Schema de cercetare în haine noi - păreri și discuții

Dumi.

Well-Known Member
Intrucat in anunt nu este dat un link viabil pentru discutiile la care am fost invitati pe marginea acestui subiect, am sa il deschid eu ici ca sa imi sun parerea.
E o imbunatatire, desigur.
Ar fi fost bine daca ati fi implementat si posibilitatea de a depune intraga cantitate de pf in cercetari, fara a mai fi nevoie de a incarca in prealabil bara de pf, din punctele aflate in inventar.
Ms!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Mulțumesc frumos pentru crearea temei de feedback. Am adăugat linkul în anunț. :)
 

dunbarton

Well-Known Member
Ca impact vizual e ok, pentru ca e mai linistitor, dar am doua observatii...
Prima: de ce "foloseste 5 puncte" si nu "foloseste 10 puncte"?; ca sa nu mai spun de observatia colegului
vdumitrescu20; cand esti in epocile de inceput nu te deranjeaza, pentru ca nu ai productie mare de PF, dar cand ajungi in epoci mai avansate si produci cateva sute de PF pe zi, parca ti-ai dori sa poti depune dintr-o data o cantitate mai mare la cercetari.
A doua observatie sa refera la situatia in care ai depus toate PF dar nu vrei sa deblochezi inca tehnologia. Inainte, cand intrai in meniul de cercetare, tehnologiile aflate in situatia mentionata erau evidentiate cu un $ alb pe fond albastru si iti atrageau imediat atentia, acum insa trebuie sa stai sa parcurgi cu privirea care tehnologii au toate PF depuse.
 

Vali

Well-Known Member
Exact, probabil borderul de o alta culoare ar fi ok.

Imi place cum arata, mult mai aerisit si mai "profi" :)
 
Sus