Se va renunța și la câmpuri curând

  • Autor subiect DeletedUser10378
  • Data de început

DeletedUser10378

Guest
Atâta timp cât veți pune în aceeași competiție ghilde cu 40-50 de jucători contra unora de 70-80, veți avea numai de pierdut.
Câmpurile au inceput frumos, sunt bune, dar lipsa de echitate de care se dă dovadă va face ca lumea să își piardă interesul. Deja se pierde.
Succes la îmbunătățiri, pentru că până acum nu ați făcut nimic bun cu ele.
Până acum ați limitat doar jucătorii cu atac mare, pentru că înainte de update se oprea undeva uzura.
Dar acum, o ghildă cu mai puțini jucători nu mai poate elimina neajunsul legat de nr de membrii.
Statuia aia e bună, dar dacă ne băgăm picioarele în câmpuri și în ea, cu ce rămâneți? Doar o altă clădire la care plângi până o faci și 3 ghilde care vor juca în câmpuri... și cam atât.
Succes. Poate reușiți să reglați problemele.
 

Atașamente

  • DSCF1376 - Copie - Copie.JPG
    DSCF1376 - Copie - Copie.JPG
    107,7 KB · Vizualizări: 30

DeletedUser12625

Guest
Atâta timp cât veți pune în aceeași competiție ghilde cu 40-50 de jucători contra unora de 70-80, veți avea numai de pierdut.
Câmpurile au inceput frumos, sunt bune, dar lipsa de echitate de care se dă dovadă va face ca lumea să își piardă interesul. Deja se pierde.
Succes la îmbunătățiri, pentru că până acum nu ați făcut nimic bun cu ele.
Până acum ați limitat doar jucătorii cu atac mare, pentru că înainte de update se oprea undeva uzura.
Dar acum, o ghildă cu mai puțini jucători nu mai poate elimina neajunsul legat de nr de membrii.
Statuia aia e bună, dar dacă ne băgăm picioarele în câmpuri și în ea, cu ce rămâneți? Doar o altă clădire la care plângi până o faci și 3 ghilde care vor juca în câmpuri... și cam atât.
Succes. Poate reușiți să reglați problemele.
Cum sa te plangi , ca ai 40-50 jucatori si nu poti lupta contra 60-80 , eu am luptat 20 jucatori , contra 4 ghilde cu 60-80 jucatori si nu ne.am chinuit, Am jucat strategic, nu te arunci sa ocupi aiurea
 

DeletedUser10378

Guest
Cum sa te plangi , ca ai 40-50 jucatori si nu poti lupta contra 60-80 , eu am luptat 20 jucatori , contra 4 ghilde cu 60-80 jucatori si nu ne.am chinuit, Am jucat strategic, nu te arunci sa ocupi aiurea
OK. Sunteți mai buni. Dar te voi ruga să-mi spui care sunt condițiile speciale care au permis unei ghilde de 20 de oameni să facă față contra 4 ghilde de 60-80
 

Proud129

Well-Known Member
Competia se numeste GBG (campul de lupta al ghildelor) Daca sunteti 4 oameni intr-o ghilda nu cred ca trebuie sa plangi. Cuvantul GHILDA inseamna o asociatie(grupuri, breasla) de oameni. Daca vrei sa fiti mai puternici puneti mana si recrutati oameni.
 

Vali

Well-Known Member
Toata treaba consta in munca in echipa. E posibil ca din cei 60-80 de care spui tu sa joace 5 care sunt cei mai puternici din ghilda, si-atunci numarul de jucatori nu e relevant. Problema e ca din cate stiu se face "alegerea" asta si in functie de activitatea in EG. Asta chiar nu e relevant, pentru ca e posibil ca o ghilda sa nu joace prea mult EG-ul, sa fie pozitionata in GBG cu ghilde mai slabe, dar sa fie activa in GBG, cam cu toti jucatorii. Si-atunci se creeaza o discrepanta majora intre ghilde. Cred ca trebuie sa fie luate in calcul TOATE detaliile, inclusiv detaliul asta!
 

DeletedUser10378

Guest
Toata treaba consta in munca in echipa. E posibil ca din cei 60-80 de care spui tu sa joace 5 care sunt cei mai puternici din ghilda, si-atunci numarul de jucatori nu e relevant. Problema e ca din cate stiu se face "alegerea" asta si in functie de activitatea in EG. Asta chiar nu e relevant, pentru ca e posibil ca o ghilda sa nu joace prea mult EG-ul, sa fie pozitionata in GBG cu ghilde mai slabe, dar sa fie activa in GBG, cam cu toti jucatorii. Si-atunci se creeaza o discrepanta majora intre ghilde. Cred ca trebuie sa fie luate in calcul TOATE detaliile, inclusiv detaliul asta!
Activitatea de la GvG și EG a fost luată în calcul NUMAI la început, când fiecare ghildă și-a primit MMR. Restul este irelevant.
 

Mirela127

Member
Si eu sunt de acord ca este un dezechilibru sa pui pe aceeasi harta ghilde care nu au numar echivalent cat de cat de jucatori.
Statistic ar trebui sa se tina cont si de urmatoarele aspecte :
- numarul de jucatori activi GBG din totalul ghildei
- numarul de membri ai ghildei pentru a evita ca o ghilda cu 10-15 jucatori sa apara pe aceeasi harta cu una de aproape 80 membri
Cu un soft toate aceste diferente dintre ghilde se pot ajusta si consider ca ar fi un mult mai bun echilibru pe GBG.
Acum exista doar dezechilibru, atat am constatat eu in cele putine runde de GBG.
 

DeletedUser4045

Guest
exista in acest moment un dezechilibru vizibil intre luptele dintre ghilde :
- numere diferite de membri...
- utilizarea diamantelor in amplasarea cladirilor in provincii
- oricine poate pune asedii si nu poate fi identificat
daca rezolvati aceste probleme...poate va fi mai echitabil !,doar o parere !
Sarbatori Fericite tuturor membrilor Foe . jucatori si staff :D
 

DeletedUser12484

Guest
Eu cred ca ori eu ori voi nu intelegeti ce inseamna echitabil. De ce vi se pare echitabil ca o ghilda de 5 jucatori sa poata bate una de 80?
Sunt oameni care au muncit sa creeze o ghilda de 80 de jucatori activi, mai ales ca pe toate lumile 80% din jucatori sunt inactivi sau semi-inactivi. Adica tu ca ghilda, muncesti, aduci oameni, ii motivezi sa joace si sa dea tin timpul lor pentru glorie virtuala, cresti in nivel si putere, cresti oamenii in nivel, si sa te trezesti ca te bate o ghilda cu 3 jucatori la GBG... Aia inseamna echitabil pentru voi ?
Intotdeauna o sa fie pesti mari si pesti mici. Pestii mari ii mananca pe cei mici. Singurul mod in care poti sa faci pestii mici sa poata sa manance pe cei mari e daca ii umfli artificial, dar atunci nu iti bati joc de munca pestilor mari care au tras din greu sa ajunga unde au ajuns?
Mie mi se pare perfect echitabil cum e acum. Ai o ghilda de 20 de jucatori... foarte bine jucati in silver. Ai o ghilda de 80, iarasi bine, jucati in diamond. Daca ai 20 de jucatori si vrei sa te bati in diamond... se poate... pune mana pe treaba si recruteaza 60 de jucatori activi si o sa te bati de la egal la egal pe diamond.
 
Sus