Ruine , Viitorul , Spioni

DeletedUser

Guest
RUINE: Propun ca in loc de stanci , copaci si apa pe terenurile ce nu pot fi folosite ar fi mai frumos sa apara niste ruine alor anumite monumente ce nu sunt cuprinse in legendare , sau obiecte care au marcat istoria acestei planete. Aceste ruine vor fi acolo de la inceput , stricate vai de capul lor si sa le poti debloca cu resurse. De exemplu poate fi zidul chinezesc si sa fie deblocat cu 1000 piatra , muntele everest sa fie deblocat cu 1000 piatra si 1000 lemn , o corabie de pirati ca tot ati pus ogramada de apa sa fie deblocata cu lemn si franghii sau mai stiu eu ce , etc...

VIITOR: Propun ca epoca cea de viitor sa fie deblocate cu pf rachete spatiale civile care va debloca epoca. Acea epoca sa fie pe Marte , ca tot vor astia de la NASA sa colonizeze planeta. Trecerea catre marte va fi cu un simplu klick pe racheta , acolo vor fi noi spatii , noi tipuri de cladiri si trupe si resurse. Odata ajuns la epoca de colonizare interplanetara , o noua resursa va aparea pe langa gold si ciocane , oxigenul. Care va putea fi creat pe marte in cladiri si cu ajutorul lui sa se construeasca altele ca si cu goldul.

SPIONI: Propun ca o noua unitate sa fie creata in fiecare epoca ,aceea de spioni. Ei vor fi total diferiti de unitatile de pana acum. Spionii vor avea in functie de epoca o sansa % ca sa descopere ce unitati de aparare are persoana pe care vrei sa o ataci , sau ce unitati are guilda in aparare. Cand dai ataca pe vecini sa nu te dea direct la atac, sa apara sa alegi intre atac si spionat.
 

DeletedUser5468

Guest
Ideile sunt bune în sine...dar la a doua cam exagerezi, deja pe marte? Nu că nu ar fi calumea, dar mulți jucători nu prea vor fi de acord cu aceasta...ar duce jocul la un viitor prea sumbru, el a fost conceput deja cu alte idei, gen „Green Future”- viitorul verde...
Iar despre spioni... nu prea sunt de acord în sine cu ideea...
 

DeletedUser9535

Guest
Ruine-Sunt total de acord si este parerea mea interesanta .
Viitor- Din punctul meu de vedere este putin exagerata , dar interesanta !
Spioni - am mai jucat un joc asemanator nu sunt de acord cu asta!
 

DeletedUser6079

Guest
in viitotul apropiat vorbind ironic nu vom coloniza marte decat peste inca vro 150 de ani tehnologia noastra este inca primitiva iar ruinele 50-50 nu m-ar ajuta cine stie ce corabia de mult pierduta doar asa de turism pentru propiul oras si spioni consider din toata inima ca nu ar ajuta cu absolt nimic jucatori din era contemporana care au nivel la alcatraz mare au unitati cu nemiluita crezi ca le-ar pasa daca pierd unitati asa fara sa stie ce vor infrunta?
 
Sus