Regulament

  • Autor subiect Ambrosia Delight
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Ultima propoziție de la punctul 8: "Este interzisă crearea de schimburi sub orice formă (de bunuri, Puncte Forge etc) care implică mai multe lumi de joc."

Asta nu aveți cum să controlați. Să spunem că eu și un prieten jucăm amândoi pe lumile A și B. Eu îl ajut pe el cu bunuri pe A (prin oferte la paritate incorectă, sărind peste mai multe ere) și el mă ajută cu PF pe lumea B (donându-mi la legendare). Nu văd cum ați putea voi să știți acest lucru (eventual doar așa că ne urmăriți mesajele, și atunci ne violați dreptul la intimitate și la exprimare liberă - iar astea sunt drepturi constituționale).
Și nici nu văd de ce un asemenea schimb ar fi o problemă.

Propun să anulați sau să reformulați partea respectivă, pentru a fi mai explicită.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Regulamentul este același pe toate serverele FoE, și avem metode de verificare. Bineînțeles că nu avem acces la mesaje.
 

Geo.O

Well-Known Member
Bineînțeles că nu avem acces la mesaje.
Și dacă jignesc un alt jucător printr-un mesaj privat pe joc îmi iau ban?
De unde știți că l-am jignit? Așteptați să vă trimita partea lezata un printscreen? :)
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
În joc există opțiunea de raportare a mesajelor care încalcă regulamentul de joc. Avem acces la mesajele raportate.
 
Sus