Versiunea 1.201 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png


Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.201 va avea loc în data de 30 martie 2021. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • Am eliminat o problemă la care funcția de raportare nu putea găsi jucători
  • A apărut o problemă în care harta câmpului de luptă apărea micșorată și cu un chenar negru în jur. Ea a fost rezolvată acum.
  • După cucerirea câtorva sectoare pe harta de campanie, fundalul lor rămânea parțial roșu. Această eroare a fost eliminată.
  • Am remediat o problemă în care butonul „Contactați Suportul” din aplicația Microsoft Store nu ducea la pagina corectă.
  • Am rezolvat o problemă în care nu se auzeau sunete la colectarea dintr-o clădire pentru mai multe epoci.
ÎMBUNĂTĂȚIRI

  • De ceva timp, ne cereți o funcție care să vă împiedice să vindeți în mod eronat articole din inventar., iar acum așteptarea s-a încheiat. Unele articole vor fi închise automat de îndată ce le primiți: toate clădirile principale de la așezările culturale și fragmentele corespunzătoare lor, pachetele de modernizare și selecție, precum și clădirile principale de la evenimente începând cu 2019! Rețineți că noua opțiune nu va acoperi recompensele exclusive de la Comerciantul de antichități!
  • Pagina de logare a jocului a fost „înviorată” cu un nou aspect.
MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.

  • Fereastra pentru cucerirea provinciilor a fost refăcută:
    1.201%20-%20Province.png
  • În plus, unele ferestre cu informații despre recompense au fost redesenate.
  • Lista de contribuții la Clădirile legendare copia uneori valori din alte contribuții. Problema a fost rezolvată acum.
  • Am remediat o problemă în care Cutia surpriză de la evenimente afișa greșit o pictogramă de blocare la activarea funcției de blocare în inventar.
  • Am remediat o problemă vizuală în care era dificil de citit numărul pentru o cantitate mare de bunuri stocate în inventar.
  • A existat o eroare la care animațiile pentru mașini și oameni se blocau uneori la capătul drumurilor. Problemă a fost rezolvată.
  • Bonusurile la Punctele de victorie erau afișate în afara casetei, când vizualizați o fereastră cu informații despre provincie la câmpurile de luptă.
  • Deschiderea ferestrei de misiuni în timp ce vizualizați în continuare textul de ajutor al confruntărilor de la Expediția ghildei aveau ca rezultat neînchiderea textului. Această problemă a fost eliminată.
  • Dacă dădeați click pe o ghildă din clasamentul Expediției, apărea o fereastră cu o casetă de text foarte mică.
Dacă doriți să testați aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus