meniu, intr-o zona unde nu as fi avut cum sa o selectez, deoarece era meniul in drum(ca sa zic asa) si asta s-a intamplat de 2 ori...chestia asta nu e de la laptop deoarece am incercat mai multe si se intampla lafel...as dori un reset la ultimele 2 expansiuni puse, deoarece a fost o pierdere de timp si resurse...si ca sa le leg de ceva interesant, trebuie ori sa iau diamante, ori sa astept o gramada pana o sa am suficiente expansiuni...
 

DeletedUser7925

Guest
daca ai acceleratorul de hardware activat dezactiveaza-l s-ar putea sa fie el problema....P.S. a fost activat automat la ultimul update
 

DeletedUser8645

Guest
acum am verificat...este activat, dar nu aveam nevoie... :| am vreo sansa sa imi recuperez acele 2 expansiuni?
 

DeletedUser7925

Guest
nu cred fa un tichet la suport (click dreapta oriunde in joc) explicale problema si vezi ce poti face...
 

DeletedUser300

Guest
Acum a inceput sa devina ridicol. Problema aceasta m-a facut sa cumpar un turn de veghe si de 3 ori sansa dubla. Acceleratorul de hardware este dezactivat.
 

DeletedUser

Guest
Aceasta este o problema cunoscuta de catre tehnicienii jocului si se lucreaza la remedierea ei. Sper ca remedierea ei sa aiba loc o daca cu intrarea urmatoarei versiuni.
 

DeletedUser

Guest
Joc de ceva vreme Forge of Empires. Din moment ce inca joc va dati seama ca imi place. De ceva vreme insa totul se misca in reluare si tot mai greu. Am 3 calculatoare in casa, am incercat de pe toate. Viteza de net e mare (facut teste peste teste) , doar cand intru pe acest site totul se misca in reluare. Daca o sa continue asa imi caut alt joc.
P.S. Suntem la jumatatea anului 2014. Cand aveti de gand sa implementati o versiune pentru android???? Nu de alta, dar diamantele, in comparatie cu alte jocuri de acest fel, sunt incredibil de scumpe.

Multumesc!
Andrei.
 

DeletedUser

Guest
Joc de ceva vreme Forge of Empires. Din moment ce inca joc va dati seama ca imi place. De ceva vreme insa totul se misca in reluare si tot mai greu. Am 3 calculatoare in casa, am incercat de pe toate. Viteza de net e mare (facut teste peste teste) , doar cand intru pe acest site totul se misca in reluare. Daca o sa continue asa imi caut alt joc.
P.S. Suntem la jumatatea anului 2014. Cand aveti de gand sa implementati o versiune pentru android???? Nu de alta, dar diamantele, in comparatie cu alte jocuri de acest fel, sunt incredibil de scumpe.

Multumesc!
Andrei.
Aceasta este o problema cunoscuta de catre tehnicienii jocului si se lucreaza la remedierea ei. Sper ca remedierea ei sa aiba loc o daca cu intrarea urmatoarei versiuni.
:p


Cat despre versiunea de Android, cred ca va mai trebui sa asteptam un pic de timp. :)

O zi placuta.
 

DeletedUser7925

Guest
din nou....dute la setari si dezactiveaza acceleratorul de hardware....
 

DeletedUser

Guest
Claaar , ma las de joc! Ti-a mai spus si mai sus ca nu de la asta e problema. Am 2 calculatoare destul de performante, cu placi video foarte bune. L-am dezactivat si e aceeasi problema.
Cred , totusi, ca este o dovada clara de incompetenta din partea celor care lucreaza la dezvoltarea acestui joc.
 
Ultima editare de un moderator:

Coryllus

Well-Known Member
Mama lor de click-uri ! Nu puteti sa rezolvati mai repede pb asta pt este f enervanta. Am vrut sa-mi pun 4 pf la castelul Deal si sub fereastra deschisa a Castelului Deal s-a deshis si fereastra sf. Sofia si pf-urile s-au dus acolo .... Cand rezolvati pb asta ?
 

DeletedUser6079

Guest
stiu eu era sa pierd multe cladiri din cauza asta si o data am sta vro 3 minute pana sa dau undeva unde sa imi dispara iconita cu meniul respectiv
 
Sus