Recomandare EG

  • Autor subiect DeletedUser3513
  • Data de început

DeletedUser3513

Guest
La expeditia ghildei exista o problema destul de suparatoare care ar putea fi remediata.
Exemplu: Cand se trece dintr-o era in alta, chiar daca nu apuci sa cercetezi noile unitati de lupta din noua era, incep sa fie prezente in confruntari unitatile din noua era, mai ales la nivel 4 unde au si bonus de atac foarte mare. In plus, la negocieri sunt cerinte de bunuri la care poate inca nici nu s-a apucat sa se cerceteze respectivele cladiri de bunuri. Este drept, ideal ar fi cand treci dintro era in alta sa ai pf si bunuri sa faci cercetarile toate din era noua dar asta este aproape imposibil pentru foarte multi jucatori. Ideea ar fi ca unitatile inamice prezente in lupte sa fie doar cele pana la care ai apucat sa faci cercetare. Eu am cercetat pana la ronin in Virtual dar la level 4 imi baga rachete si cu bonusul ce il au, nu ai cum sa treci de ele. Deci 64, oricat ai vrea sa faci, nici o sansa. Iar negocierile sunt crunte fiindca necesita o cantitate mare de bunuri pe care inca nu ai apucat sa le aduni in noua era. bunurile nu ar mai fi o problema daca s-ar rezolva problema cu unitatile prezente in lupte.
 

Dumi.

Well-Known Member
Una din strategiile jocului e sa NU ajungi in ere asa de avansate avand atac si aparare minuscule.
O alta strategie este sa lasi expeditia sa inceapa si la urma sa treci era. In felul asta ai posibilitatea sa castigi trupe ale erei in care esti [de la relicve only], in timp de dai lupte cu trupe din era in care erai cand a inceput expeditia....
Si nu e vb doar de cladirile care dau atac si aparare...e vorba sa fi dezvoltat zdravan la majoritatea CL, inainte de a pleca spre ere in care expeditia devine foarte complexa....
 

DeletedUser12321

Guest
Propun o varianta de extindere a EG gen quest. Sunt foarte multi jucatori care pot termina EG foarte repede , in 1-2 zile, apoi trebuie sa astepte mult pana la urmatoarea.
 
Sus