Schimbare nume

dunbarton

Well-Known Member
Poate parea exagerata propunerea mea, dar nevoia de informare este mare...
Multi jucatori isi schimba numele, din motive mai mult sau mai putin intemeiate. Ar fi util sa existe undeva o baza de date pe care sa o poti accesa si in care sa regasesti jucatorii care si-au schimbat numele in ultimele 3 luni, sa zicem, si in care sa se prezinte numele vechi alaturi de cel nou (daca exista deja, va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti unde o gasesc).
De exemplu, stiu ca in urma cu ceva vreme am contribuit cu PF la CL ale unui jucator, dar cand ma uit in primarie-noutati-CL, nu-l mai regasesc si nu stiu daca i s-a sters contul sau si-a schimbat numele.
Al exemplu: stiu ca un anumit jucator ma poate ajuta pentru a-mi procura niste bunuri in schimbul PF, dar nu-l mai regasesc printre jucatorii din lumea respectiva si vreau sa aflu, la fel, daca mai joaca sau si-a sters numele.
Un al treilea exemplu: vad ca un jucator face postari pe forum si este considerat well-known member, dar eu, care intru zilnic si citesc forumul, nu am auzit de el pana atunci. Vreau sa-i stiu numele vechi, pentru a avea o continuitate in aprecierea acelui jcator.
 

Vali

Well-Known Member
In multe jocuri, chiar si forumuri, NU se mai poate schimba numele (nickname-ul) odata ce ti-ai facut contul. Poate doar cu o cerere la administratori, dar si asa, pe unele dintre ele pur si simplu nu vor adminii sa schimbe.
Schimbarea in FoE mi se pare aiurea. Ar trebui blocata. Sa nu mai ai voie sa iti schimbi nick-ul sau macar sa se poata doar in prima saptamana/luna din momentul in care ai inceput jocul. (parerea mea)
Exact ca editarea postarilor de pe forum: nu poti decat in primele 10-15 minute parca. Apoi nu mai ai posibilitatea!
 
Sus