Sa ne putem lua inapoi PF-urile puse la cladiri legendare

dunbarton

Well-Known Member
Se poate face invers. Nu sa ti le iei inapoi, ci proprietarul sa ti le inapoieze, daca el doreste. Asa n-ar fi nici un haos, nici un abuz. Si am scapa si de multi rechini care n-au altceva de facut decat sa stea la panda. :)
Bai, chiar ma doare capul! Adica imi da mie inapoi cele 1000 de PF si ma lasa cu ochii-n soare, ca sa le poti pune tu, ca sunteti prieteni. Chiar ca nu ar fi niciun haos si niciun abuz, ar fi shmekerie pe vampirie.
 

Proud129

Well-Known Member
Daca propunere asta s-ar implementa ce rost mai are inventaru pentru a detine pf? Imi fac stocuri de pf-uri la cladirile prietenilor (banci de pf-uri), si asta foarte simplu culeg->donez->stochez:)). Cred ca propunerea asta e destul de aiurea! CONTRA!
 

Alessia3

Member
Dece vreti voi sa vedeti doar partea negativa? Si nimeni nu va face nimic din ce spuneti voi, toti userii sanatosi la cap sunt in ghilde cu peste 20 de membri, au reguli care nu trebuiesc incalcate, etc si daca cineva din ghilda ar face ce spuneti voi, ar fii dat afara imediat, deci nu va folosi nimeni aceasta optiune in mod abuziv.
 

dunbarton

Well-Known Member
Dece vreti voi sa vedeti doar partea negativa? Si nimeni nu va face nimic din ce spuneti voi, toti userii sanatosi la cap sunt in ghilde cu peste 20 de membri, au reguli care nu trebuiesc incalcate, etc si daca cineva din ghilda ar face ce spuneti voi, ar fii dat afara imediat, deci nu va folosi nimeni aceasta optiune in mod abuziv.
Fratele/ sora mea, nu intelegi ca sunt multi care au probleme cu capul? Tu ai impresia ca daca tu esti hotarat sa joci cinstit, atunci toti vor juca cinstit. Chiar si acum jocul asta iti da uneori posibilitatea sa joci sa-i zicem imoral dar regulamentar. Ce propui tu ar mari nesiguranta contributiilor la CL, iar INNO nu-si permite lucrul asta.
 

Alessia3

Member
Sora ta este corect pentru ca sunt fata. Inteleg foarte bine ca se pot face unele lucruri imorale, dar tot trebuie incercata optiunea, macar o luna si in functie de feedback-ul primit de la jucatori, inno va lasa sau scoate optiunea. Posibil sa aveti dreptate, sau posibil sa am eu, pana nu va exista in mod cert optiunea, nu vom stii cu certitudine cine are de fapt dreptate.
 

Alessia3

Member
De la tine si inca unul sau doi insi? :)))) Ma faci sa rad, sunt mii de jucatori pe joc :)))) Si vezi ca am primit si like-uri :)))))))
 

dunbarton

Well-Known Member
Ma faci sa rad, sunt mii de jucatori pe joc :))))

1. Din punctul meu de vedere e clar, din "miile" de jucatori de pe cele 5 lumi, pana acum doar 816 s-au aratat interesati de anuntul privind evenimentul de iarna, asta imi spune cam cati sunt activi per total;
2. S-a mai spus, in veci propunerea ta nu va fi luata in seama, argumentele le gasesti in postarile anterioare.
 

Vali

Well-Known Member
N-au cum sa implementeze asa ceva, iar testul de pe Beta nu e relevant. Acolo jucatorul joaca mult mai lejer, nu e atat de activ ca pe serverul/rele unde joaca constant. Aici isi protejeaza mult mai mult orasul, cladirile, etc. Ar fi mult prea abuziv sa te trezesti cu punctele date inapoi, sau sa iti iei punctele inapoi asa de-odata!

Gandeste-te ca ai putea sa zicem sa iti pui 100 PF la o cladire, 100 la alta, 100 la alta si-asa mai departe si-apoi de-odata iti trebuie tie vreo cateva sute de puncte sa ocupi un loc la o cladire, de unde iti poti castiga si multe planuri, medalii si PF inapoi. Asa ca te pui si iti retragi punctele, si ti le pui la cladirea X. Si ai furat si un loc important si poate l-ai lasat si pe proprietarul cladirii de la care ti-ai retras punctele cu buza umflata, ca trebuie sa mai stranga ceva puncte pentru locul care tocmai l-ai eliberat... e o TAMPENIE!
Reveniti-va, fratilor! :D:D:D Asta ar fi un MARE avantaj pentru orice jucator. O CL ar deveni practic un depozit de PF. Iar asta nu o sa se intample NICIODATA!
 

DeletedUser10378

Guest
Haideți să așteptăm răspunsul negativ al adminilor.
Până atunci, keep calm și adunați PF-uri :D
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Nu va exista niciodată un răspuns negativ al adminilor. Nu noi decidem care propuneri se pun în practică și care nu. Noi doar le transmitem mai departe echipei de conducere a jocului.
 

DeletedUser10378

Guest
Nu va exista niciodată un răspuns negativ al adminilor. Nu noi decidem care propuneri se pun în practică și care nu. Noi doar le transmitem mai departe echipei de conducere a jocului.
Răspuns pozitiv, sau negativ... nu cred că ar conta. Vrem să știm că ideile noastre sunt văzute și trimise mai sus, sau direct respinse deoarece au mai fost propuneri de acest gen.
Feedback-ul este important pentru jucătorii care sunt suficient de interesați de joc încât să petreacă timp pe forum, iar inactivitatea adminilor/moderatorilor la un post creat acum 10-11 zile, care agită spiritele, nu mi se pare de dorit...
 

DeletedUser12484

Guest
Se poate face invers. Nu sa ti le iei inapoi, ci proprietarul sa ti le inapoieze, daca el doreste. Asa n-ar fi nici un haos, nici un abuz. Si am scapa si de multi rechini care n-au altceva de facut decat sa stea la panda. :)
Ca si un astfel de rechin sunt total impotriva. Acei rechini muncesc pentru a obtine acele puncte in plus. Daca dezvolatorii jocului o sa favorizeze prea mult mieii, o sa ii piarda pe lupi, si jocul o sa devina complet plictisitor.
 
Sus