RESETARE UZURĂ ÎN CÂMPURILE DE LUPTĂ ALE GHILDELOR

Care din cele patru opțiuni descrise în postarea


  • Total votanți
    11

AdyGiii

Member
Bună ziua (seara)! Am mai încercat cândva sa aduc în atenția celor ce administrează acest joc ora la care se resetează uzura in Câmpurile de Luptă ale Gildelor.
Având în vedere că majoritatea jucătorilor sunt persoane care au cel puțin un job, dacă vrei sa ai o activitate în echipă cu colegii de ghildă care în majoritatea cazurilor se concretizează imediat ce se resetează uzura, după două trei zile cu activitate susținută oboseala se acumulează și nu mai poți face asta deoarece trebuie sa aștepți ora 12 noaptea ca să se reseteze uzura și apoi la 5 dimineața sa te trezești sa mergi la job.
Pentru unii jucători poate este în regulă având in vedere -programul, sau pentru cei din diaspora la care uzura se resetează sa spunem la ora 22.00 pe fusul lor orar. Având în vedere ca site-ul este românesc propun una din cele patru variante de resetare a uzurii (detaliate de mine mai jos) din care cei în drept sa accepte una dintre ele și sa modifice această opțiune în joc:
1) să se reseteze uzura la ora 22.00 (ora României) pentru toată lumea nu la ora 24.00, sau
2) la fel ca la misiunea zilnică fiecare jucător să aibă posibilitatea de a își seta ora de resetare a uzurii dar în cazul de față, o singură data în primele 24 de ore de la începerea unei sesiuni în CÂMPURILE DE LUPTĂ ALE GHILDELOR și această oră nu va mai putea fi modificată pe toată durata sesiunii sau;
3) fiecare jucător sa aibă voie când începe o lume sa își seteze o singură dată ora de resetare a uzurii atunci când va dori sa o facă și sa rămână cu ea așa pentru totdeauna pe lumea respectivă. Până va recurge la această opțiune uzura sa i se reseteze inițial la ora 24.00.
4) fiecare ghildă sa aibă dreptul să stabilească ora de resetare a uzurii pentru toți membrii ei prin Întemeietorul ghildei în condițiile de la punctul 2.

În speranța că citește cineva acest lucru, daca sunt jucători care au avut răbdare să citească ce am scris și doresc să se modifice acest aspect al jocului, rog să își exprime opinia la această postare.

Vă mulțumesc frumos pentru această oportunitate de a-mi exprima opiniile despre acest joc!
 

AdyGiii

Member
VĂ ROG FRUMOS DACĂ SUNTEȚI DEACORD CU UNA DIN VARIANTELE PROPUSE VOTAȚI ÎN SONDAJUL DE MAI SUS. MULȚUMESC!
 

Ahdrian

Well-Known Member
Cred că opțiunea 2 e cea mai flexibilă, ca fiecare jucător să își aleagă ora de resetare a uzurii după programul lui de viață, dar la fiecare sezon de joc. Iar cine nu face setarea la început de sezon, să joace automat cu setarea din sezonul precedent.
 

AdyGiii

Member
Cred că opțiunea 2 e cea mai flexibilă, ca fiecare jucător să își aleagă ora de resetare a uzurii după programul lui de viață, dar la fiecare sezon de joc. Iar cine nu face setarea la început de sezon, să joace automat cu setarea din sezonul precedent.
Da, ai dreptate, la asta nu m-am gândit...mulțumesc pentru comentariu!
 

005baghera

Well-Known Member
Pai daca iti resetezi uzura la ora 12 ziua spre exemplu,dupa 20 de ore adica la ora 8 dimineata nu ar fi exact aceeasi problema? Nu inteleg aceasta propunere sincer,oricat ma chinui sa o inteleg tot nu pot.....daca ziceai sa fie dupa x ore resetul uzurii altul decat 24 de ore poate poate as fi inteles dar asa e aceeasi marie doar palaria s ar schimba
 

DeletedUser

Guest
Pai daca iti resetezi uzura la ora 12 ziua spre exemplu,dupa 20 de ore adica la ora 8 dimineata nu ar fi exact aceeasi problema? Nu inteleg aceasta propunere sincer,oricat ma chinui sa o inteleg tot nu pot.....daca ziceai sa fie dupa x ore resetul uzurii altul decat 24 de ore poate poate as fi inteles dar asa e aceeasi marie doar palaria s ar schimba
What the fcuk* did i just read....

