Unitati de lupta din PM vs. unitati din ere inferioare

mag1001

Active Member
atac un vecin cu 8 rachete de artilerie ( era postmoderna) atac/aparare bonus 90%...el se apara cu 8 infanterie mecanizata ( era moderna) , n-am obsarvat bonusul.
primul ataca rachetele , adica eu...le pun in asteptare , si urmeaza la serviciu infanteria . urmeaza ...macelul : infanteria , avand camp liber fara obstacole , se apropie de rachetele mele , si , fiecare tragere echivaleaza cu pierderea unei unitati . am pierdut 5 la primul asalt , noroc ca nu a ajuns sa traga toata infanteria :)
nedumerit , imi vine totusi o constatare : am vecini care se apara cu 2 sulitasi , armate diverse din ere diverse...dar sa omori o unitate dintr-o lovitura ( in afara de banditi) eu nu am mai vazut .
vi se pare normal ?
 

DeletedUser5468

Guest
Un bug 100% clar, nu am mai pățit asta, fă un tichet la suport, ca de obicei.
 

DeletedUser

Guest
atac un vecin cu 8 rachete de artilerie ( era postmoderna) atac/aparare bonus 90%...el se apara cu 8 infanterie mecanizata ( era moderna) , n-am obsarvat bonusul.
primul ataca rachetele , adica eu...le pun in asteptare , si urmeaza la serviciu infanteria . urmeaza ...macelul : infanteria , avand camp liber fara obstacole , se apropie de rachetele mele , si , fiecare tragere echivaleaza cu pierderea unei unitati . am pierdut 5 la primul asalt , noroc ca nu a ajuns sa traga toata infanteria :)
nedumerit , imi vine totusi o constatare : am vecini care se apara cu 2 sulitasi , armate diverse din ere diverse...dar sa omori o unitate dintr-o lovitura ( in afara de banditi) eu nu am mai vazut .
vi se pare normal ?

Buna ziua,
Ati luat in calcul si bonusul unei unitati impotriva altei unitati in lupta?
 
Ultima editare de un moderator:

mag1001

Active Member
infanteria mecanizata : unitate rapida atac 60 , aparare 60 . bonusuri pentru atac : 30 vs unitati cu raza scurta , 10 vs unitati usoare
rachete de artilerie : unitate de artilerie , aparare 35
mie nu-mi rezulta ca infanteria ar avea bonus la atac impotriva artileriei...si aici vorbim de o arma din postmoderna mai slaba decat una din moderna...
eu cu bazooka , chiar daca are bonus , nu pot dobori un tanc din progresista (era inferioara) dintr-o lovitura.
 

DeletedUser

Guest
In acest caz, va rog sa faceti un tichet la suport pentru verificari.
 
Sus