Schimbare armată/negociere GBG

  • Autor subiect Ambrosia Delight
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Cred că deja știm cu toții trucul de a schimba armata adversă/negocierea curentă de pe un sector cu o luptă/negociere pe un alt sector.

Părerea mea e că o negociere pe un anumit sector ar trebui să schimbe armata curentă de pe același sector. Și, reciproc, o luptă pe un anumit sector ar trebui să schimbe negocierea curentă de pe același sector.
Trebuie ținut cont și de faptul că aproape întotdeauna există o ghildă "ținută la colț" de către celelalte, care nu dispune de luxul de a alege un alt sector când întâlnesc o armată "grea" pe sectorul curent.
Am remarcat că se poate schimba armata de pe un sector cu o negociere pe un alt sector, nu neapărat prin luptă. Așadar, ar fi logic și ca o negociere să schimbe armata de pe ACELAȘI sector.

Nu mi se pare fair-play să nu pot ajunge la uzura maximă doar pentru că toate celelalte sectoare au lacăt, iar eu sunt deja la uzură medie și nu pot trece de cele 8 tancuri de pe singurul sector fără lacăt. Oricum ați nerf-uit câmpurile de le-ați ucis... lăsați-ne măcar să ne facem uzura. Merci.
 

DeletedUser

Guest
De asemenea, textul de la descrierea taberei de asediu e fie greșit, fie incomplet. Orice jucător ar trebui să aibă acces la absolut orice informație vitală ÎN INTERIORUL JOCULUI, fără a fi nevoit să consulte forumuri sau să caute pe reddit. Iar jocul nu specifică nicăieri că procentajul șanselor de a nu crește uzura nu se cumulează.
 

DeletedUser

Guest
Până și la penitenciar primești un răspuns în decurs de câteva zile lucrătoare. Chiar dacă ți se respinge cererea de transfer, măcar primești un răspuns și știi că nu ai trimis scrisoare gratiilor.
La inno gheimz, personalul oficial se pare că răspunde selectiv. Sau nu răspunde deloc.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Am mai scris în nenumărate teme. Nu voi mai repeta la fiecare temă deschisă același mesaj standard. Propunerile sunt citite întotdeauna, și transmise mai departe. Și da, se răspunde selectiv sau deloc, dar se citește întotdeauna.
 

Dumi.

Well-Known Member
Nu conteaza ca sunt citite.
E semn de bun simt sa raspunzi unei intrebari sau unei propuneri.
e o regula a dialogului !!!!!!!!!!
ca de asta este forumul asta, ca sa avem un DIALOG
daca nu stiti ce e ala DIALOG, verificati, va rog, DEX-ul si comportati-va in consecinta, altfel riscati sa lasati o impresie proasta sau foarte proasta
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Un admin care scrie peste tot „Mulțumim de propunere, o vom comunica mai departe” nu reprezintă un partener de dialog. Dialogul este cel între jucători, care aduc argumente pertinente pro sau împotrivă.
 

Dumi.

Well-Known Member
Dialogul e dialog, indiferent intre cine si cine
Asta e definitia dialogului.
Faceti-va treaba pe toate segmentele, nu doar la banari si la stergerile de posturi care nu va convin.
Atata vreme cat exista jucatori care VA SOLICITA punctul de vedere, dialogul este si intre noi si admini!!!!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Vă plictisiți tare astăzi, nu-i așa? Și trebuie să aveți întotdeauna ultimul cuvânt, nu? OK.
 

DeletedUser

Guest
Un admin care scrie peste tot „Mulțumim de propunere, o vom comunica mai departe” nu reprezintă un partener de dialog. Dialogul este cel între jucători, care aduc argumente pertinente pro sau împotrivă.
Nu sunt destui membri pe forum pentru a exista dialogul respectiv dintre jucători. Am remarcat vreo 3-4 nume care sunt prezenți peste tot, în rest, ceilalți nu se implică.
Iar răspunsul adminului poate fi automatizat, nu trebuie neapărat tastat la fiecare postare în parte. Sunteți primul joc care nu face chestia asta. Pe orice alt forum se primește un răspuns, chisr dacă e unul banal, trimis de un bot.
Ideea e să nu lăsați impresia că propunem idei pereților (când nu răspundeți deloc). Și nici să nu lăsați impresia că favorizați unii jucători (când răspundeți selectiv). O companie serioasă și profesionistă cunoaște și elemente de socio-psihologie. Zic și eu...
 
Sus