Dacă îmi resetez uzura la ora 12 ziua, spre exemplu, mâine ea se va reseta tot la ora 12, poimâine la fel etc. Intervalul dintre resturi este de 24h, nu de 20.



*fcuk = French Community from United Kingdom
 

005baghera

Well-Known Member
Nu stiu de trebuie sa ne prostim pe un forum in limba romana sa scriem in engleza,si da ,repet....indiferent de ora aleasa de tine prietene,dupa 20 de ore vei avea aceeasi problema,adica vei fi uzat,deci unde e problema ca uzura se reseteaza la ora 00:00 ???
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu de trebuie sa ne prostim pe un forum in limba romana sa scriem in engleza,si da ,repet....indiferent de ora aleasa de tine prietene,dupa 20 de ore vei avea aceeasi problema,adica vei fi uzat,deci unde e problema ca uzura se reseteaza la ora 00:00 ???
dacă văd bine postarea, sub numele tău, scrie "well-known member" ,,,, spune-i la inno să nu se mai prostească pe un forum în limba română :D

de ce 20h? ,,,, intervalul dintre două reseturi e de 24h ,,,, gbg-ul începe la ora 08:00, și doar primul reset nu e la 24h,,, fiind la 00:00, sunt doar 16h trecute ,,, iar următoarele reseturi se întâmplă tot la 24h ,,,, deci care-i faza cu 20?
 

005baghera

Well-Known Member
Tu intelegi la ce ma refer eu? Ai citit ce doleanta are omu? Am dat ca idee 20 de ore......ori nu pricepi ori iti place doar sa postezi sa te afli in treaba......daca omu vrea sa isi poata alege ora pentru reset fie ca o alege la ora 8 dimineata fie e la ora 00 noaptea practic e acelasi lucru......tu iti dai uzura cand intri pe harta ....daca esti activ dai toata ziua daca ai tabere iar daca intri odata pe zi nu conteaza la cat ai resetul ca atunci iti faci uzura......
 

DeletedUser

Guest
Tu intelegi la ce ma refer eu? Ai citit ce doleanta are omu? Am dat ca idee 20 de ore......ori nu pricepi ori iti place doar sa postezi sa te afli in treaba......daca omu vrea sa isi poata alege ora pentru reset fie ca o alege la ora 8 dimineata fie e la ora 00 noaptea practic e acelasi lucru......tu iti dai uzura cand intri pe harta ....daca esti activ dai toata ziua daca ai tabere iar daca intri odata pe zi nu conteaza la cat ai resetul ca atunci iti faci uzura......
ba da, contează ,,, mai ales dacă s-ar putea stabili la nivel de ghildă ora resetului ,,,, s-ar modifica puțin mecanicile și strategia jocului, în special pe hărțile unde sunt 2 ghilde coceni și restul pleavă ,,,
dar în fine,,,
 

005baghera

Well-Known Member
In fine te las ,ori eu sunt mai greu de capsor si nu pricep cu ce ar ajuta ori nu stiu......cine intra odata pe zi ,va intra la aceeasi ora si nu il intereseaza la cat e resetul cel care intra de mai multe ori oe zi va intra tot asa si la fel nu il va interesa....dar na....cum spuneam ,poate sunt eu mai greut de cap si nu pot pricepe,ceva imi scapa mie......in final tind sa cred ca neuronul imi scapa de nu pricep
 

pison

Banat
Nu inteleg de ce atatea discutii! Oricum nu o sa ne bage nimeni in seama. Si apropo de uzura, chiar nu pot sa fie cinstiti? Pai daca iti construiesti 2 cladiri care iti dau adunat 48% sanse sa nu-ti cresti uzura, este de asteptat ca la 100 de lupte sa ai maxim 52% uzura!!! Este simpa algebra!! Nu la ei nu ai sa vezi lucrul asta , o sa ai cel putin 65 sau70% uzura. si daca faci tichet o sa-ti raspunda ca nu intelegi tu ca esti inapt, ca algebra are alte reguli!! Asa ca nu va mai obositi degeaba, Daca nu e ceva din care sa iasa un mic profit, nu o sa va bage in seama , sau mai rau daca sunteti mai vocali asa ca mine si nu va intelegeti cu necinstea, va baneaza cum am fost eu banat 3 ani !!!!( Ce nu inteleg este de ce niciodata algoritmul nu greseste in favoarea noastra , adica la 48% sansa , sa ai la 100 de lupte uzura de 40% si intotdeauna ''greseste'' pentru ei. Poate ca sa cumperi diamante cine stie)
 
Sus