Recompense motivari / finisari

  • Autor subiect DeletedUser9892
  • Data de început

DeletedUser9892

Guest
Mie mi se par ridicol de mici recompensele pentru motivari/finisari.

Bun, daca la inceputul jocului, in epoca de piatra sau de bronz, 20 de monede puteau insemna ceva, in erele mai avansate 20 de monede nu mai inseamna nimic. Tinand cont si de faptul ca ati scazut foarte mult sansele de a primi planuri de cladiri legendare in urma motivarilor (inainte primeam cam 1 plan la 100 de motivari; acum, dupa ultima actualizare, deja am vreo 300 de motivari si nici un plan...), practic cel care motiveaza nu mai primeste nimic util...

As propune recompensarea jucatorului care motiveaza / finiseaza in functie de valoarea / era cladirii motivate / finisate.
- cu cat cladirea este mai valoroasa / avansata, cu atat recompensa sa fie mai mare (in monede sau provizii) si sansele mai mari de a primi un plan -> in acest fel jucatorii ar fi in primul rand motivati sa ii ajute mai mult pe ceilalti si, de asemenea, sa motiveze cladiri mai valoroase (in acest moment marea majoritate finiseaza tufisuri, ceea ce mi se pare ridicol; nici cel care finiseaza/motiveaza nu primeste mai nimic, nici cel care este ajutat...)
- sa poti obtine atat monede, cat si provizii de la cladirile pe care le motivezi (daca motivezi o cladire de productie, sa primesti provizii); in acest fel ai putea motiva cladirile celorlalti, in functie de ce ai tu nevoie (monede / provizii); sau chiar sa poti primi si 1 punct forge daca motivezi o cladire care produce puncte forge
 
Sus