Taverna-lista care s-au asezat

  • Autor subiect DeletedUser9760
  • Data de început

DeletedUser9760

Guest
Propun ca sa fie o lista afisata cati si cine din prieteni au vizitat taverna mea
 

Sonarvi

Well-Known Member
as mai propune sa se faca iconita cu scaunul de alta culoare odata ce am luat loc la taverna respectivului prieten, si sa revina cand expira cele 24h (ca sa stim unde am baut deja si unde nu)
nu mai zic de un buton general care sa te aseze la toate tavernele disponibile.. ar fi parfum :)
 

DeletedUser6678

Guest
In versiunile urmatoare ale jocului se va introduce o modalitate de a vedea cine v-a vizitat sau pe cine ati vizitat in decurs de 24 de ore.
Deocamdata nu stim cum se va implementa aceasta caracteristica sau cand :)
 

Sonarvi

Well-Known Member
ar fi cel mai simplu asa: iconita cu scaunul sa fie - verde, daca prietenul respectiv a intrat la taverna ta in ultimele 24/48h, si daca tu nu ai intrat la el in ultimele 24
-gri, daca prietenul nu a intrat la tine in ultimele 48h, dar tu poti intra la el
-rosie, daca ai intrat la el in ultimele 24h
 

DeletedUser6803

Guest
o notificare pentru android când ți sau ocupat toate scaunele
 

DeletedUser9739

Guest
Eu vreau sa existe un istoric al tavernei pentru a afla cine nu m-a vizitat.
 

DeletedUser9651

Guest
Subscriu la idea cu lista de prieteni care nu mi-au vizitat taverna. Aceasta facilitate a jocului este practic inutila din cauza ca din 80 de prieteni ma viziteaza zilnic doar 30. Vreau urgent sa scap de cei inactivi dar e o mare problema, ar trebui practic sa-i notez unul cite unul pe cei care au vizitat ca apoi sa caut sa vad care au ramas. ca sa nu mai vorbesc ca trebuie sa dau sute de clicuri inutile la cei care au masa plina sau pe care i-am mai vizitat deja in ultimele 24 de ore. Ar trebui sa-i vad cu o iconita de alta culoare daca vizita ar fi inutila.
 

Sonarvi

Well-Known Member
daca folosesti butonul de ajutor doar daca ai reusit sa te asezi la taverna prietenilor, iti vor ramane evidentiati (cu butonul de ajutor activabil) prietenii pe care n-ai reusit sa-i vizitezi la taverna, si poti reveni cu click doar pentru ei. si dupa noul update vei stii si cine te-a vizitat, le dai ajutor, si pe restul ii elimini din lista
 

DeletedUser8328

Guest
Propun ca sa fie o lista afisata cati si cine din prieteni au vizitat taverna mea

pe cine interesează? pe tine, normal, că doar e taverna ta.
așadar, fă-ți singur lista. la profilul tău-istoric evenimente apare lista întâmplărilor din ziua respectivă. ordonată frumos în ordine cronologică. cine te-a motivat, cine ți-a trimis invitație, cine s-a așezat în tavernă (ăștia apar cu un ban mare de argint cred în dreptul numelor.

fă un printscreen sau o poză cu telemobilul și ai lista dorită! a fost greu? :p :)
 

DeletedUser9954

Guest
pe cine interesează? pe tine, normal, că doar e taverna ta.
așadar, fă-ți singur lista. la profilul tău-istoric evenimente apare lista întâmplărilor din ziua respectivă. ordonată frumos în ordine cronologică. cine te-a motivat, cine ți-a trimis invitație, cine s-a așezat în tavernă (ăștia apar cu un ban mare de argint cred în dreptul numelor.

fă un printscreen sau o poză cu telemobilul și ai lista dorită! a fost greu? :p :)

Nu e nevoie de atat, poti pur si simplu sa-i vizitezi din lista de la istoric evenimente. Si asa te asezi doar la cei disponibili si care s-au asezat la tine la taverna pana cand vrei/vezi lista evenimentelor.
 
Sus