Schimbarea culorii stelutei

DeletedUser

Guest
Buna ziua,
Ma gandeam sa solicitam dezvoltatorilor jocului ca in functie de culoarea predominanta folosita intr-o anumita era sa schimbe si ei culoarea stelutelor care mascheaza cladirile care pot fi M/F, ne-ar scuti si pe noi de ochelarii de vedere... In ultima era este destul de obositor pentru ochi sa identifici cladirile care pot primi suport.
 

DeletedUser6213

Guest
mie mi-ar placea sa fie stelute galbene rosii mov albastre portocalii
dupa era desigur incepand cu bronzul
PRO
 

DeletedUser3255

Guest
de acord cu argus...cred ca s.a mai facut insa o asemenea propunere..."greu gasesti o stea printre blocurile gri" :))
 

DeletedUser5468

Guest
De acord!
Mă chinui să mă holbez printre Blocurile Turn, sau alte clădiri din era Progresistă!
 

DeletedUser1022

Guest
eu nu le vreau neaparat mai colorate, cat le vreau mai vizibile.
EDITAT, gri ala era greu de vazut si la alte epoci, dar cu tema predominant de gri in EP, va fi o 'placere'.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Asta era ideea discutiei, sa le faca mai vizibile ca altfel riscam sa ne punem ochelari de vedere si m-am gandit eu ca s-ar rezolva foarte usor daca le-ar da o nuanta mai stridenta si in contrast cu culoarea predominanta a cladirilor epocii.
 

DeletedUser1022

Guest
uite in sfarsit o chestie pe care o cer multi utilizatori si mai sunt si aproape toti de acord.
si nu cred ca ar fi greu de implementat, fie sa faca steluta mai mare, fie sa o bage rosie sau alta culoare, albastru strident, etc...
asa ca, rugam transmiteti solicitarile noastre mai departe.
 

DeletedUser

Guest
Pentru. O modificare la care s-a cam gandit toata lumea, mai ales cu ultima era....
 

DeletedUser300

Guest
Sustin!
Mai ales ca daca dau dau pro cei cu vedere normala, un daltonist ce sa mai zica?
 
Sus