Rog lămuriri la o situație

Butybax

Guest
Am schimbat mesaje până am convenit câte pf să pun la o legendară pentru un loc 2. Când am avut ”grămada” nu am mai putut să pun la legendară. Ieșise din ghildă și nu eram nici vecini nici prieteni. Nu pot să cer să fim prieteni că are maxim. Am căutat în ce ghildă nouă a intrat, am schimbat și eu ghilda și am pus contribuția. Situa
ie posibilă - ies din noua ghildă. Voi fi iar în situația că nu suntem nici vecini, nici colegi de ghildă și nici prieteni.
Întrebare : contribuția mea pe locul 2 îmi va mai da bonus la închidere nivel ?
PS Pentru cei care vor întreba : am acces la lista de contribuții la legendară din centrul de mesaje (click pe mesaj, click pe icon, click pe simbol legendare, click pe legendară)
 

Qord

Well-Known Member
da, o sa primesti bonusul
dar faptul ca ai schimbat ghilda ma termina:))
de ce nu ai sters un prieten inactiv si sa il adaugi?
 

Butybax

Guest
da, o sa primesti bonusul
dar faptul ca ai schimbat ghilda ma termina:))
de ce nu ai sters un prieten inactiv si sa il adaugi?
Mulțumesc pentru răspuns. Aș fi schimbat ghilda oricum că nu dădea acces la nivel II la expediții. Când am găsit unde să pun pf pentru planuri la Dom am avut 2 motive. Eu am loc să adaug prieteni. Cine primea pf de la mine nu avea. Am scris deja asta.
PS Pe Facebook era un sfat - jucătorii noi să schimbe des ghilda. Fără explicații. E prima dată când schimb ghilda dar imediat după schimbare am avut un ”ajută pe toți” și am primit și planuri pe lângă monede. Asta ar fi o explicație. poți avea ”ajută pe toți” de mai multe ori pe zi.
 

Rigs

Well-Known Member
Mulțumesc pentru răspuns. Aș fi schimbat ghilda oricum că nu dădea acces la nivel II la expediții. Când am găsit unde să pun pf pentru planuri la Dom am avut 2 motive. Eu am loc să adaug prieteni. Cine primea pf de la mine nu avea. Am scris deja asta.
PS Pe Facebook era un sfat - jucătorii noi să schimbe des ghilda. Fără explicații. E prima dată când schimb ghilda dar imediat după schimbare am avut un ”ajută pe toți” și am primit și planuri pe lângă monede. Asta ar fi o explicație. poți avea ”ajută pe toți” de mai multe ori pe zi.
Sfatul respectiv intradevar cel mai probabil a fost pentru a face monede si planuri, insa o ghilda cu nivele in plus te ajuta mai mult prin bonusurile de pf/timp de recrutare/costuri mai mici, depinde de ghilda insa majoritatea te vor ajuta inclusiv si cu bunuri,pf la schele etc etc.
Acum sfatul meu si probabil si al altor jucatori este sa gasesti o ghilda care ofera suport de dezvoltare si cateva sfaturi, pentru ca o sa ai nevoie de acest lucru, si chiar daca banutii si planurile oferite la intrarea intr o noua ghilda te ajuta pe moment o ghilda in plina dezvoltare si activa e o alegere mult mai buna, intrucat in zilele noastre daca iesi dintr-o ghilda va trebui sa astepti 7zile pana sa intri inapoi si respectiva ghilda.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Odată ce ai pus punctele și e locul asigurat nu mai contează că ești prieten sau nu ești nimic...iei bonusul oricum când închide nivelul
 

Ahdrian

Well-Known Member
Pentru cine nu are Dom de nivel cel puțin 80, Roțile sunt cele mai avantajoase, fiindcă se face schimb egal de PF, cu șanse la premii de la Legendarele altora, în timp ce îți crești și propriile Legendare. Dacă nu ai Dom de nivel 80 și joci doar la 1.9, atunci joci mai mult în pierdere, fiindcă nimeni nu-ți pune egal la Legendarele tale, iar tu poate prinzi locul bun sau nu, la 1.9, dar nu iei cât ai pus. Calculați și voi. ÎN PLUS, eviți situațiile când jucătorul dispare din joc și nu-și mai închide nivelul. La Roți, primești repede cât ai pus.
 
Sus