propune ghilda

  • Autor subiect DeletedUser8656
  • Data de început

DeletedUser8656

Guest
Salut . Dupa mine sunt mai multe probleme care ar trebui modificate ,legat de ghilde :

1. Intemeietorul ghildei sa aiba un drept suprem si mai multe optiuni pentru a putea preveni ''furtul ghildei '' . Chiar daca ofera si altor membri dreptul de intemeietor , fondatorul sa aiba dreptul suprem ! (eventual sa introduceti titulatura de fondator).

2. Intemeietorul ghildei sa aiba optiunea de a seta ca toti membrii ghildei sa doneze automat in tezaur un numar de bunuri zilnic. Membrul beneficiaza de bonusurile ghildei dar ghilda nu beneficiaza de nimic de pe urma lui .

3. Intemeietorul ghildei sa aiba dreptul de a retrage bunuri din tezaurul ghildei .

4. Un jucator sa nu poata parasi ghilda fara permisiunea intemeietorului ghildei.

5 . Optiunea de a negocia aliante cu alte ghilde si acest lucru sa apara scris cand privesti harta gvg si daca exista alianta ,automat acele 2 ghilde sa nu se poata ataca intre ele (similar cu modul in care nu iti poti ataca un coleg de ghilda).

6. Armata de asediu sa poata fi inlocuita , la fel ca si cele de aprare , fara a fi necesar de a pune un nou asediu si cheltui alte resurse .
 

DeletedUser5468

Guest
1)PRO.
2)CONTRA, nu poți obliga pe nimeni să doneze dacă nu vrea.
3)CONTRA, el ar fi ce mai mare hoț, beneficiază de pe urma altora luând pe furiș ce bunuri vrea...
4)CONTRA, nu-l poți obliga să nu plece.
5)Oarecum PRO...
6)CONTRA, așa aș putea sparge orice ghildă doar înlocuind asediul, ei se chinuie să îl distrugă și eu schimb în ultima secundă trupele și iarăși e maxim...tu îți dai seama ce ar fi dacă s-ar implementa asta?...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8656

Guest
2. Atunci sa nu intre intr-o ghilda .
3. E ghilda lui si el ar trebui sa decida . Nu este legat de furt , ci mai mult legat de ajutor .Ar putea lua bunuri de acolo si ajuta membrii ghildei in dezvoltarea lor . Daca ghildanu participa in gvg , bunurile din tezaur sunt moarte !
4. Ma repet , daca nu vrea intr-o ghilda sa se dezvolte de unul singur , dar daca intra si beneficiaza de bonusurile ghildei ,atunci sa plateasca .
5. Pai nu chiar . La fel ca si la armatele de aparare , atunci cand inlocuiesti armata de asediu , aceasta sa iti fie scazuta din trupele pe care le ai .
 

DeletedUser8656

Guest
Ma asteptam ca intr-o saptamana de cand am postat propunerile , sa primesc si un raspuns oficial ! Avand in vedere ca pentru unele optiuni din acest joc , cereti bani , ar trebui sa fim tratati si ca clienti si sa ni se raspunda la intrebarile si propunerile pe care le postam ! Nu credeti acest lucru , draga echipa FOE ???
 

cu-bis

<b><span style="color: #c60;">Dregătorul din Cirga
??!!!
Prea multe drepturi "drepturi" pentru intemeietor!!
1. Contra - intemeietorul inseamna ca este "legat de glie" el nu va putea parasi niciodata ghilda pentru a da o mana de ajutor unei ghilde cu care are "pact" de intrajutorare!
2. Contra - De ce sa il obligi sa doneze in tezaur?? Poate o perioada un jucator are nevoie de produse pentru a se dezvolta personal
3. Contra - daca toti "ofera" produse ghildei de ce unul sa fie mai dulau decat ceilalti!!
4. Contra - poate doresti sa fie legat si cu lanturi, catuse, si ghiulele de picior!!
5. Contra - poate vreau sa sparg o alianta si sa "beneficiez de elementul surpriza"!
6. Contra - evident nu corespunde princiipiilor jocului!!

Evident "colegul" care a facut aceste propuneri s-a gandit numai la avantajele personale!!
De ce oare are "colegul" impresia ca daca "cumpara" diamante atunci ar trebui sa fie tratat "preferential"?? Diamantele sunt o modalitate de a ajuta un jucator care doreste sa aiba o dezvoltare mai armonioasa a orasului sau si nu pentru a fi "deasupra" celorlalti!!
*** Recomand celor din ghilda sa se reorienteze catre alte ghilde deoarece am dubii fata de caracterul unui astfel de "coleg"!
 

DeletedUser8656

Guest
Mai evident decat orice este ca tu esti gica contra !

1. Cu ce este legat de glie ? Si de ce sa nu poata parasi niciodata ghilda ? Lasa pe altcineva fondator si pleaca !!!
2. Un anumit numar de bunuri , nu toate bunurile ! Si daca esti intr-o ghilda ,stii foarte bine ca primesti ajutor !
3. Cum am mai scris ! Daca ghilda nu participa in gvg , acele bunuri din tezaur(donate de unele CL automat) raman blocate acolo !
4. Nu cred ca are rost sa insist in cazul tau ! - ex: intra in ghilda sa colecteze 2 pf de la primarie si pleaca ! intra in ghilda este ajutat cu bunuri pt o legendara si pleaca ! exemplele pot continua . este corect ?
5. Daca rupi alianta , automat poti sa si ataci ! (la fel - daca iesi dintr-o ghilda ,dupa poti sa iti ataci fostii colegi ! )
6. Nu corespunde principiilor jocului ??? serios ?

Problema fiecaruia ,daca vrea sa ajute cu sume de bani intretinerea serverelor pt acest joc si a echipei care il dezvolta ! Problema este : cand inrebi ceva sau propui ceva ,cine sa iti raspunda oficial !

Sfat pentru tine : scoate ochelarii de pe ochi si dopurile din urechi ! poate ai sa vezi si ai sa auzi lumea altfel ;)
 

DeletedUser5468

Guest
@zz8101980,
Permite-mi să-ți mai răspund o dată.
Administratorii ți-au citit propunerile dar ceea ce-ți dorești tu nu va fi implementat niciodată. Tu ai vrea să facă acest joc după tine, probabil, dar creatorii jocului/administratorii/jucătorii sunt cu totul de o altă părere, de aceea nici nu s-au chinuit să-ți răspundă...Măcar noi doi care ți-am răspuns, ne-am făcut timp să ne spunem părerea despre propunerile tale...dar tu o ții tot pe a ta...
După părerea mea sunt niște propuneri inutile care nu-și au rostul în acest joc...
Dar în fine, faci cum crezi tu de cuviință.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8656

Guest
poate propunerile mele sunt eronate ,desi vad ca macar prima propunere ar fi oarecum utila . poate macar primul punct va fi luat in considerare. sunt multumit si cu atat. este un inceput :)
 
Sus