Propuneri noi pentru imbunatatire joc

V. Merlin

Active Member
Am trei probleme cu care ma confrunt in timpul bataliilor si care, spun eu, sunt deranjante si care cred ca pot fi rezolvate de catre administratorii jocului :
PROBLEMA nr.1
In timpul bataliei sunt intrerupt de anunturi ca un jucator mi-a dat finisare sau motivare.Cred ca acest tip de anunturi ar putea fi anulate pe timpul bataliei.
PROBLEMA nr.2
Intotdeauna , in timpul bataliilor, urmaresc ordinea de derulare a soldatilor pe cimpul de batalie, deoarece in felul acesta pot lovi adversarul mai repede si pierderile sunt mai mici sau chiar deloc.Ca sa pot identifica care luptator adversar de pe cimpul de batalie vine la rind, pun sageata mausului pe corespondentul luptatorului din bara de derulare iar pe cimpul de batalie luptatorul respectiv apare inconjurat de un hexagon portocaliu si in felul acesta il identific si il distrug inainte de a-mi provoca el, pierderi.Dar acest lucru nu este posibil intotdeauna deoarece atunci cind pun sageata mausului pe luptator se deschide si o fereastra cu caracteristicile respectivului luptator, fereastra care se suprapune peste luptatorii din cimpul de batalie si in felul acesta NU ii pot identifica.
De aceea propun ca in bara cu luptatori sa existe un buton de anulare a aparitiei a acelei ferestre.Cine vrea sa vada caracteristicile luptatorului respectiv activeaza fereastra respectiva din buton.dupa care poate sa o dezactiveze din nou.
La fel poate fi rezolvata si problema nr.1
PROBLEMA nr.3
Sa luam situatia cind entuziasmul locuitorilor este de doar 100% si primesc finisari in timpul jocului, entuziasmul nu creste la 120% decit daca dau resetare la joc si daca acest lucru se intimpla pe parcursul a citeva batalii se pierd puncte importante care in final afecteaza clasamentul in turnir.De aceea rog administratorii jocului sa resolve aceasta situatie, adica entuziasmul sa creasca in urma finisarilor date , fara a mai fi nevoie sa resetam jocul.
 

DeletedUser

Guest
Salut,
1. Sa zicem ca ar fi ok
2. Pro
3. Daca ai 100 % fericire si primesti acel surplus sa ajungi la 120%, din momentul primiri acelor 20% ti se calculeaza la punctaj, indiferent ca ai dat refresh/resetare la joc, sau nu.
 

Coryllus

Well-Known Member
Salut.
1. Pro
2.Chestiunea asta am ridicat-o si eu si nu am primit raspuns. PRO
3.Cred ca punctajul se calculeaza corect in momentul cand primesti +20% chiar daca nu apare grafic acest lucru...
 

DeletedUser3255

Guest
1.pro (desi sunt multi carora le convine acea fereastra)
2.pro
3.pro dar la fel cum au zis colegii mai sus primesti bonusul de fericire insa nu este actualizat vizual la timp.
 

DeletedUser6091

Guest
Pro sper sa gasesti mai multe nemultumiri spre a fi aratate.
Ar trebuii sa existe o stiinta a nemultumirii
 
Sus