Versiunea 1.196 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png


Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.196 va avea loc în data de 20 ianuarie 2021. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • În anumite circumstanțe, plasarea unui asediu pe 2 hărți de epoci diferite în Ghildă versus Ghildă putea duce la încărcarea continuă a jocului. Acum acest lucru nu se mai întâmplă
  • Unele butoane legate de jafuri puteau apărea uneori de două ori. Acum acest lucru s-a rezolvat, deci nu mai apar confuzii!
  • În clădirea Hipodromului apăreau mai multe care de război, cât timp jocul se afla într-o filă inactivă. Vom menține numărul lor la 1 de acum înainte.
  • Mesajele ghildei marcate doar cu „admin” puteau fi vizibile pentru toți membrii. Acum vor fi accesibile doar moderatorilor, liderilor și fondatorilor.
  • Oprirea cu succes a jefuirii de la turnul Galata se afișa uneori incorect în istoricul evenimentelor. Acum se va afișa întotdeauna corect.
  • Am remediat câteva dintre misiunile noastre de început, care afișau condiții incorecte de finalizare.
ÎMBUNĂTĂȚIRI

  • Dacă încercați să începeți o conversație cu un jucător pe care îl ignorați, jocul vă va reaminti că nu va primi niciun mesaj.
  • Deoarece am spus „Adio,Flash Player”, opțiunea de a dezactiva HTML5 a fost acum eliminată.
  • De asemenea, am adus mici îmbunătățiri la încărcarea orașelor, care ar trebui să fie acum mai ușoară în unele cazuri.
MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Am reparat câteva locuri în care jocul se putea opri brusc.
  • Ferestrele de construcție și informații au fost îmbunătățite pentru clădirile rezidențiale.
Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus