Tanc nedetectabil

BraveWww

Well-Known Member
Am cucerit provincii din MAINE.Atat timp cat tancurile nedetectabile sunt in formatie cu unitati din alta era incaseaza lovituri de la orice distanta si de la orice unitate de lupta.Devin nedetectabile abia cand raman pe teren doar unitati din MAINE.
Chiar si combinatia tancuri+banditi anuleaza invulnerabilitatea pana la transformarea in tancuri.
 
Ultima editare:

DeletedUser8928

Guest
Adevarat ! si mie mi s-a intamplat de cateva ori cu un tanc si 7 banditi
 

DeletedUser2117

Guest
Buna ziua,
nu este bug, Distrugatorul cu microunde are bonus explozie ce ignora ascunderea tancurilor.

O zi buna si spor la joc !
 
Ultima editare de un moderator:

BraveWww

Well-Known Member
MULTUMESC,asta am citit si eu la distrugator,dar tancul si lunetistul trag si fac pagube de la distanta.
Tancul meu primeste lovituri de la distanta cu toate ca grafica imi arata perdeaua peste el.
 

DeletedUser2117

Guest
Cu placere,
tancurile se ascund doar pe campie, daca nu sunt pe campie pot fi ranite de orice unitate si de la distanta.

O seara buna si spor la joc !
 

BraveWww

Well-Known Member
MULTUMESC din nou:)
Am verificat amanuntit ca sa nu spun minciuni.
Cu noul teren de lupta printre ruine perdeaua de invulnerabilitate ramane vizibila pe tanc dar el ramane imun doar pe anumite hexagoane.Trebuie atentie la deplasarea unitatilor pe pozitii cu indicatia "imunitate".
 

Coryllus

Well-Known Member
microundele iau 20% din atacul unitatilor atacate , deci daca ai fost lovit de 3 ori ai pierdut 60% din capacitatea de atac
 
Sus