Propunere

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Buna ziua,
Propunerea mea este ca acea pagina Cazinou de Vara, in care apare numaratoarea inversa sa fie mutata putin mai sus pentru ca de pe un laptop normal este ok, dar pe un notebook de 10 inch practic nu pot da ok si implicit nu pot intra pe joc. Va multumesc!
 

DeletedUser

Guest
Banuiesc ca aveti un netbook cu rezolutia de 1024x600. Puteti folosi optiunea de derulare a ecranului. Oricum pe un astfel de dispozitiv toate chestiile sunt foarte aglomerate.
 

DeletedUser

Guest
Asa este ..rezolutia este 1024x600 si daca optiunea de derulare ar fi mers nu as fi indraznit sa va deranjez aici.Aceasta optiune este insuficienta pentru a ajunge la butonul ok . Mii de multumiri pentru raspuns si deranj.


Conte, este vorba de acea reclama privind Cazinoul de Vara care deschide jocul iar in partea de jos a lui este un cronometru ce avertizeaza timpul scurs...ei bine sub acest time...apare butonul ok ..pe care eu nu-l pot accesa de pe notebook si este neplacut pentru ca urmeaza sa plec in concediu o saptamana si nu voi mai putea accesa jocul.


Corect, imi cer scuze este exact cum ati spus si dvs. un netbook.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Din intamplare detin o astfel de jucarie si am testat pentru dvs. aceasta situatie.
Problema este ca nu trebuie sa jucati in modul full-screen pentru a va putea folosi de functia multi-touch a touchpad-ului (puteti folosi doua degete simultan pentru a derula ecranul). In cazul in care folositi un mouse este si mai simplu.
In aceasta situatie imaginea cu roata arata in felul urmator:
http://postimg.org/image/joalkyebx/

In imaginea la care va referiti nu exista nici un "ok". Sub reclama cu evenimentul verii se afla doar bara de progres a incarcarii jocului (daca nu jucati in full-screen si derulati putin in jos o veti vedea). Pe un netbook jocul se incarca destul de greu deci trebuie sa aveti rabdare pana incarcarea va ajunge la 100%. Apoi fara sa mai apasati nici un buton veti intra in joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ciudat este ca si eu am incercat atat full-screen cat si screen mic dar tot nu merge.Imaginea pe care o aratati dvs. este cea care se acceseaza dupa ce ati intrat in joc..iar eu ma refer la cea de intrare in joc, aceea in care sunt prezentate explicatiile Cazinoului..cea care apare imediat dupa logare.
 

DeletedUser

Guest
Da stiu la ce va referiti. Eu in acea etapa am dat un refresh si a doua oara nu mai apar acele explicatii.
De asemenea va rocomand sa bifati casuta "Memoreaza-ma" ca sa va logati automt in joc pentru ca de cate ori va logati cu userul si parola introduse manual o sa va apara pagina cu explicatii. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
Netbook-urile nu sunt utile pt. jocuri online sau altele, ele sunt făcute pt. alte folosințe, eu am netbook și știu ce pățesc cu el, am noroc că mai am un Pc, și un laptop!
 

DeletedUser

Guest
Asa este, atat acasa cat si la servici am ce trebuie, dar am achizitionat acest netbook pentru ca este extrem de util in calatorii, mic, usor si o autonomie foarte mare si durerea mea este ca voi pleca in CO si nu voi putea accesa jocul, desi pana sa apara Cazinoul de Vara, a mers fara nici un fel de problema.
 

DeletedUser

Guest
Netbook-urile din generatia a doua sunt destul de bune. Au rezolutie mai buna si un procesor mai puternic. Problema este ca si al dvs. si al meu sunt din prima generatie. Eu l-am cumparat acum vreo 6 ani si primul lucru pe care l-am facut a fost sa-i upgradez memoria de la 1GB la 2GB. Cu toate ca dupa atat timp are inca o autonomie de 6 ore, am renuntat la el in favoarea unei tablete mult mai puternice si cu o autonomie de 14 ore. Problema este ca pe ea nu pot juca FoE.
 

DeletedUser

Guest
Asa este, atat acasa cat si la servici am ce trebuie, dar am achizitionat acest netbook pentru ca este extrem de util in calatorii, mic, usor si o autonomie foarte mare si durerea mea este ca voi pleca in CO si nu voi putea accesa jocul, desi pana sa apara Cazinoul de Vara, a mers fara nici un fel de problema.

Buna ziua, va rog fara Off Topic.

O zi placuta.
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, am gresit cu ceva? Nu inteleg off topic, imi cer scuze.
 

DeletedUser

Guest
La fel si eu am tableta de 10 inch si de 7 inch...dar ambele android.

Gata am inteles, multumesc tuturor!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Buna ziua, am gresit cu ceva? Nu inteleg off topic, imi cer scuze.
Ati mentionat cateva lucruri despre achizitionarea unei tablete, si concediu dvs de odihna, lucruri care nu au nici o legatura cu acest topic, iar ideea de inceput are o propunere de modificare ca sa se poata juca pe tableta mai usor.

Se referea ca noi să nu mai scriem aici, asta înseamnă off topic, adică topic închis!
Nu, nu este interzis sa discutati despre acest subiect, atat timp cat se discuta despre subiect. Iar topicul nu se inchide acum.


O zi placuta.
 

DeletedUser

Guest
iar ideea de inceput are o propunere de modificare ca sa se poata juca pe tableta mai usor.

Nici dvs. nu sunteti atent. Ideea initiala propune o modificare pentru a se putea juca pe dispozitive cu rezolutii mai mici (netbook in acest caz). Pe tablete probabil ca vom mai avea de asteptat iar pe cele cu Android probabil ca la infinit.
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, cu toate acestea cred ca ati inteles ideea de ce am cerut sa nu mai dicutati Off Topic, nu?

O zi placuta si spor la roata. :)
 

DeletedUser

Guest
Dl. Ion revin la dvs. cu aceeasi problema, am in fata netbook-ul si am incercat toate variantele ...nu merge desi am micsorat pagina de internet nu mi se permite accesul la butonul ok.Imi apare jos in pagina Numaratoare inversa 16z 9:28....si atat, nu pot duce pagina mai jos de atat sub nici o forma.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus