Schimbare GvG

  • Autor subiect DeletedUser8480
  • Data de început

DeletedUser8480

Guest
La ora actuală GvG-ul este foarte aiurea organizat oferind foarte multe avantaje atacatorului și foarte puține (spre deloc) apărătorului.

1. Armata de asediu să se piardă exact cum era înainte. Este inuman cu 20 de unități să pui 100 de asedii și de asemenea incorect față de apărător care pentru fiecare armată repusă în apărare/schimbată se pierd acele 8 unități.

2. Dacă se aplică regula 1, pentru a oferi și atacatorului un mic avantaj, propun ca armata de asediu să primească bonus % exact cât are sectorul asediat. Astfel spus, dacă eu pun asediu pe capitală contemporană(75%) armata de asediu să aibă bonus 75% . În felul acesta, lucrurile ar fi corecte atât pentru atacator cât și pentru apărator și s-ar stabili o egalitate.

PS: Am fost în ambele posturi și reamintesc că este aproape imposibil să te aperi, atacatorul având foarte multe avantaje.
 

DeletedUser5468

Guest
Eu sunt pro cu propunerile tale.
Dar mai am o obiecție:

GvG, a fost creeat doar pentru Ghilde contra Ghilde...
Nu pentru a te duce singur într-o ghildă și să joci doar cu 2 sectoare, niște bunuri și câteva eliberări...și să faci puncte, nu este corect. Puntele le poți face din vecini, sau din participarea în război contra altor ghilde...
Știu că mulți vor comenta..„Dar noi de unde mai face puncte...?” Ei uite, că există vecini şi războaie între ghilde...

Două lucruri care ar aduce acest joc la normal, ar fi scoaterea punctelor date în clasament de la clădirile legendare ridicate la nivele foarte mari şi scoaterea micilor asedii de la GvG(mă refer la jucătorii care se folosesc de chestia asta, care joacă individual, sau cu ajutorul unui singur jucător/prieten...care nu fac decât să-și pună asedii unul altuia de câteva ori pe zi...).
Încetul cu încetul vor mai juca doar acei jucători care bagă bani şi fac câteva trilioane de puncte numai cu alcatraz....
gSPE7NJ.png
Jocul şi-a pierdut adevărata valoare pe care a avut-o la început...
 
Ultima editare de un moderator:
Sus