TAb "Viziteaza taverna" activ/inactiv

DeletedUser2900

Guest
Pe acelasi principiu pe care ati facut tab-ul de "ajutor" ca dupa apasare sa devina inactiv, nu se putea face de la implementare inca, si tab-ul de "viziteaza taverna" sa devina inactiv cand apesi pe el ? Si chiar sa arate ca si la "ajutor" nr de ore ramase pana pot reveni ?
Sa nu fim nevoiti sa tot facem click pe el , sa se deschida fereastra suplimentara care imi spune ca "inca sunt la masa".
Sau cu cat mai multe click-uri degeaba cu atat mai bine ? :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9966

Guest
Salut!
Când taverna este plină, sau când timpul de 24h încă nu a expirat, ne arată destul de clar că nu ne putem așeza la prietenul X...nu înțeleg de ce trebuie să ne mai batem capul pentru a da click pe taverna sa?
 

Sonarvi

Well-Known Member
eu inca propun sa se faca iconita cu taverna 'vizitabila' de alta culoare fata de cea 'nevizitabila' pentru a se diferentia mai bine, sa nu mai stam sa ne chioram ptr a distinge scaunasul simplu fata de cel cu ceas atasat
 

DeletedUser2900

Guest
Salut!
Când taverna este plină, sau când timpul de 24h încă nu a expirat, ne arată destul de clar că nu ne putem așeza la prietenul X...nu înțeleg de ce trebuie să ne mai batem capul pentru a da click pe taverna sa?

Cand mergi la taverna, de la istoric nu-ti arata nimic. Deci dai click degeaba.
 

DeletedUser9954

Guest
Sonarvi, dar tu te-ai gandit si la cei care nu disting culorile prea bine, sau chiar deloc ?
 

Sonarvi

Well-Known Member
n-am zis sa se schimbe iconitele, sa se faca la fel , si sa difere doar culoarea, ci sa fie diferite si ca culoare si ca simbol
eventual cand taverna este vizitabila sa apara iconita cumva iesita in relief ca butonul ptr ajutor
 

Geo.O

Well-Known Member
Redeschid un subiect "ingropat" de foarte mult timp si revin cu solicitarea jucatorului de mai sus.
Consider ca ar fi foarte util daca atunci cand vizitezi Primarie>Noutati>Istoric evenimente>Prieteni, lista cu butoanele de "Viziteaza taverna" sa fie similara cu cea de la motivari/finisari, adica butonul sa fie portocaliu (activ) pentru tavernele care pot fi vizitate si gri (sau inactiv) pentru celelalte.
 

Vali

Well-Known Member
Sustin!
Chiar voiam sa deschid acum acest topic, dar bine ca l-am gasit pe-asta!

Se poate Inno, se poate, atata timp cat exista in bara de prieteni, deci se poate si la istoric ;)

Spor la jucat!
 
Sus