Propunere Comerciant

McLovin

Active Member
Am o propunere legata de Comerciantul cu Antichitati.

Nu stiu ce jucatori participa la acele licitatii in functie de ce sunt alesi sa le apara itemele la licitatie, insa mi se pare incorect si inegal fata de jucatorii mai mici care incearca sa se dezvolte. In primul rand nu mi se pare in regula sa pic cu "vecini" care sunt deja in era "Venus in era spatiala" deoarece acestia au stoc de monede de cateva milioane, spre deosebire de un jucator de viitor care are doar cateva sute de mii (daca le are si pe acelea). In al doilea rand si preturile au inceput sa fie exagerate, tot din cauza lor, deoarece pluseaza in asa fel incat sa ii elimine pe cei mai mici.

In acest fel nu am nicio sansa sa obtin o modernizare sau o cladire ce se posteaza la licitatie, in fata jucatorilor din top 10.... Nu vreau sa par ca ma plang dar asta e realitatea, si nu cred ca sunt singurul in aceasta situatie :)
 

005baghera

Well-Known Member
preturile sunt egale pentru toata lumea,deci daca faci expeditia si eventurile si vinzi la comerciant vei lua acelasi numar de monede ca si cel din ultima era desi esti in viitor, insa daca nu faci nici expeditia si nici eventurile ca sa ai ce sa vinzi atunci nu ar fi corect ca tu sa iei un item cu un pret redus deoarece nu ai prezenta pe joc nu poti termina expeditia,nu poti face eventurile,asta nu ar fi corect nu ce ai propus tu
 

McLovin

Active Member
005baghera - Stiu ca sunt aceleasi preturi, fac EG de fiecare data pana la final, am si templul relicvelor la lvl 60, insa tot nu am asa mare stoc de monede precum jucatorii mari, ia intreaba-i pe toti din top 10, cate monede au, si intreaba-i si pe cei din top 100-110, asa de curiozitate. Ia-ti cate 10 jucatori esantion, si vei vedea diferenta :)
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Skyer, nu este obligatoriu să iei tu obiecte la licitație.
Dacă acum nu poți, ai răbdare și muncește până vei putea și tu.
Tu crezi că cei care au "stoc de monede" cum zici tu aici au muncit 5-7 ani ca să vii tu acum să te plângi că nu le faci față??
De aceea se numește "licitație", ca să câștige cel care dă mai mult, nu să "niveleze" jucătorii.
Repet: nu e obligatoriu să câștigi ceva la licitație...nici măcar să participi nu e obligatoriu.

În funcție de nivelul tău, fă doar acele acțiuni unde poți avea succes, iar pe celelalte fă-le...la timpul lor.

Consider "plângerea" asta fără rost.
De fapt, te-ai pierdut singur în ceață! Ai scris la început că vrei să faci o propunere. Unde e propunerea, că eu n-o văd?! :D
 
Ultima editare:

005baghera

Well-Known Member
repet,sansele sunt egale penteu toata ,umea,daca ai si templu si faci si expeditia si eventurile inseamna ca ai item uri de vandut,daca cei marincum zici tu au monede inseamna ca nu le consuma aiurea
 

RAZZ73

New Member
Buna ziua.
Am achizitionat din greseala la comerciantul de antichitati un item care nu-mi trebuie ... As fi vrut sa-l vand dar este blocata obtiunea lui de vanzare.
deasemenea am mai castigat diverse din eventul prezent care sunt deasemenea blocate la vanzare.
Imi poate spune cineva ce solutii exista pentru a putea fi vandute? trebuie sa trec un anumit nivel, sau altceva?
Multumnesc anticipat de raspuns.
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua.
Am achizitionat din greseala la comerciantul de antichitati un item care nu-mi trebuie ... As fi vrut sa-l vand dar este blocata obtiunea lui de vanzare.
deasemenea am mai castigat diverse din eventul prezent care sunt deasemenea blocate la vanzare.
Imi poate spune cineva ce solutii exista pentru a putea fi vandute? trebuie sa trec un anumit nivel, sau altceva?
Multumnesc anticipat de raspuns.
Unele iteme intră în inventar blocate implicit, dar le poți debloca. În dreapta sus a ferestrei inventarului ai un buton cu iconița unui lacăt, bifezi acel buton și apoi dai scroll prin inventar, ai să vezi ce iteme ai blocate și trebuie să le debifezi.

În afară de "fragmente" (de ex, fragment de pachet de micșorare fântână sau fragment de pachet de selecție statuie etc), orice item poate fi vândut la comerciant. Trebuie doar să verifici înainte, să nu fie lacătul pus.
 

RAZZ73

New Member
Unele iteme intră în inventar blocate implicit, dar le poți debloca. În dreapta sus a ferestrei inventarului ai un buton cu iconița unui lacăt, bifezi acel buton și apoi dai scroll prin inventar, ai să vezi ce iteme ai blocate și trebuie să le debifezi.

În afară de "fragmente" (de ex, fragment de pachet de micșorare fântână sau fragment de pachet de selecție statuie etc), orice item poate fi vândut la comerciant. Trebuie doar să verifici înainte, să nu fie lacătul pus.

Multumesc frumos ... Nu stiam, acum am reusit
 

Vali

Well-Known Member
Revenind la "propunerea" initiala... Nu cred ca asta tine de era in care esti neaparat, ci de cate monede ai strans pur si simplu in inventarul comerciantului. Sunt jucatori in ere muuuult mai mici care au un punctaj destul de mare pentru era lor, joaca de mult timp, dar n-au trecut prin ere ca gasca prin apa... Si-au strans de-a lungul timpului obiecte destul de multe in inventar de la EG, pe care apoi si le-au vandut. Aici totul tine de modul in care joci.

Daca te duci la o licitatie, nu cred ca pe nu-stiu-ce şeic o sa-l dea afara, sau n-o sa-l primeasca, pentru ca sunt in sala multi participanti mult mai slab financiar! Asta e, asa s-a intamplat sa fie prezent la licitatie. Daca te tine sa te lupti cu el, n-ai decat s-o faci! Asa e si in joc!
 

Vali

Well-Known Member
Propunere:
Daca se poate sa se faca o conversie a pietrelor pretioase in monede! Poate la un moment dat nu ma intereseaza "tejgheaua" si vreau sa folosesc tot ce am in licitatie. Daca s-ar putea implementa un sistem de conversie a pietrelor pretioase in monede, ne-ar ajuta!
Multumesc!
 
Sus