Puncte Castel la schimbul de bunuri din inventar la Comerciantul de Antichități..cred că sunt probleme?!

AdyGiii

Member
Bună ziua! De cateva zile urmaresc actualizarea numarului de Puncte Castel in urma Schimbului la Comerciantul de antichități și observ ca nu mai are loc, altfel la un schimb de 7 bunuri/24h ar trebui sa se adune așa cum am avut afisat peste 3000 de Puncte Castel (PC) și ca să vezi nu se intampla deoarece daca se intampla cu ultimile trei schimburi in conditii similare treceam deja la nivelul urmator al Castelului. Ieri am pus iar la schimb bunurila 24 de ore și imi arata un bonus de +3362 PC/moneda comerciant și +5 PC/24 h la Pietre pretioase. Deci maine cand culeg monezile si pietrele ptretioase ar trebui la castel sa se mai adune inca 3367 PC, ceea ce azi și ieri si alaltaieri cand am urmarit atent nu s-a intamplat. Imi mai trebuiesc inca 6161 de PC pentru a trece la nivel 13 și nu prea se intampla atat de repede cum am calculat eu.
ASTĂZI după 24 de ore la cules talerii si pietrele pretioase de la Comerciantul de antichități aceiași poveste, trebuiau sa se adune 3367 PC (Puncte de Castel) cat arata la Comerciantul de anrichități și nu s-a intamplat nimic la punctajul Castelului ca să pot trece mai rapid la urmatorul nivel Sper sa ma lămuriti cu ce se intampla ( mă re fer la administratori server pe lumea Arvhall), poate nu interpretez eu corect ce se intamplă. Mulțumesc frumos pentru feedback!

Răspunde
 

AdyGiii

Member
La schimburi nu se primesc Puncte Castel.
Atunci de ce afiseaza pe albastru Puncte Castel functie de cat de valoroase si la ce interval faci schimbul intr-un chenar pe fond albastru? Pana ceva timp in urma primeam ca am urmarit periodic actualizarea lor? Deci am inteles nu se mai dau, dar atunci ce reprezzinta puncrtele in chenar care apar la fiecare schimb? Mulțumesc!
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Atunci de ce afiseaza pe albastru Puncte Castel functie de cat de valoroase si la ce interval faci schimbul intr-un chenar pe fond albastru? Pana ceva timp in urma primeam ca am urmarit periodic actualizarea lor? Deci am inteles nu se mai dau, dar atunci ce reprezzinta puncrtele in chenar care apar la fiecare schimb? Mulțumesc!
Primeai până ceva timp în urmă și acum nu mai primești....pentru că iarna nu-i ca vara
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Nu se primesc puncte de castel pentru schimburi, ci se primesc mai multe monede și pietre prețioase datorită nivelului castelului. Este adevărat că imaginea poate cauza confuzie, și ne cerem scuze pentru asta.
 

AdyGiii

Member
Nu se primesc puncte de castel pentru schimburi, ci se primesc mai multe monede și pietre prețioase datorită nivelului castelului. Este adevărat că imaginea poate cauza confuzie, și ne cerem scuze pentru asta.
Mulțumesc frumos pentru răspuns! M-am lămurit despre ce este vorba și este așa cum spui. Am interpretat eu greșit si am confundat anumite simboluri din joc.
 
Sus