Versiunea 1.214 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
logo.png


Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.214 va avea loc în data de 29 septembrie 2021. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • În cadrul Centrului de mesaje, a existat o problemă tehnică din cauza căreia nu se puteau ascunde sau adăuga la favorite diferite conversații. Eroarea a fost eliminată.
  • În plus, la mesaje, nu se putea anula ignorarea unui jucător (după ce ați folosit opțiunea de ignorare a lui anterior). Această problemă a fost rezolvată
  • Înainte, a existat o problemă cu bannerul de victorie, în care, după ce jucătorii își setau preferințele pentru a trece peste această etapă și a nu se afișa, el continua să fie afișat. Acest lucru a fost corectat acum.
  • În modul de reconstrucție, după ce se stoca o clădire, semnul de exclamație (pentru a notifica o clădire nou stocată) nu se afișa. Eroarea a fost corectată.
  • Atunci când se dădea click pe un jucător din lista de prieteni, meniul contextual (care arată activitatea recentă a jucătorului) era tăiat și nu se afișa corespunzător. Problema a fost rezolvată.
  • Am actualizat sugestia din ecranul de încărcare pentru a arăta că puteți avea până la 140 de prieteni, în urma recentei îmbunătățiri aduse de sprintul comunității (în loc de limita de 80 de prieteni de dinainte).
  • În Ghildă versus Ghildă, după ce se dădea click pe un sector, apărea o problemă cu poziționarea săgeților. Acest lucru a fost corectat.
  • Lipsea traducerea mesajului de eroare după ce se încerca motivarea unei clădiri care fusese anterior eliminată dintr-un oraș. În plus, butonul de ajutor dispărea în mod incorect. Eroarea a fost eliminată.
ÎMBUNĂTĂȚIRI


  • Odată cu această actualizare, introducem un buton de vindecare a tuturor unităților, prin care toată armata (din raportul de după luptă) poate fi vindecată cu un singur click!
  • Am creat un sistem de lansare a producției pentru unitățile militare, care vă permite să recrutați rapid și succesiv unități din fiecare clădire militară (în același mod ca la clădirile de producție).
  • În fereastra de gestionare a armatei, am adăugat un filtru "fără epocă", permițându-le jucătorilor să găsească rapid unitățile "fără eră", cum ar fi bandiții, toboșarii și stegarii.
  • Am eliminat opțiunea de chat individual și am înlocuit-o cu opțiunea „Scrie un mesaj", care redirecționează către Centrul de mesaje.
  • În fereastra de producție, când producțiile necesită bunuri suplimentare - iar jucătorul nu are cantitatea necesară - am adăugat o opțiune pentru ca acesta să poată cumpăra bunurile lipsă cu Diamante.
  • În Istoricul evenimentelor, am îmbunătățit opțiunea de a vizita taverna unui prieten, asigurându-ne că butonul devine inactiv (iar fereastra tavernei nu se mai deschide) după ce ați vizitat-o deja sau dacă taverna este plină.
  • La Câmpurile ghildelor, am îmbunătățit pictograma care apare după ce o provincie a fost "ignorată", și am adăugat o fereastră de confirmare care se afișează atunci când un membru al ghildei încearcă să interacționeze cu provincia "ignorată" (adică să atace, să negocieze sau să construiască).
MOBIL


Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • După ce dați click pe un alt jucător, înainte de a-i vizita orașul, am adăugat o fereastră de confirmare, pentru a preveni intrarea în orașul altcuiva fără intenție.
  • În Centrul de mesaje, a existat o problemă tehnică care uneori permitea jucătorilor să răspundă la mesajul de bun venit. Acest lucru a fost corectat.
  • În ecranul de achiziționare de noi Puncte Forge, a existat o problemă tehnică în care afișajul era distorsionat. Ea a fost eliminată.
  • La Câmpurile ghildelor, harta nu se mai putea accesa în anumite cazuri, după ce o provincie era schimbată din cauza unei bătălii automate. Era nevoie de reîncărcarea Câmpurilor, după întoarcerea în oraș. Acest lucru a fost rezolvat.
  • La piață, la funcția de căutare, jucătorii nu puteau fi găsiți decât dacă se foloseau literele potrivite (majuscule sau minuscule). Acest lucru a fost corectat
  • În cazul resurselor speciale, apărea uneori o problemă la care acestea nu erau vizibile după ce erau deblocate (sau deținute de jucător). Eroarea a fost eliminată.
Dacă doriți să testați aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus