Versiunea 1.199 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.199 va avea loc în data de 3 martie 2021. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • Am remediat o problemă în care butonul hărții de campanie nu vă ducea întotdeauna la teritoriul de explorare finalizat.
  • După modernizarea fermei ]n terase, noua populație era calculată cu o anumită întârziere. Această problemă a fost rezolvată acum.
ÎMBUNĂTĂȚIRI

  • Am adăugat articole noi la Comerciantul de antichități:
    • La magazin: pachete de selecție pentru Casa de septembrie și Azilul abandonat
    • La licitație: pachete de selecție pentru Tezaurul olimpic și Pădurea celtică
  • După cum am anunțat separat, Turnul Galata va fi migrat la o nouă versiune. Puteți găsi mai multe detalii aici.
MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Am adăugat un nou fundal la mai multe ferestre din joc: clasamentul global, inventarul, expediția ghildei, jurnalul din Primărie, invitația în ghildă și ferestrele cu bonusuri din tavernă.
  • Am remediat o eroare, în care unele traduceri nu erau afișate în textele de ajutor la oferte (de la azteci).
  • Animația Portului arctic nu funcționa corect. Problema s-a rezolvat acum.
  • Era posibil ca un cont de vizitator să utilizeze noua funcție de schimbare a numelui de utilizator, dar încercarea de a o utiliza ducea la apariția unei erori. De acum înainte, această funcție nu mai apare ca disponibilă pentru vizitatori.
Dacă doriți să testați aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus