Schimb de planuri

  • Autor subiect DeletedUser6253
  • Data de început

DeletedUser6253

Guest
Propun sa se poata schimba planurile de la cladire legendara la alta, raport 2:1. Asa ar fi mai usor ridicarea anumitor cladiri
 

DeletedUser9954

Guest
Eu ma gandeam la ceva mai complicat:

Sa se adauge un fel de noua valuta in joc care tine numai de planuri, si poate fi facuta numai din urma distrugerii/modelarii (sau cum vreti sa-i ziceti mai inteligent/creativ) planurilor la CL pe care le ai sau nu le ai. Spre exemplu valuta sa se numeasca "Foi de stoc" sau "File goale" (fiindca planurile arata ca niste harti), si la distrugerea/stergerea/modelarea unui plan (care tine cont de cladirea respectiva si era din care face parte) sa primeasca un anumit numar de "Foi", iar tu sa poti folosi acele "foi" doar la achizitionarea unui plan pe care nu-l ai la o cladire neconstruita in oras, sau si mai bine, la achizitionarea unui plan aleatoriu la o CL la alegere pe care nu o ai construita in oras. Bineinteles pretul sa tina cont de era din care face parte cladirea respectiva, si sa nu poti cumpara planuri de la CL pe care le ai construite deja in oras.
In acest fel jucatorii mai putin dezvoltati si care nu au cladiri legendare, sau le lipseste o cladire legendara (sau poate un plan la o CL care vrea sa o puna si care nu i-a picat, nici la schimb, de foarte mult timp). Sau vor o anumita CL, sa poata face rost de planuri mai usor.

Stiu ca este foarte complicat de implementat acest lucru, si necesita multa planificare si coding, dar si ca are sanse mici sa fie acceptata. Totusi, merita o incercare dupa parerea mea.

Iar in ceea ce priveste schimbul planurilor, as fi deacord daca ideea mea nu este plauzibila.
 

DeletedUser8328

Guest
Propun sa se poata schimba planurile de la cladire legendara la alta, raport 2:1. Asa ar fi mai usor ridicarea anumitor cladiri


:D :D :D

strâns legat de asta, propun să se introducă o legendară nouă, la care pereții să fie colorați stil mozaic, la fel ca în Maramureș....păi dacă-i făcută din planuri luate de aiurea, de la alte clădiri, și alea diferite, nu-i normal?!? :p
 
Sus