vecinii : cu si fara aparare

mag1001

Active Member
salut , am cautat prin forum ceva discutii legate de vecini , mai exact legat de aparare . parerile sunt impartite , cum este si normal , intre cei care vor aparare si cei care nu vor . totusi , parerea mea , nu este corect fata de cei care participa la turnir , ca unii sa nu aiba aparare , iar cel care ataca nu va primi aproape nimic. el ma ataca primeste 15.000 pct ...la turnir , in primii 20 , 12 erau fara armata...
propunerea mea pentru a imbunatati ceva in dezvoltarea ulterioara a jocului : ai aparare , intri si in clasament la turnir. nu ai , beneficiezi doar de puncte in clasamentul general.
bineinteles armata sa fie alcatuita din era in care te afli .
multi or sa zica ca poti jefui ...da ar fi o idee , dar de cind se aduna totul la 24 ore , nu prea mai ai cum , iar de materiale nu mai vorbim , au toti cel putin o legendara in curte...
este o propunere , stiu ca sunt sanse mici ca sa se poata realiza , dar trebuie facut ceva in acest sens . imaginativa 75 de vecini cu aparare 0 , cine mai evolueaza in clasament?
 

DeletedUser3235

Guest
Asa cum probabil ai vazut multi au spus ca acesta este un joc de strategie si fiecare face ce doreste,de aceeasi parere sunt si eu.Iti inteleg nemultumirea,chiar nu este moral,dar este un joc de strategie si nu cred ca se poate face ceva.
 

DeletedUser3791

Guest
Sunt de aceasi parere cu mag1001...
Daca toti am scoate armata cum am mai creste punctajul.... am ramane foarte in urma fata de colegi din alte tari la care am vazut punctaje foarte mari ...
Aici nu cred ca este vorba de strategie de joc... eu cred ca este vorba de lipsa de respect fata de colegul de joc...
Eu daca iti ofer armata ca sa iei puctaj general si in cazul in care te intereseaza si turnirul, sa primesti si acolo punctaj... Ca vecin al meu de ce nu mi-ai face acelasi favor?
Ca sa iei tu puncte sa castigi ce? Daca scot si eu armata unde se ajunge....
Deja de multe ori nici nu imi mai vine sa atac pe nimeni si cateodata nici nu ma mai trage sa ma loghez....
am terminat cercetarile si Atacurile sunt singurul lucru pentru care mai sunt online ....
De cand am contul asta.... cred ca a trecut cam un an.... nu cred ca s-a intamplat sa treaca 2 zile consecutive si eu sa nu ma locghez... ca sincer de la o vreme nu vad ce rost are sa intru ca nu mai am pe cine sa atac...
Am 75 de vecini si 30-40 nu au armata.... eu cum sa ajung din urma ce cei din varful clasamentului?
Aici trebuie gandit ceva si facut ca o regula sa nu se poata face un anume lucru daca nu ai aparare din secolul in care esti sau un secol in urma cel mult.
Nu este normal... explicatia multor useri cu care am vorbit... este ... "nu vreau eu sa pun armata.. care este problema? ce vrei sa faci puncte la turnir? lasa nu mai face"
Sincer din vecini mei am ramas cu cativa de la inceput.... cel putin 4 persoane stiu ca nu mai intra pe joc din cauza asta...
In aceasi situatie sunt si alte vecinatati... Deci ESTE O PROBLEMA
Nici macar de jefuit nu ii jefuim.....in schimbul armatei in aparare... nici cu asta nu sunt de acord uni....
NU cred ca nu se poate face nimic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5716

Guest
Oare luptele interghilde nu-i va determina pe toti jucatorii sa se apere?
 

V. Merlin

Active Member
Salut,
Cei care nu isi pun armata in aparare, pentru era in care se afla, sa nu incaseze punctele forge, atita timp cit nu au aparare.

fac mentiunea ca apararea sa fie formata din 8 unitati
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3255

Guest
am ramane foarte in urma fata de colegi din alte tari la care am vazut punctaje foarte mari ...

De fapt chiar stam bine in comparatie cu alte tari in conditiile in care avem doar 3 servere.. Doar 2 tari au punctaj mai mare de 6 milioane, en7 si de5..in rest toti au primii clasati cu 4 si 5 milioane

Oare luptele interghilde nu-i va determina pe toti jucatorii sa se apere?

n.are nici o treaba vecinatatea, s.au trupele din apararea orasului cu razboiul
 
Sus