Recompense la sistemul castel

dunbarton

Well-Known Member
Am fost la nivelul 6 al Sistemului Castel si am avut 6 sloturi la negustorul de antichitati. Am trecut la nivelul 7, este activat bonusul care permite deblocarea unui slot suplimentar, dar cand vreau sa vand am tot 6 sloturi, cand normal ar fi fost sa am 7; celelalte bonusuri permanente au crescut ca valoare fata de nivelul 6 si de aceea ma gandesc ca asa ar trebui sa se intample si cu numarul de sloturi.
Este posibil sa-mi scape ceva de genul ca nu am stiut sa deblochez eu acel slot suplimentar, ma puteti lamuri cum sta treaba?
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Slotul respectiv l-ai primit la nivelul 5 si apare sub "Recompense permanente" care se cumuleaza de la un nivel la altul - nu inseamna ca ai primit unul nou ci ca cel primit la nivelul anterior il ai permanent, la orice nivel.
Abia la nivelul 12 vei primi urmatorul slot - vezi tabela de mai jos in pagina asta.
1663222723443.png
 

dunbarton

Well-Known Member
Multumesc, stiam de nivelul 12 pentru ca numarul apare cand vrei sa activezi al 7-lea slot, dar daca te duci in Castel si te uiti la recompensele permanente, exprimarea de la 12 e aceeasi ca la nivelele la care nu se acorda un slot in plus: Deblocheaza un slot suplimentar... ...
Ar putea sa schimbe exprimarea, pana la nivelul 12 sa spuna Deblocheaza primul slot suplimentar, incepand cu nivelul 12 - Deblocheaza al doilea slot suplimentar samd.
Ca sa nu mai spunem ca primul slot suplimentar este deblocat doar la nivelul 5, intrucat incepand cu nivelul 6 pana la 11 invlusiv nu se mai deblocheaza nimic, pentru ca deblocarea a fost deja facuta la nivelul 5.
Tabelul pe care l-ai postat exista cumva si in romana?
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Multumesc, stiam de nivelul 12 pentru ca numarul apare cand vrei sa activezi al 7-lea slot, dar daca te duci in Castel si te uiti la recompensele permanente, exprimarea de la 12 e aceeasi ca la nivelele la care nu se acorda un slot in plus: Deblocheaza un slot suplimentar... ...
Ar putea sa schimbe exprimarea, pana la nivelul 12 sa spuna Deblocheaza primul slot suplimentar, incepand cu nivelul 12 - Deblocheaza al doilea slot suplimentar samd.
Ca sa nu mai spunem ca primul slot suplimentar este deblocat doar la nivelul 5, intrucat incepand cu nivelul 6 pana la 11 invlusiv nu se mai deblocheaza nimic, pentru ca deblocarea a fost deja facuta la nivelul 5.
Tabelul pe care l-ai postat exista cumva si in romana?
Nu stiu sa existe si in romana. Versiunea in romana a wiki-ului nu contine aceleasi detalii ca cel in engleza.
 
Sus