Propuneri imbunatatire sistem de lupta- in special in defensiva automata

  • Autor subiect DeletedUser5684
  • Data de început

DeletedUser

Guest
1.PRO
2. PRO dar sa se activeze doar daca-i aparatorul online ( sa nu se piarda timp la fiecare atac aiurea ); si sa ofere un timp de raspuns de cel putin 30 de sec ... la mine unul jocul merge foarte greu.
3.PRO.... desi daca s-ar implementa treaba asta, atunci "smecherasii" ar pune in aparare o unitate si tot nu ai mai avea ce face.

legat de lupte...

Eu sper sa se implementeze treaba cu razboaiele cat mai rapid ca deja devine jocul tot mai plictisitor... si sper ca luptele acestora sa fie ceva mai diferite si mai complexe ( lupte date intre 4 sau mai multi jucatori chiar m-ar face super curios )
 

DeletedUser2110

Guest
Problema zidurilor s-a mai pus..si a ramas in aer ! La propunerile lui madmerlin : pro , pro si contra ! de ce pro la 1 si 2 ; sunt un jucator de atac (vezi nr. batalii ) si totusi,cand sunt atacat o iau pe "coaja" cateodata , cu toate ca am bonus in aparare de 240% si mereu 8 calareti , sau 5 si 3 vanatori...si nu numai atat , dar nu reusesc -in aparare fiind- sa dobor nici un luptator al atacatorului , chiar cand acesta are un bonus in atac , inferior celui al apararii mele si asta fiindca bonusul meu , la fiecare lovitura data, este zero (!).Este absurd sa crezi ca , intr-o lupta reala ,apararea unei armate poate fi atat de "neghioaba" , ori daca totul pare,sau se vrea- a fi cat mai aproapiat realitatii , atunci ar trebui privita cu mai multa atentie aceasta propunere !
 

DeletedUser6393

Guest
2 e un pik interesant si primeste un mare PRO
restul CONTRA
 

DeletedUser2546

Guest
Toate trei propunerile sunt bune si astazi am vazut un progres in privinta imbunatatirii jocului, sper sa fie toate implementate intr-un final, in special punctul 3, se fac aranjamente si nu e corect, desi se pot face aranjamente si daca se introduce acest lucru, doar ca nu voi face eu 216 puncte iar vecinul 10.000.
 

DeletedUser

Guest
Salut, eu as zice sa ne multumim momentan cu noul AI, care ne da destul de mult de furca. Cand ne vom satura de el, vom apela la varianta 2.
Cat despre pct. 3, ar trebui facut ceva sa bage o armata minima din era aparatorului. Deja e destul de hilar atacul a 8 vanatori de munte contra 2 sulitasi..
 
Sus