Traseismul prin ghilde

DeletedUser9905

Guest
Buna ziua,

In urma nenumaratelor anunturi de pe chat-ul global de genul "cauta ghilda pt mf", am decis sa va propun implementarea unei limite asupra numarului de ghilde pe care un jucator le poate schimba in decursul a 24/48h. Dupa parerea mea nu este corect ca un jucator sa intre intr-o ghilda si in aceeasi zi sa iasa pentru a intra in alta ghilda din care sa iasa in aceeasi zi, iar apoi sa intre in cea de-a 3-a ghilda tot in ziua aceea.

Propunerea mea este sa se interzica schimbarea a mai mult de o ghilda per 24h, sau chiar per 48h. In cazul in care jucatorul intra in ziua 1 intr-o ghilda, daca acesta decide sa paraseasca de buna-voie ghilda in aceeasi zi pentru a intra apoi in alta ghilda tot pe parcusul zilei 1, atunci daca ar alege din nou sa paraseasca si a 2-a ghilda, sa i se interzica sa mai aplice la o a 3-a ghilda pentru 24h, sau chiar pentru 48h. Astfel consider ca s-ar limita abuzul de motivari/finisari pentru planuri. Desigur regula se poate aplica, si ar fi indicat sa se aplice, chiar si in cazul in care este dat afara din ghilda, pentru ca altfel ar intra intr-o ghilda doar pt motivari/finisari si apoi ar cere unui conducator sa fie dat afara, pentru a putea intra in alte ghilde pe parcursul aceleiasi zile.

In cazul in care exista deja regula asta atunci ar trebui sa fie putin mai drastica decat este in prezent.

Cu stima,
ColorExplosion
 

DeletedUser5468

Guest
Contra...

Chiar nu înțeleg cu ce te încurcă pe tine acei jucători dornici să facă rost de planuri...doar nu îți fură ție planurile din inventar...
Mai e nevoie să-ți spun că înainte nu exista restricția de 7 zile ca să te poți întoarce înapoi în ghilda mamă? Deci acei jucători puteau vizita zilnic fiecare ghildă pentru planuri...

Gândește logic...acei jucători se ajută și pe ei dar mai ales ajută și fiecare membru din ghilda/ghildele în care își fac traseul...deci ambele părți au de câștigat.
 

DeletedUser4808

Guest
draga alin apetri, parca si mie mi-ai raspuns la o postare zilele trecute, in cazul in care nu esti moderator foe sau o persoana autorizata de ei sa dai niste raspunsuri in numele lor mai bine ai mai rari raspunsurile, ca esti omniprezent pe forum, desi din ce am vazut nu apari ca avind vreun cont pe a, b, c sau d, ok, fiecare dintre noi poate pune intrebari sau raspunde dar cand dai senzatia ca te substitui moderatorilor parca nu mai e ok, majoritatea celor care intreaba pe aici asteapta un raspus de la moderatori de obicei nu de la colegi care dau impresia ca le stiu pe toate, parerea me, nu te supara dar nu e intrebare pusa pe aici la care sa nu ai si tu raspuns
 

DeletedUser5468

Guest
Off topic.
Poate nu ai înțeles noțiunea de „forum”...

Referitor la cont, am avut, cont de top pe C... Mi-am șters contul din 2 motive, nu am vrut să fiu monitorizat de către admini iar al doilea motiv este că nu am vrut să-i fac rău fratelui meu Cristeaua...ambii am fost banați că jucam de pe același IP...

Nu îmi poate pune nimeni restricție pe forum în a mai posta...și care îți este problema că sunt omniprezent mai tot timpul pe acest forum?...
Mie îmi place personal să-mi dau cu părerea și să răspund cu pro sau contra și cu argumentele necesare unor propuneri de genul celei de aici.
Încă o problemă, te deranjează că eu postez mesaje înaintea moderatorilor sau chiar în locul lor?... tu ești primul care îmi spune că postez cam mult, nu că nu ar fi adevărat, dar...chiar nu am înțeles cu ce te deranjează pe tine prezența mea aici...

Pestis.
Mă găsești pe Beta cu acest nume...dacă te interesează.
 

DeletedUser8891

Guest
CONTRA

Cred ca e cea mai stupida propunere.Ce ai cu aia daca schimba ghilde pt m/f treaba lor.Daca se face asta haide sa nu se mai perimita pf pe bunuri ca nu e corect fata de restu jucatorilor(si aici cred ca te doare si pe tine) .Daca te deranjeaza pe tine asta ca face el planuri la greu treaba ta,dai si tu o invitatie faci m/f gratis tot pe tine te ajuta.
 
Sus